Jak długo jest się "pod wpływem" marihuany? Naukowcy to sprawdzają

Naukowcy z Sydney pracujący na rzecz legalizacji medycznej marihuany analizują „upośledzenie” ciała na skutek inhalacji lub konsumpcji różnych dawek THC, głównej substancji psychoaktywnej zawartej w konopiach.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Focus
Jan Sochaczewski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

229

Naukowcy z Sydney pracujący na rzecz legalizacji medycznej marihuany analizują „upośledzenie” ciała na skutek inhalacji lub konsumpcji różnych dawek THC, głównej substancji psychoaktywnej zawartej w konopiach.

Jak zauważyli członkowie Lambert Initiative, programu badawczego na University of Sidney, wyniki ich badania stawiają pod znakiem zapytania sensowność aktualnych procedur dotyczących kierowców „pod wpływem”. Dziś każe się po wykryciu THC bez względu na poziom. A ów czyni, jak się okazuje, różnicę. - THC można wykryć w organizmie przez kilka tygodni, choć efekt działania jest znacznie krótszy. Przepisy prawa zdecydowanie muszą nadgonić do tej wiedzy, bo obecne są nieadekwatne – uważa prof. Iain McGregor, dyrektor Lambert Initiative.

Metaanaliza 80 badań z ostatnich 20 lat określiła czas „trwania haju”, czyli „upośledzenia na skutek przyjęcia średnich do wysokich dawek THC” na 3 do 10 godzin. Jak czytamy w informacji prasowej, australijscy badacze chcieliby, by ich odkrycie wpłynęło na globalne podejście do palących marihuanę kierowców. Na “długość haju” wpływają dawka THC, sposób przyjęcia (doustny/inhalacja), częstotliwość palenia oraz „stopień złożoności wyzwań stawianych palącemu w trakcie „upośledzenia”. Wyniki analizy opublikowano w czasopiśmie „Neuroscience & Biobehavioral Reviews”.

- Rośnie liczba miejsc, gdzie konopie są legalne dla celów medycznych i rekreacyjnych. Już wcześniej potwierdzono upośledzający wpływ THC na zdolność prowadzenia pojazdów, niestety brak informacji o czasie trwania tego zjawiska. Ludzie zwyczajnie nie wiedzą, kiedy ponownie mogą usiąść za kierownicą – tłumaczy główna autorka badania, dr Danielle McCarney z University of Sydney.

Dr McCarney dodaje, że najdłużej utrzymuje się efekt THC po przyjęciu doustnym dużej dawki (10 godzin). Jako bardziej „typowy” skutek zaobserwowano trwający 4 godziny efekt po niższych dawkach przyjętych przez wypalenie skręta lub vaping. Przy inhalacji wyższej dawki “haj” utrzymuje się 7 godzin. - O ile na potrzeby badania za średnią dawkę THC przyjęliśmy 10 miligramów, co innego oznacza ta sama dawka dla regularnego użytkownika i nowicjusza. Przy THC działa ten sam efekt zwiększonej tolerancji, co przy alkoholu – tłumaczy współautor badania, dr Thomas Arkell.

Oceń treść:

Average: 7.5 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron
  • Retrospekcja

Kilkumiesięczna "zabawa" z RC

Zdarzenia które opiszę miały miejsce ładnych kilka lat wstecz. 

 

Byłam w trakcie kilkumiesięcznego intensywnego związku z mefedronem. Opowieśc zaczyna się na początku sierpnia a więc tuż przed delegalizacją, która jeszcze wtedy nie docierała do mojej świadomości. Wracam do domu z urlopu. Właściwie to nie był mój dom, tylko wynajmowana kawalerka na parterze, którą śmiało można by nazwac speluną. Jeden stół, jedna kanapa, jedna żarówka, wiele brudu.

 

  • Dekstrometorfan

Substancja: 750mg/50 dropsów

Wiek/waga: 20 lat, 64 kg

Exp: DXM, tytoń, alko, kodeina, mj, hasz, "mieszanki ziołowe".

S&S: Własny pokój, w nausznikach jakiś dark ambient itp.

Czas: Wczoraj, około 21:00 dropsy były już wchłonięte, trip załadował się po ok. 25-35 minutach.

Opis:

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

noc, las, ognisko, 03.2008r nastawieni na UPY rozpoczynamy kampanie RPG

Panuje już ciemność w zimowy wieczór (temp. spadała już niżej 10C), docieram szynobusem do moich towarzyszy, obaj czekają na opustoszałej stacji PKP tuż przy porcie. Gościnnie mnie witają, mówiąc "przybywasz na gotowe" i kierujemy się do lasu mijając biedronkę (ostatnie zabudowania miasta) z zakupionymi już itemami.

  • 25C-NBOMe

pusty dom, dużo wolnego czasu, pozytywne jak zawsze nastawienie do tripa i te same oczekiwania

Moja przygoda z fenkami po starcie szybko nabrała tępa, bardzo mi się spodobały a na początku było tylko 25i-nbome, później postanowiłem próbowac reszty a narazie zatrzymałem się właśniena 25c-nbome i dziś będzie trip raport oraz kilka uwag co do 25i-nbome i 25c

09:50, sobota, rodzice wyjeżdżają do znajomych na prawie cały dzień więc cały dom jest tylko dla mnie, od razu wiem co robić przy takiej okazji i wyjmuję ostatni już blotter 1mg 25c-nbome schowany między pudełkami gier komputerowych na półce