Jest wyrok w sprawie doktora Bachańskiego - przywrócony do pracy!

Doktor Marek Bachański, który środkami zawierającymi marihuanę eksperymentalnie leczył dzieci chore między innymi na lekoodporną padaczkę, może wrócić do pracy. Sąd Okręgowy Warszawa Praga Południe oddalił apelację Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka.

Doktor Marek Bachański, który środkami zawierającymi marihuanę eksperymentalnie leczył dzieci chore między innymi na lekoodporną padaczkę, może wrócić do pracy. Sąd Okręgowy Warszawa Praga Południe oddalił apelację Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, z którego lekarz został dyscyplinarnie zwolniony.

We wtorek, 7 marca Sąd Okręgowy Warszawa Praga wyrokiem oddalił apelację Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka od wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Południe z 14 września 2016 roku, utrzymując w mocy rozstrzygnięcie Sądu Pracy uchylające karę nagany nałożoną przez Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka na lek. Marka Bachańskiego 31 sierpnia 2015 roku oraz przywracając go do pracy. Zasądzone zostało także przyznanie mu wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy.

"To wielkie zwycięstwo"

- To wielkie zwycięstwo. Sąd podzielił wszystkie moje argumenty – powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Marek Bachański nie ukrywając, że sprawę traktował bardzo prestiżowo. - Zwycięstwo w pierwszej instancji było jak wygrana 3:0 w meczu. To w apelacji jak dodatkowe 1:0 na wyjeździe – dodaje.

"W ustnych motywach orzeczenia Sąd Okręgowy potwierdził prawidłowość rozstrzygnięcia Sądu I instancji. Zwrócił dodatkowo uwagę, że lekarz Marek Bachański nie miał możliwości merytorycznego ustosunkowania się do zarzutów stawianych przez pracodawcę przed nałożeniem kary nagany. Ponadto Sąd Okręgowy potwierdził, że żadna z wskazywanych przez pracodawcę przyczyn rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia nie potwierdzała ciężkiego naruszenia przez lekarza Marka Bachańskiego obowiązków pracowniczych, a w konsekwencji – niezasadne było dyscyplinarne zwolnienie Powoda z pracy" – czytamy na stronie Kancelarii Tributum reprezentującej zwolnionego lekarza.

"Instytut dostosuje się do wyroku"

- Instytut dostosuje się do wyroku sądu. Pan Bachański musi się zgłosić do działu kadr, zrobić odpowiednie badania i zgłosić gotowość do pracy – powiedziała Katarzyna Gardzińska z Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka.

Sam lekarz zapowiada, że będzie chciał wrócić do pracy w Instytucie.

Marek Bachański jest jednym z pierwszych lekarzy w Polsce leczących środkami zawierającymi marihuanę. Eksperymentalnie zalecał je dzieciom chorym między innymi na lekoodporną padaczkę. Spór doktora z dyrekcją Instytutu zaczął się w czerwcu 2015 roku. Wtedy miała miejsce konferencja w sprawie leczniczej marihuany, na której neurolog zaprezentował wyniki swojej terapii na pacjentach chorych na padaczkę lekoodporną.

Miesiąc później CZD zawiesiło jego eksperymentalną terapię i złożyło doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. W październiku 2015 roku Bachański został zwolniony.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji: extasy, alko, THCpoziom doświadczenia użytkownika: sredni (4 lata jaram bake; w zeszle wakacje zaczolem przygode z tabletkami; przez 2 miesiace w ciagu amfetaminowym, obecnie juz staram sie unikac scierwa; raz w zyciu grzyby; raz LSD-ale mnie nie porobilo; raz tusipect ktory moim zdaniem jest chujowy). mam 18 lat, 180 wzrostu jakies 70kg wagi. to chyba wszystko...dawka, metoda zażycia: 2 tabletki znaczek: koperta; doustnie, po ok 2 godz kolejna doustnie


  • Dekstrometorfan
  • Uzależnienie

Różne

Historia mojego upadku po Acodinie.

 

Raport z ponad 6 lat ćpania.

 

 

 

Witajcie, dzisiaj a dokładnie dnia 17 stycznia 2019 roku spisuję ten raport. Jest to bardzo dziwny okres mojego życia i w związku sam raport może wyjść mi dosyć chaotyczny ale na pewno nie będzie bezwartościowy. Będzie to też dość intymne ale mam ogromną chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami.

 

  • alfa-PVP
  • Katastrofa

noc po ciężkiej tułaczce i śnie na ławce, zmęczenie, chęć jak najprędszego powrotu do domu i doprowadzenia się do porządku, jedno wielkie nieporozumienie po prostu

Maj 2015, istna tragedia. Dostałam od jakiegoś gościa na bilet do domu, ale kierowca w autobusie nie miał jak wydać, więc musiałam kupić dwa, w związku z czym znowu mi brakowało tych 2zł na pociąg. W kieszeni paczka z ostatnim papierosem, zapalę sobie pod dworcem i poszukam wzrokiem ofiary, która byłaby chętna dorzucić mi się do tego nieszczęsnego biletu. Łowy przerwała mi jakaś starsza pani chcąca się dowiedzieć co nieco o historii miasta, w którym się znajdowałyśmy, ale niestety nie mogłam jej w tym pomóc, bo nasza wiedza na ten temat była raczej zbliżona do siebie.

  • 2C-E

Mówiłem coś ostatnio miesiąc temu o spełnieniu psychodelicznym? Heheh... cóż, to nie ma granic.

Set & Setting : Park leśny, samochód, torowisko

Substancja : ~25mg 2C-E oralnie

Wiek/waga : 20/80kg

Doświadczenie : Alkohol, Avio, Efedryna, Kodeina, DXM (maks. 900mg), THC, nikotyna, dragonfly, LSD, LSA, Salvia Divinorum, Psylocybina, 4-HO-MET, 2C-E

randomness