Ile biorą w Krakowie, a ile w Berlinie? Mapa spożycia narkotyków na podstawie analizy ścieków

Niemiecki dziennik Tagesspigel opublikował wyniki analizy ścieków pod kątem występowania w nich narkotyków w ponad 100 miastach Europy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

gisplay.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

192

Niemiecki dziennik Tagesspigel opublikował wyniki analizy ścieków pod kątem występowania w nich narkotyków w ponad 100 miastach Europy.

Na stronie tagesspiegel.de znajdziemy analizę wraz z opracowaniem graficznym potencjalnego spożycia narkotyków w Europie, która została przeprowadzona na podstawie badań … ścieków. Tak, to właśnie te są coraz częściej wykorzystywane jako próbka wiarygodnych, czysto fizjologicznych danych, które trudno sfałszować – dość przypomnieć, że właśnie ze ścieków pochodziły najbardziej miarodajne dane o zachorowalności zbierane w czasie epidemii koronawirusa.

Prezentowana mapa pokazuje ilość narkotyków znajdujących się w ściekach, z podziałem na główne rodzaje substancji psychoaktywnych (m.in. kokaina, metamfetamina, marihuana). Liczba miligramów odnosi się do ilości narkotyku znajdującej się w ilości ścieków wytwarzanych przez średnio 1000 mieszkańców miasta. Próbki pobrano z różnych oczyszczalni ścieków. Wynik nie zawsze obejmuje cały obszar miejski. W kilku przypadkach badano oddzielnie dwie części miasta. Następnie wybrano bardziej centralną z dwóch dzielnic.

Okazuje się, że najwięcej pozostałości po twardych narkotykach znajduje się w następujących metropoliach: Antwerpia, Amsterdam, Bruksela i Zurych. Z kolei najpopularniejszym narkotykiem w ogóle są konopie indyjskie. O dziwo – wbrew stereotypom – w Czechach nie króluje marihuana, lecz metamfetamina.

Jedynym polskim miastem, które ujęto w badaniach jest Kraków. W ściekach stolicy Małopolski najwięcej wykryto kokainy (82 mg), a także marihuany (46 mg) i ecstasy (44 mg). Dla porównania, w Berlinie ilość wykrytej kokainy wynosi 541 mg, a w Antwerpii aż 2381 mg!

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa


Nazwa substancji: Gałka muszkatołowa


Poziom doswiadczenia: sporo THC, pare razy amfa i 2 razy gałka muszkatołowa


Dawka, metoda zażycia: 3 paczki gałki mielonej (Kamis) & 3 całe "orzechy" gałkowe, także Kamis. Do tego troche ziółka i piwka. (dawka skonsumowana została przez 2 osoby)


Nastawienie do gałki: Nieprzekonywujące


Czas: jakoś Kwiecień 2005r


  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Mieszanka ekscytacji, i zdenerwowania, z przewagą tego pierwszego. Starałem się niczego nie oczekiwać, ani nie zakładać, otoczenie komfortowe, wynajęty pokój z łazienką na skraju małego miasteczka na wschodzie Polski.

 

Przed progiem

  • DOC
  • Etanol (alkohol)
  • Tripraport

Zimowy dzień, który dość szybko zamienił się w wieczór, a potem noc i w końcu ranek. Początek w lesie, później w mieszkaniu kumpla, parku i ostatecznie w knajpie. Kondycja i ogólny nastrój - tego konkretnego dnia w miarę nieźle, choć w szerszej perspektywie bez szału. W podróży towarzyszyli mi: P i S, z którymi tripowałem już kilka razy, oraz H i J, z którymi odbyłem jednego delikatnego tripa dwa miesiące wcześniej.

Wstęp: Trip był testem nowej substancji, dlatego też zaczynałem ostrożnie. W czasie zbierania informacji o DOCu, natknąłem się na informację, że 3mg to zalecana dawka. Wywnioskowałem, że 2mg też powinno dać jakieś efekty, zapewniając jednocześnie komfort, który dobrze mieć kiedy bierze się coś po raz pierwszy. Zwłaszcza zimą w lesie. Z nielicznych opisów wynikało, że DOC jest dosyć podobny do LSD. Moje oczekiwania były zatem wysokie. Opis jak zwykle po długim czasie (3 lata).

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Pełna euforia, komunikacja niemalże telepatyczna, dostrzeganie piękna w naturze i utożsamianie się z nią.

Psylocybina.... Piękno które dane było mi posmakować... Opowiem swoje pierwsze dwa razy, ponieważ nie chcę tworzyć dwóch TR :)

randomness