REKLAMA
Jakub Bator bierze pod lupę funshop

Krakowski funshop, sprzedający tzw. dopalacze, działa od września. Używki te mają dodawać energii i poprawiać nastrój. Reklamowane są jako dodatek do zabawy, ale specjaliści od uzależnień nie mają wątpliwości, że działają jak narkotyki i są niebezpieczne. Większość dopalaczy zawiera benzynopiperazynę (BZP), substancję działającą podobnie jak amfetamina. - Miasto powinno przygotować kampanię edukacyjną skierowaną do rodziców i nauczycieli - proponuje Jakub Bator (PiS).

toudy

Kategorie

Źródło

Gazeta Krakowska
Krzysztof Sakowsk

Odsłony

2549

Krakowski funshop, sprzedający tzw. dopalacze, działa od września. Używki te mają dodawać energii i poprawiać nastrój. Reklamowane są jako dodatek do zabawy, ale specjaliści od uzależnień nie mają wątpliwości, że działają jak narkotyki i są niebezpieczne. Większość dopalaczy zawiera benzynopiperazynę (BZP), substancję działającą podobnie jak amfetamina. - Miasto powinno przygotować kampanię edukacyjną skierowaną do rodziców i nauczycieli - proponuje Jakub Bator (PiS).

- Gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2009 powinien zostać uzupełniony o kwestię dopalaczy - dodaje. Małgorzata Radwan-Ballada (PO), przewodnicząca rady miasta, zaznacza, że wpisanie dopalaczy do gminnego programu nie będzie sprawą łatwą. - Chciałabym, aby tak się stało, jednak program jest ustalany na trzy kolejne lata i nie ma innej możliwości, jak napisanie autorskiego programu, który mógłby zostać dołączony do głównego dokumentu - wyjaśnia. Dla radnego Batora nie jest to żadna przeszkoda.

- Przekonam radnych do przygotowania takiego autorskiego programu - zapowiada. Krakowski funshop działa zgodnie z prawem, bo sprzedaje substancje, które nie są w Polsce zakazane. Jednak środki z BZP mogą powodować drgawki, podniesienie temperatury ciała, uczucie zagubienia, psychozę, bezsenność (czasem może trwać nawet trzy doby po przyjęciu dawki), mdłości, wymioty czy bóle głowy. ::: Reklama ::: - Od mieszkańców otrzymałem bardzo wiele sygnałów, że w okolicach sklepu przebywa wielu uczniów w godzinach lekcyjnych, dlatego poproszę prezydenta, by zobowiązał straż miejską do monitorowania tej okolicy przez szkolny patrol - zapowiada Jakub Bator. Marek Anioł, rzecznik prasowy straży miejskiej, nie widzi problemu, by częściej monitorować okolicę sklepu.

- Pytanie jest jednak takie, jak często to robić - zastanawia się. - Czy w grę wchodziłby stały patrol, czy chodziłoby tylko o częstsze kontrole - pyta. Dodaje, że jeśli prezydent zwróci się z taką prośbą do komendanta straży miejskiej, funkcjonariusze na pewno pozytywnie na nią odpowiedzą. Radny Bator zdaje sobie sprawę, że działanie sklepu jest legalne. - Zamknąć go nie można, ale istnieją środki, które utrudnią funkcjonowanie funshopu, tak by po pewnym czasie właściciele sami doszli do wniosku, że nie opłaca się go prowadzić i zamknęli lokal - opisuje radny miasta.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

CanabElwis (niezweryfikowany)
Ciągle ta sama nagonka..."Reklamowane są jako dodatek do zabawy, ale specjaliści od uzależnień nie mają wątpliwości, że działają jak narkotyki i są niebezpieczne. Większość dopalaczy zawiera benzynopiperazynę (BZP), substancję działającą podobnie jak amfetamina." oraz... "Jednak środki z BZP mogą powodować drgawki, podniesienie temperatury ciała, uczucie zagubienia, psychozę, bezsenność (czasem może trwać nawet trzy doby po przyjęciu dawki), mdłości, wymioty czy bóle głowy." To takie kurwa złe, mdłości, drgawki :/ a po wódzie ludzie tracą świadomość, dochodzi do zatrucia, oraz spadku temperatury ciała ;] Super. I ciągle powtarzają "podobne do amfetaminy" amfetamina- zła , bzp - też złe :/ Dzieciaki kręcą się tam w godzinach szkolnych?:> a ja myślałem że czynne jest w godzinach popołudniowych. I raczej nie spotkałem się w takim sklepie, ze sprzedażą nieletnim, zawsze dowody sprawdzają :] A chuj i tak nie uda im się zamknąć tego sklepu xD
Anonim (niezweryfikowany)
z tego co napisali to chca zmusic wlasciciela do zamkniecia..i to jest kurwa normalne?pierdolic taki system
proch (niezweryfikowany)
"Większość dopalaczy zawiera benzynopiperazynę" gówno w dupie! albo przynajmniej przestarzałe info, kurwa. "Jednak środki z BZP mogą powodować drgawki, podniesienie temperatury ciała, uczucie zagubienia, psychozę, bezsenność (czasem może trwać nawet trzy doby po przyjęciu dawki), mdłości, wymioty czy bóle głowy." Chyba się im w głowach popierdoliło. widać, że mafie narkotykowe mocno już naciskają naszych polityczków bolą ich dopalacze, bolą
Lodowax (niezweryfikowany)
"- Zamknąć go nie można, ale istnieją środki, które utrudnią funkcjonowanie funshopu, tak by po pewnym czasie właściciele sami doszli do wniosku, że nie opłaca się go prowadzić i zamknęli lokal - opisuje radny miasta." I my się na to zgodziliśmy? To ma być polityk z prawdziwego zdarzenia?! Dupa, nie polityk! I oni śmią twierdzić, że w Polsce panuje demokracja? To socjalizm w czystej postaci! Co to ma być, żeby człowiek nie mógł prowadzić spokojnie legalnego interesu, bo ludzie się skarżą, a polityk chce go udupić? Wolność to wolność i może robić co zechce, skoro jest legalne! Nie zdziwię się, jak wszystkie organy państwowe zaczną się człowieka czepiać... Niech zatrudni dobrego księgowego. :)
CanabElwis (niezweryfikowany)
Lodowax... to nie jest socjalizm :] To demokracja w najczystszej postaci. To sa politycy wybrani przez lud by ci ich reprezentowali i zajmowali się takimi sprawami jak zamykanie funshopów bo tak chca ich wyborcy ;] Chuja wafla.. :/
Astacus (niezweryfikowany)
[quote=CanabElwis]Lodowax... to nie jest socjalizm :] To demokracja w najczystszej postaci. To sa politycy wybrani przez lud by ci ich reprezentowali i zajmowali się takimi sprawami jak zamykanie funshopów bo tak chca ich wyborcy ;] Chuja wafla.. :/[/quote] A właśnie, że socjalizm. Przecież ten Pan Radny jest idealnym przykładem reprezentanta troskliwego, opiekuńczego państwa. On tylko myśli, jak Ci zrobić dobrze (tzn ochronić Ciebie oraz Twoje niewinne dzieci przed BZP jak amfetaminą). Nie ma się o co złościć, wszystko jest jak ma być.
w (niezweryfikowany)
"Chciałabym, aby tak się stało, jednak program jest ustalany na trzy kolejne lata(...)" i jak to ma wszystko działać? i tak jest wszedzie. wszedzie cholera... posrany kraj. swoją drogą mają troche racji. dopalacze to syf jest troche. mogliby zielsko zalegalizować to mieliby problem z głowy(przynajmniej w zakresie mieszanek ziołowych), i społeczeństwo by mądzrejsze rosło :P i zdrowsze
dzielny pacjent (niezweryfikowany)
Popieram!!! "Miasto powinno przygotować kampanię edukacyjną skierowaną do rodziców i nauczycieli - proponuje Jakub Bator (PiS)" A może by tak przygotować kampanię edukacyjną na temat MJ?! Za to nikt sie nie weźmie! NIECH PROPAGANJA TRWA!!!!
archont (niezweryfikowany)
Majaczenie alkoholowe (łac. delirium tremens) - <strong>stan zaburzeń świadomości z iluzjami i omamami oraz urojeniami trwający do tygodnia</strong>. Często towarzyszą mu zaburzenia wegetatywne i inne objawy somatyczne. Jest spowodowany nagłym odstawieniem lub zmniejszeniem dawki alkoholu. Śmiertelność wynosi poniżej 3-4%. Burzliwa symptomatologia delirium tremens rozwija się zwykle 2-3 dni po zaprzestaniu picia alkoholu. Do objawów wiodących delirium zalicza się zaburzenia świadomości z halucynacjami i lęk, który przechodzi w niepokój ruchowy, podniecenie a nawet agresję. U 25 procent chorych występuje <strong>napad drgawek</strong> o charakterze dużego <strong>ataku padaczkowego</strong>. W badaniu fizykalnym stwierdza się tachykardię i <strong>wzrost ciepłoty ciała</strong>, a w badaniach laboratoryjnych hiperglikemię, podwyższony poziom mocznika, bilirubiny, aminotransferaz a także leukocytozę i wzrost OB. Hipokaliemia i hipomagnezemia stanowią poważne ryzyko <strong>zaburzeń rytmu serca</strong>, powodujących <strong>zatrzymanie krążenia</strong>. U osób wyniszczonych objawem towarzyszącym delirium może być zapalenie płuc, niewydolność krążenia, wątroby lub nerek. Na podstawie wywiadu ustalono, że w części letalnych przypadków delirium zgon poprzedzony był obezwładnieniem pacjenta lub jego unieruchomieniem w kaftanie czy pasach. Wnioski wyciągnijcie sami.
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25
 • Pozytywne przeżycie

Kostrzyn, Woodstock, pole namiotowe w lesie, odgłosy ze sceny. Podróż z przyjacielem.

NINIEJSZY TEKST ZAWIERA LOKOWANIE PRODUKTU

NINIEJSZY TEKST, NIE MA NA CELU OBRAŻANIE OSÓB TRZECICH, LECZ JEST JEDYNIE SPISEM WYDARZEŃ W ODMIENNYM STANIE ŚWIADOMOŚCI.

Niniejszy raport, to opis przeżycia na LSD. Niestety samo zdarzenie nie było nagrywane, więc opis nie będzie dokładny oraz sam raport nie tak długi jakbym chciał.

Jednak postanowiłem go napisać i tu umieścić ZAPRASZAM DO CZYTANIA, KRYTYCZNEGO KOMENTOWANIA, DYSKUSJI.

 • 4-HO-MET
 • Przeżycie mistyczne

Mój pokój, letni wieczór, sama w mieszkaniu, przygaszone żółte światło lampki, dwa piwa do towarzystwa

Z racji niedużej masy ciała (<50kg), braku jakiejkolwiek tolerancji na substancję i lekkiego napięcia związanego z jej zażyciem (pierwszy raz), oraz ogólnej podatności na działanie środków psychoaktywnych - chcąc delikatnie zapoznać się z 4-HO-METem, dzielę 50g na 4 ścieżki (~12.5mg) i wciągam jedną. Następnie czekam...

...i tak, niby wiem, że tryptaminy potrzebują chwilę na załadowanie, ale gdy po kwadransie jeszcze nic nie czuję, na wszelki wypadek dorzucam odrobinę, też donosowo. Tak na oko, całościowo porcja mogła dojść do 20mg. Jeszcze chwila... i zaczęło się.

 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • Metoksetamina
 • Miks
 • N2O (gaz rozweselający)

Set: pozytywny, zasłużyłem na ten trip. Setting: nieduże dwupokojowe mieszkanie, większość tripa w łazience. Timing: połowa 2011.

Jest czwarta po południu. Na biurku w małym woreczku leży pół grama metoksetaminy z dobrego źródła,  czystości, jak twierdzą, 99.2%. O tym, że będzie okazja pierwszy raz popróbować tego specyfiku wiedziałem od dwóch miesięcy. Żona z małą przez tydzień u rodziny, rzadko zdarzająca się okazja na odrobinę psychonautycznej eksploracji. Wątki metoksetaminowe na HR, bluelight i drugs-forum rozczytane, dawki oszacowane, efekty w teorii poznane. Plan taki, żeby zacząć od 30-35mg, żeby upewnić się, że ogarniam efekty. Mając sporo doświadczenia z DXM, zakładam że to będzie lajcik.

 • Amfetamina
 • Heroina
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)

by The Mouse Army

randomness