Handlował gazem rozweselającym. Nie było mu do śmiechu, gdy usłyszał wyrok

Handlarz gazu rozweselającego usłyszał wyrok brytyjskiego sądu. 30-letni Thomas Salton spędzi za kratkami 35 miesięcy. Niewykluczone też, że będzie musiał oddać pieniądze, które zarobił w wyniku handlowania nielegalnymi substancjami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.o2.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

63

Handlarz gazu rozweselającego usłyszał wyrok brytyjskiego sądu. 30-letni Thomas Salton spędzi za kratkami 35 miesięcy. Niewykluczone też, że będzie musiał oddać pieniądze, które zarobił w wyniku handlowania nielegalnymi substancjami.

30-latek przygotowywał się do "świątecznego" handlowania, kiedy policja na początku grudnia 2023 roku zatrzymała jego Range Rovera. Wewnątrz znaleziono 60 małych buteleczek z podtlenkiem azotu, zwanym też "gazem rozweselającym", 48 worków po 1g ketaminy, a także 39 tys. funtów w gotówce (równowartość ok. 197 tys. zł).

Kolejne 408 buteleczek podtlenku azotu oraz 965 gramów ketaminy znaleziono w mieszkaniu, które Salton wynajmował 26 km od swojego domu.

W zeszłym miesiącu odbyła się rozprawa, na której 30-latek przyznał się do posiadania narkotyków z zamiarem ich sprzedaży.

Podtlenek azotu, nazywany także "hipisowskim crackiem" jest obecnie narkotykiem klasy C zgodnie z ustawą o nadużywaniu narkotyków z 1971 r. Odpowiednie przepisy w tej kwestii w Wielkiej Brytanii weszły w życie 8 listopada 2023 roku.

Thomas Salton był pierwszą osobą, jaką zatrzymano i skazano w myśl nowych przepisów.

"Zmiana prawa w połączeniu z działaniami policji umożliwiła Koronnej Służbie Prokuratorskiej przedstawienie w sądzie najmocniejszych argumentów i wyrzucenie Thomasa Saltona z interesu i osadzenie go w więzieniu. Podtlenek azotu to niebezpieczny narkotyk i miejmy nadzieję, że ten pierwszy wyrok odstraszy osoby myślące o jego kupnie lub sprzedaży" - mówił Alex Hinds, prokurator.

Jak poinformowała Koronna Służba Prokuratorska, w torebkach świątecznych znajdowały się zestawy: 1g ketaminy w woreczkach z napisem "K" oraz dwa mini kanistry z gazem rozweselającym.

W momencie ogłoszenia przez sąd wyroku, Koronna Służba Prokuratorska zapowiedziała, że rozpocznie też proces odzyskiwania pieniędzy, jakie Salton uzyskał handlując nielegalnymi substancjami.

Oceń treść:

Average: 2 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • 2C-B

Wzielismy z H. i J. po 1,5 piguly /2CB/. Wlaczylo

sie nam lazenie. Poszlismy wiec wszyscy na zamek, byl oswietlony na

fioletowo. Lezelismy noca na mokrej trawie, patrzac w niebo, na

gwiazdy, swiatelka i nietoperze. J. nas rozsmieszal, opowiadajac

o promocjach w TV Shop /"rysiki!!!" "a teraz-uwaga!-dlugopis pisze

NA NIEBIESKO!!!"// Potem poszlismy na jakis cmentarz w lesie.

Wszystko bylo puste, pelne zakamarkow, jak z gry komputerowej.

 • 4-HO-MET
 • Pierwszy raz

Nastawienie: podekscytowanie, długo czekałem by skosztować metocynę. Liczyłem na spotkanie z drugą stroną życia, przybliżenie do Matki Natury, przeżycie enteogeniczne i mistyczne. Byłem sam, miałem nadzieję na uzyskanie mistycznych i osobistych doświadczeń, a do tego towarzystwo nie sprzyja. Miejsce: najpierw dom, spacer do sklepu i parku, potem znowu dom.

W dniu wczorajszym doszła długo oczekiwana paczka. A w niej 100 mg 4-HO-MET. Dawkowanie wg Shulgina to 10-20 mg doustnie. Nie czekając długo zażyłem ~10 mg doustnie i zaczekałem na efekty. Była godzina 13.07. Po regulaminowych 30 minutach poczułem się jakbym wziął antydepresant: citaproam, albo tianeptynę. Jednak uznałem że to było za słabo. Po godzinie wziąłem drugą taką samą porcję. Od tej pory zaczyna się właściwy opis podróży.

 • 25B-NBOMe
 • Bufedron
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pierwszy raz

Mieszkanie. Godzina około południa.

Zażycie 25B-nbome, było moim drugim spotkaniem z psychodelikami. Pierwszym był 2C-D, które bardzo mi się podobało, ponieważ dawało piękne efekty wizualne (trip raport do przeczytania w moich raportach), dlatego też zdecydowałem się na następne przygody z tymi pięknymi substancjami.

Rzecz działa się trochę ponad miesiąc temu, na spokojnie można było chodzić po dworze w krótkiej koszulce. W tym dniu świeciło słońce, było bezwietrznie oraz bardzo ciepło. Idealny dzień, do tego sobota; wolne.

 • 25C-NBOMe
 • 6-APB
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Czekałem na ten dzień od tygodnia... po wcześniejszych doznaniach z 25C chcieliśmy z kumplem zobaczyć jak zadziała w większej dawce (3 kartoniki po 0,5mg). Tego samego dnia koleżanka organizowała swoje urodziny więc zapowiadało się bardzo ciekawie ;)

 

Witam. Jest to mój pierwszy trip raport ale postaram się opisać to co wydarzyło się kilka dni temu.

randomness