Illinois: Kandydaci podzieleni w kwestii legalizacji marihuany

Opowiadający się przeciwko rekreacyjnemu stosowaniu marihuany, urzędujący gubernator Bruce Rauner, odwołuje się do swoich konserwatywnych wyborów, jednocześnie stojąc po mniej popularnej stronie w tej kwestii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

56

Wspierając legalizację marihuany, kandydat na urząd gubernatora stanu Illinois, J.B. Pritzker, może, jeśli zostanie wybrany, wprowadzić zmiany, które wpłyną na wszystko, od wymiaru sprawiedliwości, po zdrowie publiczne, aż do kwestii gospodarki.

Opowiadający się przeciwko rekreacyjnemu stosowaniu marihuany, urzędujący gubernator Bruce Rauner, odwołuje się do swoich konserwatywnych wyborów, jednocześnie stojąc po mniej popularnej stronie w tej kwestii.

Z sondażami wskazującymi na przewagę demokratycznego kandydata oraz innymi danymi sugerującymi szerokie poparcie dla wprowadzenia rekreacyjnej marihuany w naszym stanie, jego wybór może sprawić, że Illinois znajdzie się na drodze ku temu, aby stać się jednym z pierwszych stanów Środkowego Zachodu, które zalegalizują marihuanę.

Republikanin Rauner twierdził wcześniej, że jest „bardzo przeciwny” legalizacji marihuany.

W ramach swojej kampanii w tym tygodniu, wydał oświadczenie, że „kwestia legalizacji jest dużo nowszym i bardziej złożonym zagadnieniem i nie powinna być brana pod uwagę przez stan Illinois, dopóki wszystkie możliwe, pozytywne i negatywne, skutki jej stosowania nie zostaną dogłębnie zbadane i zrozumiane”.

J.B. Pritzker twierdzi, że legalizacja marihuany może wygenerować rocznie szacunkowo od $350 do $700 milionów wpływów z podatków. Kandydat uważa również, że zmiana zwiększy bezpieczeństwo osób, które używają narkotyków i poprawi kwestie sprawiedliwości rasowej, ponieważ przedstawiciele mniejszości są nieproporcjonalnie częściej aresztowani za posiadanie marihuany.

„J.B. wie, że możemy zalegalizować marihuanę w bezpieczny sposób, który przyniesie korzyści społecznościowym w całym Illinois, i jest gotów to zrobić, jako gubernator” – powiedział przedstawiciel jego kampanii w rozmowie z dziennikiem “Chicago Tribune".

Rauner jednak przytoczył obawy dotyczące wpływu marihuany na kwestie zdrowia publicznego i bezpieczeństwa, w tym kwestii jej nadużywania, większej ilości wizyt na oddziałach ratunkowych i wzrostu przestępczości. Gubernator twierdzi, że stany, które zalegalizowały marihuanę prowadzą „ogromny ludzki eksperyment”.

Ale zwolennicy marihuany (konopi indyjskich), tacy jak Dan Linn, który stoi na czele grupy NORML, wspierającej reformę prawa dotyczącego marihuany, spodziewają się, że kwestia ta da Pritzkerowi przewagę w wyborach, szczególnie wśród młodszych wyborców.

„To będzie ważną kwestią dla fali młodych ludzi idących do urn” – powiedział Linn. „Kiedy istnieje tak oczywista różnica między dwoma głównymi kandydatami, kwestia ta spowoduje, że wielu młodych poprze demokratę”.

Do tej pory dziewięć stanów zalegalizowało rekreacyjną marihuanę, wszystkie z wyjątkiem Vermont w wyniku referendum i poparciu wyborców. Illinois nie przewiduje takiej samej wiążącej procedury referendum, jak w przypadku innych stanów, więc decyzja prawna leży w rękach ustawodawców. Tradycyjnie wielu polityków sprzeciwiło się legalizacji w ramach szerokiego programu walki z przestępczością. Ale opinia publiczna w całym kraju zmienia się, częściowo z powodu przekonania, że marihuana jest mniej szkodliwa niż inne substancje dozwolone prawnie, takie jak alkohol, tytoń czy leki na receptę.

W Illinois prawie dwie trzecie respondentów popierało legalizację – wynika z sondaży przeprowadzanych co dwa lata przez Paul Simons Public Policy Institute na Southern Illinois University. Było to poparte podobnym odsetkiem wyborców popierających legalizację marihuany w przeprowadzonym w powiecie Cook referendum, które nie było wiążące i polegało tylko na sondowaniu nastrojów wśród wyborców.

Kanada stała się niedawno drugim kraje, po Urugwaju, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną.

W 2015 roku w Illinois zezwolono na sprzedaż konopi indyjskich do użytku medycznego, co zostało zatwierdzone przez poprzednika Raunera, demokratycznego gubernatora Pata Quinna. Prawo było jednym z najbardziej rygorystycznych w kraju, ograniczając stosowanie marihuany tylko do pacjentów zatwierdzonych przez lekarzy i chorujących na jedno z 40 schorzeń.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • MarihuanaSubstancja: DXM, 450 mg, przed i w trakcie MJ
Przedmowa: Wszyscy ktorzy brali DXM wiedzą, że zaniki pamięci krótkotrwałej praktycznie uniemożliwiają szczegółowe opisanie tripu. Opisałem więc to, co z niego pamiętam izawęziłem to tak, by wyglądało jak spójna historia.  • LSD-25
  • Użycie medyczne

W sumie na żywioł, noc, pokój i podwórko

Tytułem wstępu:

Nie mam pewności czy zażyta przeze mnie substancja to LSD-25, ponieważ przebieg tripu był nietypowy.

Był to drugi znaczek zakupiony od tego samego dostawcy z marketu na TORze. Za pierwszym razem miesiąc wcześniej nie zadziałało w ogóle.

Celem zażycia była terapia szokowa - pobudzenie niedziałających prawidłowo obszarów mózgu - oraz w miarę możliwości osiagnięcie tych wszystkich rzeczy, które zabrała mi choroba.

  • Benzydamina

To nasze drugie spotkanie z Benzydamina,mamy po 2 saszetki

Tantum Rosa na glowe(czyli po 1.gramie)
zakupione wczoraj w

aptece :P Obie wazymy po okolo 60kg. Raport Piszemy na

biezaco.Do Tantum zakupilysmy cole bo z nia smak jest troszke

mniej obrzydliwy ale ogolnie to najgorsze co w zyciu

probowalysmy.Ogolnie smak nie do wytrzymania,przy pierwszym

lyku mozna sie zniechecic.

  • Inne


impreza ze snu freda...


fred spi.


bob wrzuca pigulerozkrusza srubokretem wsrod obcych sobie ludzi,


zapytanie


`chcesz pigule?`


na 3 czesci


maszek maszek maszek


kto je ta pigule


podzielona juzbob szybko przeciaga palcem po swojej kresce i z lubosica oblizujejakies szkilste te oczy wokolo...