Illinois: Kandydaci podzieleni w kwestii legalizacji marihuany

Opowiadający się przeciwko rekreacyjnemu stosowaniu marihuany, urzędujący gubernator Bruce Rauner, odwołuje się do swoich konserwatywnych wyborów, jednocześnie stojąc po mniej popularnej stronie w tej kwestii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

56

Wspierając legalizację marihuany, kandydat na urząd gubernatora stanu Illinois, J.B. Pritzker, może, jeśli zostanie wybrany, wprowadzić zmiany, które wpłyną na wszystko, od wymiaru sprawiedliwości, po zdrowie publiczne, aż do kwestii gospodarki.

Opowiadający się przeciwko rekreacyjnemu stosowaniu marihuany, urzędujący gubernator Bruce Rauner, odwołuje się do swoich konserwatywnych wyborów, jednocześnie stojąc po mniej popularnej stronie w tej kwestii.

Z sondażami wskazującymi na przewagę demokratycznego kandydata oraz innymi danymi sugerującymi szerokie poparcie dla wprowadzenia rekreacyjnej marihuany w naszym stanie, jego wybór może sprawić, że Illinois znajdzie się na drodze ku temu, aby stać się jednym z pierwszych stanów Środkowego Zachodu, które zalegalizują marihuanę.

Republikanin Rauner twierdził wcześniej, że jest „bardzo przeciwny” legalizacji marihuany.

W ramach swojej kampanii w tym tygodniu, wydał oświadczenie, że „kwestia legalizacji jest dużo nowszym i bardziej złożonym zagadnieniem i nie powinna być brana pod uwagę przez stan Illinois, dopóki wszystkie możliwe, pozytywne i negatywne, skutki jej stosowania nie zostaną dogłębnie zbadane i zrozumiane”.

J.B. Pritzker twierdzi, że legalizacja marihuany może wygenerować rocznie szacunkowo od $350 do $700 milionów wpływów z podatków. Kandydat uważa również, że zmiana zwiększy bezpieczeństwo osób, które używają narkotyków i poprawi kwestie sprawiedliwości rasowej, ponieważ przedstawiciele mniejszości są nieproporcjonalnie częściej aresztowani za posiadanie marihuany.

„J.B. wie, że możemy zalegalizować marihuanę w bezpieczny sposób, który przyniesie korzyści społecznościowym w całym Illinois, i jest gotów to zrobić, jako gubernator” – powiedział przedstawiciel jego kampanii w rozmowie z dziennikiem “Chicago Tribune".

Rauner jednak przytoczył obawy dotyczące wpływu marihuany na kwestie zdrowia publicznego i bezpieczeństwa, w tym kwestii jej nadużywania, większej ilości wizyt na oddziałach ratunkowych i wzrostu przestępczości. Gubernator twierdzi, że stany, które zalegalizowały marihuanę prowadzą „ogromny ludzki eksperyment”.

Ale zwolennicy marihuany (konopi indyjskich), tacy jak Dan Linn, który stoi na czele grupy NORML, wspierającej reformę prawa dotyczącego marihuany, spodziewają się, że kwestia ta da Pritzkerowi przewagę w wyborach, szczególnie wśród młodszych wyborców.

„To będzie ważną kwestią dla fali młodych ludzi idących do urn” – powiedział Linn. „Kiedy istnieje tak oczywista różnica między dwoma głównymi kandydatami, kwestia ta spowoduje, że wielu młodych poprze demokratę”.

Do tej pory dziewięć stanów zalegalizowało rekreacyjną marihuanę, wszystkie z wyjątkiem Vermont w wyniku referendum i poparciu wyborców. Illinois nie przewiduje takiej samej wiążącej procedury referendum, jak w przypadku innych stanów, więc decyzja prawna leży w rękach ustawodawców. Tradycyjnie wielu polityków sprzeciwiło się legalizacji w ramach szerokiego programu walki z przestępczością. Ale opinia publiczna w całym kraju zmienia się, częściowo z powodu przekonania, że marihuana jest mniej szkodliwa niż inne substancje dozwolone prawnie, takie jak alkohol, tytoń czy leki na receptę.

W Illinois prawie dwie trzecie respondentów popierało legalizację – wynika z sondaży przeprowadzanych co dwa lata przez Paul Simons Public Policy Institute na Southern Illinois University. Było to poparte podobnym odsetkiem wyborców popierających legalizację marihuany w przeprowadzonym w powiecie Cook referendum, które nie było wiążące i polegało tylko na sondowaniu nastrojów wśród wyborców.

Kanada stała się niedawno drugim kraje, po Urugwaju, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną.

W 2015 roku w Illinois zezwolono na sprzedaż konopi indyjskich do użytku medycznego, co zostało zatwierdzone przez poprzednika Raunera, demokratycznego gubernatora Pata Quinna. Prawo było jednym z najbardziej rygorystycznych w kraju, ograniczając stosowanie marihuany tylko do pacjentów zatwierdzonych przez lekarzy i chorujących na jedno z 40 schorzeń.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA
  • Pierwszy raz

Nastrój bardzo dobry, brak zmartwień, otwartość na nowe doświadczenie, chęć poznania. Okoliczności również bardzo dobre, wolna chata u kumpla, wakacje, brak obowiązków, zaufane osoby.

 

Tekst opisuje sytuację, która mogłaby wydarzyć się (oczywiście nie doszło do niej) pół roku temu, dlatego nie zrobię raportu sensu stricte, gdyż szczegółowego przebiegu zdarzeń nie odtworzę. Będzie to przywołanie najbardziej znaczących wspomnień.

DZIEŃ 1

Było nas czterech. Ja, Jacek, Placek i Mariola. Początkowo tylko ja z Jackiem mieliśmy podróżować. Placek miał zioło, jednak przyłączył się do nas w trakcie. Mariola tylko piła, potem się zmyła. Miała robotę na drugi dzień.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

SET: -Pozytywne nastawienie -Pewność siebie na wysokim poziomie -Drobne oczekiwanie srogiego doświadczenia SETTING: -Wielki park za miastem jako miejsce tripa -Dwójka przyjaciół jako współ-tripujący

Sporo czasu minęło od mojego ostatniego raportu. Czas powrócić do opisywania swoich tripów. Bo owszem, do dnia dzisiejszego zaliczyłem parę nowych podróży. Zdarzały się tripy lepsze i gorsze, ale nie chciało mi się robić z nich sprawozdań. Moja ostatnia przygoda jednak należy do dosyć wyjątkowych i aż się prosi, by sporządzić z niej porządny raport. Zapraszam do lektury :)

 

  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

ostatnio wiele śmierci w moim otoczeniu, desperacka próba ucieczki przed rzeczywistością. Po prostu kolejne wiadro, kolejny dzień, znowu samemu w pokoju

To był kolejny dzień nudy podczas kwarantanny, ze względu na wręcz nieskończony czas całkowicie zajęłem się muzyką, codziennie po kilka godzin z tego powodu szybko dopadła mnie dysocjacja. 

 

Wczorajsze wiadro wydało mi się niezbyt sycące więc postanowiłem zmielić zielone przed wpakowaniem do lufy. Okazało się że skruszone mieści 3x bardziej  więc tyle też nabiłem. 

 

Wszystko spaliło się nim woda wylała się do połowy, i wtedy walnęłem wszystko na raz. 

  • MDMA (Ecstasy)


"Nie pozna ten, kto nie spróbował"We wrześniu 2003 roku rozmawiałem ze swoją dziewczyną o spróbowaniu tabletki XTC. Chcielismy wziąć je na nadchodzącej imprezie technicznej dosyć dużego formatu. Ostatecznie jednak nie wzięliśmy gdyż moja dziewczyna nie chciała (mieliśmy układ-albo jemy razem albo wogóle).Życie szło dalej. Z dziewczyną sie rozstałem.


randomness