Kalisz: 20-procentowy wzrost przestępstw dotyczących posiadania lub zażywania marihuany

Kaliska policja odnotowała w 2017 roku 20-procentowy wzrost przestępstw polegających na posiadaniu lub zażywaniu środków odurzających, głównie marihuany. Zmniejszyła się liczba zatrucia dopalaczami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet Poznań/PAP
MK

Odsłony

133

Kaliska policja odnotowała w 2017 roku 20-procentowy wzrost przestępstw polegających na posiadaniu lub zażywaniu środków odurzających, głównie marihuany. Zmniejszyła się liczba zatrucia dopalaczami.

Działania kaliskiej policji od 2014 do 2016 roku doprowadziły do likwidacji trzech sklepów z dopalaczami.

- Wiosną 2017 roku przy ul. Młynarskiej pojawił się nowy punkt oferujący tzw. produkty kolekcjonerskie, czyli w praktyce dopalacze. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji służb, sklep zlikwidowano – powiedziała wiceprezydent Karolina Pawliczak.

Komendant Miejski Policji w Kaliszu Dariusz Bieniek powiedział, że problem nie zniknął całkowicie. - Od stycznia do lipca do kaliskiego szpitala z zatruciem dopalaczami trafiło łącznie 7 młodych mężczyzn. W tym samym okresie ubiegłego roku takich pacjentów było 16, a w 2015 - 35 - powiedział.

Zdaniem komendanta obecnie największą plagą są uzależnieni od marihuany. - Pomimo zdjęcia z rynku ponad 10 kg środków odurzających okazuje się, że liczba przestępstw polegających na posiadaniu bądź zażywaniu [Od kiedy jest to przestępstwem? - red. H] różnych środków odurzających, przede wszystkim marihuany, niestety w Kaliszu rośnie – powiedział Bieniek.

W tym roku Komenda Miejska Policji w Kaliszu wszczęła już 74 postępowania w sprawach o przestępstwa narkotykowe - to o ponad 20 proc. więcej niż w 2016 roku.

- Coraz częściej młodzi ludzie sięgają po środki odurzające, dlatego nasze działania będą ukierunkowane na tę grupę. W przypadku środków typu marihuana mamy już nawet 15-latków, którzy zostają zatrzymani w związku z jej posiadaniem bądź zażywaniem. Tutaj wielkie zadanie stawiam przed zespołem ds. nieletnich – powiedział komendant.

W walce z przestępczością narkotykową kaliską policję wspiera urząd miejski. Jednostce przekazano m.in. 400 testów do wykrywania narkotyków w organizmie.

- Nowoczesne narkotesty posłużą do zwalczania przestępstw narkotykowych wśród dzieci i młodzieży, a także uczestników ruchu drogowego - powiedział komendant kaliskiej policji.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Powój hawajski
  • Powoje

Wiek: 18 lat.

Set & Settings: mój pokój, wał przeciwpowodziowy, park, ulica, sklep.

Dawkowanie: 10g nasion Ipomoea Violacea na osobę. Dochodzą dwie lufy MJ.

Doświadczenie: Marihuana, "Mieszanki ziołowe", DXM, DMH, Ubulawu, Benzydamina, Mefedron, Piperazyna, Morfina, 2C-E, LSA

Oto mój pierwszy psychodeliczny trip, który to trip był swego rodzaju przełomem w obliczu mojego wcześniejszego doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi.

  • Grzyby halucynogenne

Set&Settings: Dom, las wieczorową porą, początek września 2009

Wiek: 20 lat, 87kg

Doświadczenie: MJ, Hash, amfetamina, met amfetamina, kokaina, xtc, LSD, brown sugar, Psilocybe Semilanceata, gałka muszkatołowa, efedryna, kofeina, alkohol

  • Dekstrometorfan
  • Miks

Hej, może na wstępie napiszę coś o sobie. Mam na imię Adam i od razu dziękuję tobie że poświęcasz swój czas na przeczytanie tego, chciałem tylko zostawić tutaj cząstkę siebie, moich przeżyć i tego co czuję. 

 

  • Grzyby halucynogenne

Substancja: Grzyby w ilości 100 sztuk na głowę.
randomness