Illinois: Kandydaci podzieleni w kwestii legalizacji marihuany

Opowiadający się przeciwko rekreacyjnemu stosowaniu marihuany, urzędujący gubernator Bruce Rauner, odwołuje się do swoich konserwatywnych wyborów, jednocześnie stojąc po mniej popularnej stronie w tej kwestii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

56

Wspierając legalizację marihuany, kandydat na urząd gubernatora stanu Illinois, J.B. Pritzker, może, jeśli zostanie wybrany, wprowadzić zmiany, które wpłyną na wszystko, od wymiaru sprawiedliwości, po zdrowie publiczne, aż do kwestii gospodarki.

Opowiadający się przeciwko rekreacyjnemu stosowaniu marihuany, urzędujący gubernator Bruce Rauner, odwołuje się do swoich konserwatywnych wyborów, jednocześnie stojąc po mniej popularnej stronie w tej kwestii.

Z sondażami wskazującymi na przewagę demokratycznego kandydata oraz innymi danymi sugerującymi szerokie poparcie dla wprowadzenia rekreacyjnej marihuany w naszym stanie, jego wybór może sprawić, że Illinois znajdzie się na drodze ku temu, aby stać się jednym z pierwszych stanów Środkowego Zachodu, które zalegalizują marihuanę.

Republikanin Rauner twierdził wcześniej, że jest „bardzo przeciwny” legalizacji marihuany.

W ramach swojej kampanii w tym tygodniu, wydał oświadczenie, że „kwestia legalizacji jest dużo nowszym i bardziej złożonym zagadnieniem i nie powinna być brana pod uwagę przez stan Illinois, dopóki wszystkie możliwe, pozytywne i negatywne, skutki jej stosowania nie zostaną dogłębnie zbadane i zrozumiane”.

J.B. Pritzker twierdzi, że legalizacja marihuany może wygenerować rocznie szacunkowo od $350 do $700 milionów wpływów z podatków. Kandydat uważa również, że zmiana zwiększy bezpieczeństwo osób, które używają narkotyków i poprawi kwestie sprawiedliwości rasowej, ponieważ przedstawiciele mniejszości są nieproporcjonalnie częściej aresztowani za posiadanie marihuany.

„J.B. wie, że możemy zalegalizować marihuanę w bezpieczny sposób, który przyniesie korzyści społecznościowym w całym Illinois, i jest gotów to zrobić, jako gubernator” – powiedział przedstawiciel jego kampanii w rozmowie z dziennikiem “Chicago Tribune".

Rauner jednak przytoczył obawy dotyczące wpływu marihuany na kwestie zdrowia publicznego i bezpieczeństwa, w tym kwestii jej nadużywania, większej ilości wizyt na oddziałach ratunkowych i wzrostu przestępczości. Gubernator twierdzi, że stany, które zalegalizowały marihuanę prowadzą „ogromny ludzki eksperyment”.

Ale zwolennicy marihuany (konopi indyjskich), tacy jak Dan Linn, który stoi na czele grupy NORML, wspierającej reformę prawa dotyczącego marihuany, spodziewają się, że kwestia ta da Pritzkerowi przewagę w wyborach, szczególnie wśród młodszych wyborców.

„To będzie ważną kwestią dla fali młodych ludzi idących do urn” – powiedział Linn. „Kiedy istnieje tak oczywista różnica między dwoma głównymi kandydatami, kwestia ta spowoduje, że wielu młodych poprze demokratę”.

Do tej pory dziewięć stanów zalegalizowało rekreacyjną marihuanę, wszystkie z wyjątkiem Vermont w wyniku referendum i poparciu wyborców. Illinois nie przewiduje takiej samej wiążącej procedury referendum, jak w przypadku innych stanów, więc decyzja prawna leży w rękach ustawodawców. Tradycyjnie wielu polityków sprzeciwiło się legalizacji w ramach szerokiego programu walki z przestępczością. Ale opinia publiczna w całym kraju zmienia się, częściowo z powodu przekonania, że marihuana jest mniej szkodliwa niż inne substancje dozwolone prawnie, takie jak alkohol, tytoń czy leki na receptę.

W Illinois prawie dwie trzecie respondentów popierało legalizację – wynika z sondaży przeprowadzanych co dwa lata przez Paul Simons Public Policy Institute na Southern Illinois University. Było to poparte podobnym odsetkiem wyborców popierających legalizację marihuany w przeprowadzonym w powiecie Cook referendum, które nie było wiążące i polegało tylko na sondowaniu nastrojów wśród wyborców.

Kanada stała się niedawno drugim kraje, po Urugwaju, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną.

W 2015 roku w Illinois zezwolono na sprzedaż konopi indyjskich do użytku medycznego, co zostało zatwierdzone przez poprzednika Raunera, demokratycznego gubernatora Pata Quinna. Prawo było jednym z najbardziej rygorystycznych w kraju, ograniczając stosowanie marihuany tylko do pacjentów zatwierdzonych przez lekarzy i chorujących na jedno z 40 schorzeń.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina


Hmmmm... skoro wszyscy pisza to i ja tezzzzz...

Aha, sorrki z gory za wszelkie potkniecia itede ale troszki mi

sie łapki trzęsą...

Ale to nie moja wina tylko fety :D

  • Mefedron
  • Pozytywne przeżycie

Set and setting: myślę, że to mało istotne przy tego typu narkotyku, jednak razem z przyjacielem mieliśmy dobre nastroje.

11:30 Dostalismy z kolegą mefedron, co prawda nie był to mój pierwszy raz z tą substancją, ale tak jak napisałam ''dostaliśmy'' niby na wypróbowanie. Po kilkunastu minutach, razem z nim byłam w opuszczonym budynku przy torach. Wiem, te miejsce nie brzmi zbyt przyjaźnie ale lubię tam przebywać.

  • Piper methysticum (Kava kava)

Set & Setting: pusta kawalerka, trochę zmęczony po robocie.

Ilość: parę gram z wodą Kava Kavy.

Wiek: 34 lata, waga koło 100 kg.

Doświadczenie: marycha, amfetamina, Salvia divinorum i LSD.

randomness