Haszysz na receptę

Holenderskie apteki będą mogły sprzedawać haszysz na podstawie recept

Anonim

Kategorie

Odsłony

3396

Holenderskie apteki będą mogły sprzedawać haszysz na podstawie recept. Decyzję w tej sprawie podjął w piątek rząd Holandii.

Rząd podzielił opinię minister zdrowia Els Bors, która zwróciła uwagę, że pacjenci cierpiący na stwardnienie rozsiane, AIDS lub raka coraz częściej sięgają po haszysz w celach terapeutycznych.

W uzasadnieniu decyzji rządu odnotowano takie pozytywne skutki haszyszu, jak złagodzenie bólu, osłabienie dolegliwości, związanych z chemoterapią, a także złagodzenie objawów stwardnienia rozsianego.

Władze przyznały, że nie ma jeszcze naukowych podstaw takiego oddziaływania haszyszu. Coraz częściej jednak lekarze zapisują go chorym, a apteki realizują takie recepty, choć formalnie jest to sprzeczne z prawem.

Stosowanie haszyszu zgodnie z zaleceniami lekarza jest już dozwolone w Kanadzie oraz w 19 stanach amerykańskich.

Rząd holenderski ma w najbliższym czasie opracować szczegółowe przepisy regulujące produkcję i sprzedaż haszyszu o jakości farmaceutycznej.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Mieszanki "ziołowe"

S&S:Garaż znajomego,zimno jak cholera.Zimowy wieczór,dobry nastrój po mentalnym "odrodzeniu",nastawiony raczej na chillout.

Dawka:0,5G.Mieszanki "Smart Shiva".

Wiek:18 lat.

Doświadczenie:Mj,kodeina,DXM,rozmaite mieszanki,hasz,reszty nie pamiętam,raczej średnie.

  • 4-HO-MET
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Ekscytacja, ciekawość, pozytywne nastawienie do wszystkiego.

Sobota rano. Dzień piękny, wyczekiwany. Jeszcze nie wiemy jak piękny jest dziś świat, bo światło przysłania nam słomkowa roleta. Jest może koło 11 rano, umówieni jesteśmy na mieście dopiero o 14. Ja i G. ogarniamy się powoli, jemy śniadanie, pijemy kawę. Pakujemy najpotrzebniejsze rzeczy. Maluję się, palimy lufkę, pokładam się ze śmiechu na podłodze, kończę makijaż. Wychodzimy. Jadąc na rowerach podziwiamy wiejski krajobraz. Mam wrażenie, że czytanie masowej ilości tripraportów o psychodelikach na kilka dni przed wywarło wpływ na moje postrzeganie świata.

  • Ayahuasca

nazwa substancji- Ayahuasca(Peganum Harmala + Mimosa tenniflora)


poziom doświadczenia użytkownika - mj, #, benzydamina, dxm, xtc, lsd, salvia d.


set & setting- moje mieszkanie, pozytywny nastrój, strach przed nieznanym + dobry znajomy, który czuwał gdyby coś poszło nie tak.
  • Sceletium Tortuosum

Gwoli ścisłości i powodowany "naukowym zacięciem" postanowiłem powrócic do tematu Sceletium T, tym bardziej ,że dzięki bardziej doświadczonym kolegom ( wtym miejscu bardzo dziękuję za cenne wskazówki komentatorom tekstu poprzedniego)otrzymałem ku dalszym eksperymentom nieocenione wskazówki.

Otóż dwa zarzycia , których dokonałem po napisaniu poprzedniego raportu rózniły się diametralnie od tamże opisanych ... i to na korzyść kanny , z która wypada mi sie przeprosić.

randomness