Kanadyjski poseł proponuje zalegalizowanie wszystkich narkotyków

Nathaniel Erskine-Smith, poseł rządzącej krajem Liberalnej Partii Kanady proponuje legalizację w kraju wszystkich rodzajów narkotyków. W ten sposób - jak mówi - kwestia narkotyków przestanie być problemem natury kryminalnej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
arb

Odsłony

602

Nathaniel Erskine-Smith, poseł rządzącej krajem Liberalnej Partii Kanady proponuje legalizację w kraju wszystkich rodzajów narkotyków. W ten sposób - jak mówi - kwestia narkotyków przestanie być problemem natury kryminalnej.

- Powinniśmy traktować zażywanie narkotyków jako kwestię zdrowotną, a nie przestępstwo - stwierdził Erskine-Smith zgadzając się w tym względzie z kanadyjskim resortem zdrowia. Dlatego, zdaniem posła, logiczną konsekwencją takiego podejścia byłaby legalizacja wszystkich rodzajów narkotyków.

- Mamy dowody płynące z całego świata, że wojna z narkotykami kończy się klęską - podkreślił poseł. Jak dodał delegalizacja narkotyków doprowadza jedynie do wzmocnienia organizacji przestępczych, natomiast w żaden sposób nie zniechęca ludzi do zażywania tego rodzaju substancji.

Ponadto, jak dodał Erskine-Smith, kryminalizacja problemu doprowadza do "stygmatyzacji osób zażywających narkotyki", które w efekcie rzadziej szukają pomocy w związku ze swoim nałogiem.
Parlamentarzysta zaznaczył, że jego stanowisko nie powinno być uważane za oficjalne stanowisko rządzącej Kanadą partii.

Rząd Justina Trudeau nigdy nie przedstawiał planów całkowitej legalizacji narkotyków.

Władze Kanady chcą jednak doprowadzić do całkowitej legalizacji posiadania i handlu marihuaną (obecnie w Kanadzie legalna jest jedynie sprzedaż marihuany do celów medycznych).

Oceń treść:

Average: 9.7 (11 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

w raporcie

"Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz." I Moj. 2: 16-17

Z perspektywy lat widzę jasno: decyzja o spożyciu wynikła ze znudzenia i próżności. Dzień czy dwa wcześniej uraczyłem się srogo gałką muszkatołową, zejście było niemiłosierne. Przy końcu wzraz ze Współtowarzyszem wypiliśmy po piwie, może dwóch. W końcu wpadłem na pomysł wspólnego tripu. Sięgnęłem po zapas suszonych grzybów zbieranych w ubiegłym sezonie 2008 roku.

  • LSD-25

Kiti, dziewczyna lat 23 i Henryk, chłopak lat 27, w ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie razem i osobno brali zarówno LSD, MDMA jak i ich rozmaite kombinacje. Kiti jest studentką i kuglarką, henryk ćwiczy hatha jogę. Ich ciała są zdrowe, a umysły spokojne i zadowolone. Kartony z Hoffmanem na rowerze, sprawdzone i dobre, Kiti póltora, Tomi dwa i pół. Czwartek, piękna pogoda, częsciowo opuszczony kamieniołom.

Ok 11 schodziliśmy po skalnych półkach w dół, do wielkiej dziury w ziemi z małym skrawkiem zieleni, kilkoma kamiennymi platformami i dużym, ślicznym "jeziorkiem". Pojawił się lekki fizyczny dyskomfort, nie mogłem znaleźć sobie miejsca. Zaczęliśmy oczyszczać przybrzeżną wodę - cała masa plastikowych i szklanych butelek, opakowań od czipsów i "robaków czerwonych No. 2". Apel: kto zostawił śmieci w jakimś zielonym miejscu niech je stamtąd zabierze, żaby będą wdzięczne.

  • Kodeina
  • Uzależnienie

Chciałabym bardziej pomówić o skutkach uzależnienia i ostrzec w jakiś sposób wszystkich którzy w to brną, jak również opowiedzieć moją historię. Ogólny opis fazy opiszę na dole. Miewałam różne dołki w życiu, i tak jakoś wyszło że padło na to że używki pomagają mi najlepiej, miałam wtedy ledwie co skończone 13lat gdy weszłam w ten świat.