Izrael: Pacjenci mogą już używać marihuany w miejscach publicznych

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia wydało niedawno dyrektywy, które łagodzą ograniczenia związane z posiadaniem i korzystaniem z medycznej marihuany przez upoważnionych pacjentów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

41

Ministerstwo Zdrowia w Izraelu wydało niedawno nowe dyrektywy, które łagodzą ograniczenia związane z posiadaniem i korzystaniem z medycznej marihuany przez upoważnionych pacjentów. Dyrektywy pozwalają pacjentom na używanie oleju z konopi lub waporyzację w miejscach publicznych.

Metoda palenia marihuany, z której wielu pacjentów w Izraelu korzysta, nadal jest zakazana w miejscach publicznych. Zezwolenie na używanie medycznej marihuany było do tej pory bardzo surowe. Pacjenci mogli używać jej jedynie pod wskazanym adresem, czyli najczęściej w domu i bez obecności innych osób.

Jednostka zajmująca się medyczną marihuaną w Ministerstwie Zdrowia stwierdziła, że ograniczenia spowodowały niepotrzebną biurokrację, na przykład jeśli pacjent z licencją udał się na wakację lub zmienił adres zamieszkania, musiał ubiegać się o zmianę pozwolenia.

Pacjenci stosujący olej z konopi, w tym dzieci i osoby z ciężką padaczką używają go nakładając kroplę na język lub na pożywienie. Nowe dyrektywy umożliwią pacjentom na stosowanie leku praktycznie wszędzie. Pacjenci, którzy używają konopi w formie waporyzacji (podgrzewając susz w waporizerze), mogą również zabrać je wszędzie tam, gdzie nie jest to zabronione, chociaż nie mogą używać jej w obecności innej osoby. Zakazy obowiązują również w szkołach, a także lotniskach i miejscach, gdzie obecni są nieletni.

U pacjentów, którzy przyjmują kannabinoidy poprzez palenie, nie zmieniło się wiele. Nadal nie mogą oni palić jej w miejscach publicznych.

W Izraelu około 30 000 pacjentów ma pozwolenie na stosowanie medycznej marihuany, a lista chorób i schorzeń które mogą być leczone dzięki medycznej marihuany stale rośnie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • 3-MMC
 • Amfetamina
 • Heroina
 • Inne
 • Ketony
 • Kokaina
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Uzależnienie

Wiki - raczej spokojnie, wrocilem na hotel po robocie Set - srednio.. Fetki brakuje.. Setting - powiedzialem kolesiom swoim z roboty ( jeden 46lat, drugi 21 ) ze biore fetke od znajomego w tym miescie w ktorym jestem.

Siema, na poczatku powiem w ogole.. Co i jak...
Dodam, że post ( a chyba już opowiadanie ) piszę drugi raz.. Laptop mi się rozładował..

Aktualnie godzina 03:48

Doświadczenie

Fetka

 • MDMA (Ecstasy)

MDMA (3,4-methylenedioxymethamphetamine)

jest głównym (przynajmniej powinna) składnikiem narkotyku zwanego "ecstasy".

Sprzedawana w postaci tabletek z wyrytym logiem jest przysmakiem niedzielnego

ćpuna. Koszt jednej tabletki waha się w granicach 15-35 zł co zależne jest od

marki, czy też ilości kupowanych dropsów.


Opatentowana dawno temu bo w 1913 roku przez niemiecką firmę farmaceutyczną

 • Benzydamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)

09.07.2007

Od razu ostrzegam, że całe zdarzenie miało miejsce jakiś czas temu, a odurzenie było tak mocne, że wiele mogłem popierdolić, albo zapomnieć. Dlatego trip może być trochę chaotyczny, niespójny i przeinaczony. Trochę mogłem poprzestawiać, trochę pominąć, a trochę dorobić, ale generalnie wszystko powinno być OK.

 • Bad trip
 • LSD-25
 • Marihuana

Dobre nastawienie, trip z ziomkami w moim własnym domu. Wakacje

Na początku warto by było wspomnieć, że pomimo tego, że mam obecnie 19 lat to sporo przeżyłem, w ostatnich latach „tylko” depresję, próby samobójcze, szpitale psychiatryczne, bezustanne używanie substancji (wszystko co było, głównie stymulanty, alkohol, benzo, kodeina oraz oczywiście marihuana której używam właściwie codziennie od 14/15 roku życia). Przez używki i moją psychikę zacząłem łamać prawo, co ciągnie się za mną do dziś. Jednak gdy byłem młodszy (14 lat) trafiłem do szpitala na prawie tydzień pod kroplówkę ze względu na zatrucie atropiną.

randomness