Hurtownicy marihuany za kratki

Sąd skazał 5 narkotykowych dilerów, którzy w minionych latach na terenie Wrocławia wprowadzili w obieg duże ilości środków odurzających

Anonim

Kategorie

Odsłony

2563

Odprysk afery

Gazeta Wrocławska

(WROCŁAW) Wczoraj sąd skazał 5 narkotykowych dilerów, którzy w minionych latach na terenie Wrocławia wprowadzili w obieg duże ilości środków odurzających. Ta sprawa to "odprysk" jednej z największych afer narkotykowych na Dolnym Śląsku.

Skazanych wczoraj mężczyzn sąd uniewinnił od zarzutu działania w zorganizowanej grupie przestępczej. - Współpracowali, działali w warunkach przestępstwa ciągłego, ale nie była to grupa, której przewodziła jedna osoba, a pozostałe pozostawały ze sobą w hierarchicznej zależności - mówiła sędzia uzasadniając wyrok. Skazani wczoraj mężczyźni, zdaniem sądu, sprzedali lub udostępnili innym osobom - również nieletnim - od kilkuset do tysiącakilkuset gram środków odurzających. Co najmniej.

Najdłużej, bo od 1996 roku, w narkotykowym biznesie działał Emilian L. Kupował, magazynował i przekazywał w celu dalszej sprzedaży amfetaminę i marihuanę. Dostał 3 lata wiezienia i karę grzywny. Tyle samo czasu w więzieniu spędzi Arkadiusz M. Pozostali: Bartłomiej P., Piotr M. i Adrian P. dostali po 2 lata więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie skierował do sądu wydział ds. przestępczości zroganizowanej wrocławskiej prokuratury okręgowej w lipcu 2000 roku.

Procesu w tej sprawie nie można było jednak rozpocząć. Niektórzy z oskarżonych odpowiadali z wolnej stopy i nie zjawiali się na rozprawach. Jeden z 17 oskarżonych w tej sprawie Marcin B. - podejrzany o udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym - zniknął po zwolnieniu go z aresztu dzięki poręczeniu, jakiego udzielił mu klub sportowy Gwardia. Został za nim rozesłany list gończy. W końcu część oskarżonych zdecydowała się na "krótki proces": nadzwyczajne złagodzenie kary w zamian za przyznanie się do winy i zeznania. Ich sprawy wyłączono do odrębnego postępowania. Wczorajszy wyrok to właśnie odprysk tej sprawy.

Hurtownicy marihuany za kratki

Gazeta.pl Wrocław 2001-11-13

Na kary od dwóch do trzech lat więzienia skazał w poniedziałek wrocławski sąd pięciu mężczyzn oskarżonych o udział w handlu narkotykami.

Wszyscy byli hurtownikami i dostarczali marihuanę dilerom, którzy później sprzedawali ją odbiorcom detalicznym. Działali do kwietnia 1999 roku.

Ta sprawa to część dużego śledztwa przeciwko piętnastu osobom, które sprowadziły z Holandii około 15 kilogramów marihuany. Skazani wczoraj mężczyźni zajmowali się dystrybucją części tego narkotyku. Główny proces toczy się cały czas przed wrocławskim Sądem Okręgowym.

Arkadiusz M. - jak stwierdził wczoraj sąd - przekazał do dalszej sprzedaży ponad 1,3 kilograma marihuany, Emilian L. - 1,1 kg marihuany i 30 gramów amfetaminy. Trzej pozostali - Bartłomiej P., Piotr M. i Adrian P. - sprzedali od 590 do 800 gramów marihuany.

Prokuratura twierdziła, że cała piątka stanowiła zorganizowaną grupę przestępczą. Sąd nie podzielił tej opinii, stwierdzając, że nie ma na to żadnych dowodów.

Jeden ze skazanych - Emilian L. - jak uznał sąd, stał wysoko w hierarchii narkotykowych dystrybutorów. Miał pobierać haracze od dilerów sprzedających narkotyki w okolicach studenckiego klubu Pałacyk we Wrocławiu.

Wyrok jest nieprawomocny.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • 4-HO-MET
 • Odrzucone TR
 • Pierwszy raz

Park na obrzeżach, wiosna, słoneczko, plecaczek.

W słoneczną niedzielę udałem się tramwajem do parku na obrzeżach miasta. Tam szukając w miarę bezpiecznego miejsca gdzie mógłbym przeleżeć trip - bo w zasadzie chciałem doznać intesywnego doświadczenia, położyłem się gdzieś między ścieżkami w trawie skąd chwilę obserwowałem spacerujących w ten leniwy dzień homo sapiens. Po chwili łapczywie dobrałem się do samarki z 0,25g Mahometa, o którym sporo wcześniej przeczytałem i tak, tak, wiedziałem, że 40ug to już dobra fazka.

 • Diazepam
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Ogólnie to że paliłem MJ z 3 kumplami było przypadkowe a z diazepamem była mała szansa lecz wszystko odbyło się bardzo pozytywnie:)

Zbierzność godzin jest przypadkowa(tzw.na oko) ale odstępy czasowe opierają się na faktach;)

Czas:16:00 jade odwieść rower(składaka;d) do wuja ok.3km drogi, trzeba było jechać przez osiedle gdzie dużo osub mnie zna a ten składak ma 40lat i chciałem przejechać szybko a tu nagle patrze kumpel N z kumplem B idą zjarani i mówią: ,,idziesz z nami na wąsa,dalej'' cuż miałem zrobić:D

 • LSD-25
 • Pozytywne przeżycie

Cudowny dzień, cudowny nastrój oczekiwania Miejsce- wpierw niewygodny dom, potem cudowna natura

Życie jest piękne! Boże, gdybyśmy tylko mogli to zrozumieć równie łatwo, co napisać na klawiaturze... Boże, gdyby tak móc krzyczeć to głośno i szczerze, z sercem przepełnionym empatią do każdego fragmentu materii... Gdyby tak zapomnieć o każdej minionej sekundzie i raz w życiu.... raz w życiu topić się w chwili jak w basenie przyjemności....

----------------------------------------------------------

 • LSD-25
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Cały dzień w pozytywnym nastroju, przed zażyciem swoisty ''lęk przed nieznanym'', dreszczyk emocji. Generalnie nie oczekiwałem zbyt wiele, ale ostatecznie bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Towarzystwo w trakcie tripu, to dwóch dobrych znajomych zażywających razem ze mną, oraz jeden zaufany kolega ''z zewnątrz'' który był w 100% trzeźwy. Miejsca w których przebywałem były mi od wielu lat znane, to rodzinne miasto w którym dorastałem i tereny które znam jak własną kieszeń.

Słowem wstępu zaznaczę, iż raport ten został przekopiowany z mojego posta na hyperealu, na życzenie użytkownika ''Trydzyk''(Pozdrawiam, dzięki za docenienie) Wstawiam go tutaj, ja jestem jego osobistym autorem...Więc nie ma mowy o plagiacie :D 

randomness