REKLAMA
Kalisz: 20-procentowy wzrost przestępstw dotyczących posiadania lub zażywania marihuany

Kaliska policja odnotowała w 2017 roku 20-procentowy wzrost przestępstw polegających na posiadaniu lub zażywaniu środków odurzających, głównie marihuany. Zmniejszyła się liczba zatrucia dopalaczami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet Poznań/PAP
MK

Odsłony

119

Kaliska policja odnotowała w 2017 roku 20-procentowy wzrost przestępstw polegających na posiadaniu lub zażywaniu środków odurzających, głównie marihuany. Zmniejszyła się liczba zatrucia dopalaczami.

Działania kaliskiej policji od 2014 do 2016 roku doprowadziły do likwidacji trzech sklepów z dopalaczami.

- Wiosną 2017 roku przy ul. Młynarskiej pojawił się nowy punkt oferujący tzw. produkty kolekcjonerskie, czyli w praktyce dopalacze. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji służb, sklep zlikwidowano – powiedziała wiceprezydent Karolina Pawliczak.

Komendant Miejski Policji w Kaliszu Dariusz Bieniek powiedział, że problem nie zniknął całkowicie. - Od stycznia do lipca do kaliskiego szpitala z zatruciem dopalaczami trafiło łącznie 7 młodych mężczyzn. W tym samym okresie ubiegłego roku takich pacjentów było 16, a w 2015 - 35 - powiedział.

Zdaniem komendanta obecnie największą plagą są uzależnieni od marihuany. - Pomimo zdjęcia z rynku ponad 10 kg środków odurzających okazuje się, że liczba przestępstw polegających na posiadaniu bądź zażywaniu [Od kiedy jest to przestępstwem? - red. H] różnych środków odurzających, przede wszystkim marihuany, niestety w Kaliszu rośnie – powiedział Bieniek.

W tym roku Komenda Miejska Policji w Kaliszu wszczęła już 74 postępowania w sprawach o przestępstwa narkotykowe - to o ponad 20 proc. więcej niż w 2016 roku.

- Coraz częściej młodzi ludzie sięgają po środki odurzające, dlatego nasze działania będą ukierunkowane na tę grupę. W przypadku środków typu marihuana mamy już nawet 15-latków, którzy zostają zatrzymani w związku z jej posiadaniem bądź zażywaniem. Tutaj wielkie zadanie stawiam przed zespołem ds. nieletnich – powiedział komendant.

W walce z przestępczością narkotykową kaliską policję wspiera urząd miejski. Jednostce przekazano m.in. 400 testów do wykrywania narkotyków w organizmie.

- Nowoczesne narkotesty posłużą do zwalczania przestępstw narkotykowych wśród dzieci i młodzieży, a także uczestników ruchu drogowego - powiedział komendant kaliskiej policji.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Substancja: Ecstasy x 4

Set & Setting: Prowadzenie pojazdu mechanicznego w warunkach nocnych patrolowanych policyjnie.

Czego się dowiedziałem: Że policjanci też czasem nawet nie czują jak rymują.
Witam raz jeszcze :)


Dobra, moge to opisać - ale wiecie będzie, że jestem kretynem i takie tam, a może jest w tym troche racji. Po prostu mam inne zdanie na ten temat, uważam siebie za dobrego kierowce - moze nieodpowiedzialnego troche; no ale cóz. Na krytyke odpowiadał nie będe, ale opisze :-)

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Stęskniłam się za deksem po półtorarocznej przerwie, więc nastawienie bardzo pozytywne. Settin sprzyjający.

O godzinie 13 zaczęłam zarzucać 30 tabsów kaszlodynu, po 5 tabletek w 5 minutowych odstępach czasu. Mimo tego, że raczę się Aco od lat, to połykanie tabletek nadal jest dla mnie bardzo nieprzyjemne i ledwo to znoszę... Ale czego się nie robi dla wyższych celów. :)

  • Dekstrometorfan
  • Odrzucone TR
  • Przeżycie mistyczne

Ciekawość z powodu zażycia całej paczki pierwszy raz.

Jest wieczór.Przyjechał do mnie mój kuzyn(S), który rózwnież tak jak ja lubi coś zarzucić. Nie mieliśmy zbyt wiele kasy,więc wpadliśmy na pomysł że zarzucimy po 450 mg DXM na głowę.
Udaliśmy się więc do apteki,następnie wróciliśmy i od razu spożyliśmy całą porcje naraz.
Efektu jak zwykle spodziewałam sie po ok.1,5 godz ale tym razem zaskoczyła nas ta faza , znienacka po pół godz.zaczęło działać. Trzymałam długopis, który momentalnie usunął mi się z rąk i totalnie mnie zamroczyło,już poczułam że to będzie coś konkretnego...

  • Inhalanty
  • Miks

Wbiegając do łazienki w poszukiwaniu gumek do włosów rzucił mi się w oczy pamiętny zielony ręcznik, dzięki któremu do mojej głowy wpadł pomysł na napisanie tego oto tripraportu. Niestety moje umiętności składnego pisania są znikome, jednakże wspomniany ręcznik nie pozwala o sobie zapomnieć, a zatem zapraszam do przeczytania poniższego tekstu :)