Jest wyrok w sprawie doktora Bachańskiego - przywrócony do pracy!

Doktor Marek Bachański, który środkami zawierającymi marihuanę eksperymentalnie leczył dzieci chore między innymi na lekoodporną padaczkę, może wrócić do pracy. Sąd Okręgowy Warszawa Praga Południe oddalił apelację Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka.

Doktor Marek Bachański, który środkami zawierającymi marihuanę eksperymentalnie leczył dzieci chore między innymi na lekoodporną padaczkę, może wrócić do pracy. Sąd Okręgowy Warszawa Praga Południe oddalił apelację Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, z którego lekarz został dyscyplinarnie zwolniony.

We wtorek, 7 marca Sąd Okręgowy Warszawa Praga wyrokiem oddalił apelację Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka od wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Południe z 14 września 2016 roku, utrzymując w mocy rozstrzygnięcie Sądu Pracy uchylające karę nagany nałożoną przez Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka na lek. Marka Bachańskiego 31 sierpnia 2015 roku oraz przywracając go do pracy. Zasądzone zostało także przyznanie mu wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy.

"To wielkie zwycięstwo"

- To wielkie zwycięstwo. Sąd podzielił wszystkie moje argumenty – powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Marek Bachański nie ukrywając, że sprawę traktował bardzo prestiżowo. - Zwycięstwo w pierwszej instancji było jak wygrana 3:0 w meczu. To w apelacji jak dodatkowe 1:0 na wyjeździe – dodaje.

"W ustnych motywach orzeczenia Sąd Okręgowy potwierdził prawidłowość rozstrzygnięcia Sądu I instancji. Zwrócił dodatkowo uwagę, że lekarz Marek Bachański nie miał możliwości merytorycznego ustosunkowania się do zarzutów stawianych przez pracodawcę przed nałożeniem kary nagany. Ponadto Sąd Okręgowy potwierdził, że żadna z wskazywanych przez pracodawcę przyczyn rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia nie potwierdzała ciężkiego naruszenia przez lekarza Marka Bachańskiego obowiązków pracowniczych, a w konsekwencji – niezasadne było dyscyplinarne zwolnienie Powoda z pracy" – czytamy na stronie Kancelarii Tributum reprezentującej zwolnionego lekarza.

"Instytut dostosuje się do wyroku"

- Instytut dostosuje się do wyroku sądu. Pan Bachański musi się zgłosić do działu kadr, zrobić odpowiednie badania i zgłosić gotowość do pracy – powiedziała Katarzyna Gardzińska z Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka.

Sam lekarz zapowiada, że będzie chciał wrócić do pracy w Instytucie.

Marek Bachański jest jednym z pierwszych lekarzy w Polsce leczących środkami zawierającymi marihuanę. Eksperymentalnie zalecał je dzieciom chorym między innymi na lekoodporną padaczkę. Spór doktora z dyrekcją Instytutu zaczął się w czerwcu 2015 roku. Wtedy miała miejsce konferencja w sprawie leczniczej marihuany, na której neurolog zaprezentował wyniki swojej terapii na pacjentach chorych na padaczkę lekoodporną.

Miesiąc później CZD zawiesiło jego eksperymentalną terapię i złożyło doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. W październiku 2015 roku Bachański został zwolniony.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • pFPP
  • Pozytywne przeżycie

Gorszego nie było, wszystko w tekście.

Poniedziałek. Otwieram oczy, na zegarku ślini się godzina 7:50. Świetnie, za 10 minut zajęcia, dlatego odwróciłem się na drugi bok i poszedłem spać dalej, wszak spałem całe trzy godziny. Po chwili jednak dopadły mnie "wyrzuty sumienia" i zwlokłem dupsko z barłogu. Jako "chwila" mam na myśli 30 minut, oczywiście. Zaczołgałem się do łazienki. Stary, wyglądasz jak gówno. Szast-prast, OK, doprowadzony do stanu używalności. Budzik wskazuje 8:45, faaak.

  • Etanol (alkohol)

Set & Setting - Urodziny O., działka na jakiejś wsi

nastrój - pozytywny, pierwsza impreza po miesiącu przerwy od picia.

Wiek 18 lat, waga ~75kg, doświadczenie: alkohol (rzadko, nigdy w ciągu, ale duże ilości), nikotyna, marihuana, teina - nałogowo.

Substancja: Średnio 1,8 litra różnych win (2 białe, 3 czerwone, 1 szampan), klasa cenowa 10-20zł / butelka + 1 Redds jabłkowy (wstyd się przyznać ;]) wszystko spożyte w ciągu 6 godzin ale większość w ostatnie 2. W sumie pierwsza impreza w życiu bez wódki.

  • Efedryna

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Artykuł zawiera lokowanie produktu ;)

Niniejszy raport dotyczy mojego pierwszego doświadczenia z Panem Hoffmanem na papirusie. Imiona występujących tutaj osób zostały zmienione. Raport jest dość szczegółowy ze względu na to, że większość zdarzenia nagrywałem na dyktafon.

ZAPRASZAM DO LEKTURY

randomness