Groźby wobec posła Szramki. "Zamordujemy cię! To jest mafia dopalaczowa"

"Będziemy wysyłać dopalacze InPostem do końca świata. Zamordujemy cię, ty samobójco! To jest mafia dopalaczowa" - takie groźby odbiera poseł Paweł Szramka z Brodnicy (PS) po tym, jak interpelował w sprawie internetowego sklepu z dopalaczami i narkotykami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nowosci.com.pl | Małgorzata Oberlan
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

543

"Będziemy wysyłać dopalacze InPostem do końca świata. Zamordujemy cię, ty samobójco! To jest mafia dopalaczowa" - takie groźby odbiera poseł Paweł Szramka z Brodnicy (PS) po tym, jak interpelował w sprawie internetowego sklepu z dopalaczami i narkotykami.

O sklepie, który online sprzedaje dopalacze, narkotyki i pigułkę gwałtu, a odbiór zapewnia w paczkomatach "Nowości" pisały w styczniu. Sklep reklamuje się w sieci jako polski biznes, ofertę ma szeroką, a liczba komentarzy świadczy o tym, że klientów mu nie brakuje.

Intereplacja posła w sprawie dopalaczy sprzedawanych przez internet

W styczniu też poseł Paweł Szramka z Brodnicy (koło poselskie Polskie Sprawy) złożył interpelację w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia. Alarmował, że dostęp do zabronionych substancji jest praktycznie nieograniczony, a jako przykład podał właśnie ten sklep online. 31 stycznia resort zdrowia odpowiedział obszernie na interpelację, skupiając się na sukcesach walki ze stacjonarnym handlem niedozwolonymi substancjami, pozytywnymi skutkami nowelizacji przepisów w roku 2018 i malejącą rok do roku liczbą zatruć dopalaczami.

Odnośnie samego sklepu Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało, że Główny Inspektor Sanitarny nie ma możliwości ścigania takich praktyk i że każdy taki sygnał przekazywany jest policji i odpowiednim służbom. W "Nowościach" piszemy o tym dziś, 4 lutego (piątkowe wydanie).

Spoofing i groźby: "To jest mafia dopalaczowa. Zamordujemy cię!"

Tymczasem w ostatnich dniach poseł Paweł Szramka odbiera groźby, które ewidentnie mają związek z podjętą przez niego sprawą. Przy okazji on i przypadkowy mężczyzna padli ofiarą spoofingu. Ktoś wykorzystał numer komórkowy mężczyzny i z niego wykonał połączenia z groźbami na telefon posła. glos zmieniony syntezatorem mowy groził tak: "Paczkomaty to narkomaty. Będziemy wysyłać dopalacze In Postem do końca świata. (...). Zamordujemy cię, ty samobójco! To jest mafia dopalczowa. Zaje...my cie maczetą!"

Nagranie poseł Paweł Szramka upublicznił w mediach społecznościowych: na Facebooku i Twitterze. Nie były to jedyny groźby, jakie odebrał. Nie wątpimy, że zajmą nimi się policja i prokuratura. Do sprawy będziemy wracali.

 • "Posiadamy w sprzedaży wszystkie dostępne research-chemicals, piguły, dopalacze, które znajdziesz na rynku. Wysyłamy za pośrednictwem kuriera, paczkomatu lub poczty. Zamów już dziś używając przelewu lub płatności BTC (kryptowaluta Bitcoin-przyp.red.)" - tak reklamuje się ten polski sklep internetowy.
 • W ofercie ma nie tylko szeroką gamę dopalaczy i tzw. pigułkę gwałtu, ale i narkotyki. "Oferujemy importowane narkotyki najwyższej jakości, które wysyłamy z Polski. Wszystkie przesyłki pakowane próżniowo, bez zewnętrznych oznaczeń. W odpowiedzi na delegalizację narkotyków zaczęto tworzyć wszelkiego rodzaju analogi chemiczne, które umożliwiały legalny handel, omijający prawo miejscowe" - czytamy na stronie sklepu.
 • Sklep oferuje m.in. amfetaminę, mefedron, syntetyczną kokainę, MDMA, metamfetaminę. Biorąc po uwagę liczbę komentarzy, klientów mu nie brakuje…

Oceń treść:

Average: 6.5 (2 votes)

Komentarze

Śruba (niezweryfikowany)
Ktoś się o O jakim sklepie mowa ?
Nazwisko lub ps... (niezweryfikowany)
Haha jak to w clearnecie to pewnie jakiś scam, a groźby to sobie ktoś niezwiązany jaja robi :D
Zajawki z NeuroGroove
 • Amfetamina
 • Miks

Nastawienie psychiczne było bardzo dobre, bardzo jarałem sie tą imprezą(klub) Amfetamina działala już pare godzin przed imprezą jednak największa bania zaczęła sie około godzine po łyknięciu piguły Zioło palone w drodze do klubu, przed wejściem do klubu i pare razy jak wychodziłem do auta na wąsa złapałem pare buchów

A więc nie będę pisał co działo sie przed imprezą bo nie ma to większego sensu, alkoholu nie czułem wcale, byłem lekko zjarany ale najbardziej naćpany. Dostalem pigule (monster energy ciemno zielony z tego co pamiętam) łykam no i vixa.

Pierwsze efekty odczułem odziwo po jakichś 10-15 minutach. Nie nosiło mnie do muzyki jednak światła były o wiele bardziej intensywniejsze

Po 30 minutach klasycznie skacze tańcze poce sie, czuje że szczęka lata mi na wszystkie strony jak nigdy dotąd, światła zrobiły sie tak intensywne że zacząłem widzieć tak jakby klatkami

 • 3-MMC
 • Estazolam
 • Pozytywne przeżycie

Set raczej pozytywny, jak zwykle, oczekiwania małe. Ta substancja po prostu nie wypierdala z butów, jest po prostu milutko. Setting mógł wydawać się do bani; Zarwana nocka, rano do pracy, wystawienie się na widok publiczny i możliwe krzywe akcje, ale ja człowiek o pozytywnym nastawieniu wiedziałem, że tego dnia sprostam wszystkiemu. :)

Wakacje, wakacje, przydałoby się gdzieś wyjechać, poobijać i zabawić w głównej mierze.

 • Dekstrometorfan

Set & setting: ja (wiek: 20) - pozytywne nastawienie pomimo przemoknięcia po deszczu; Towarzysz (17) - niepewność, ciekawość; namiot rozstawiony pod drzewami na granicy odludnego lasu i urokliwej polany, noc, towarzystwo A.L., dla mnie Dziewczyny, dla Towarzysza siostry.

 • Inne
 • Retrospekcja

Nastawiony pozytywnie, gotowy na senne przygody.

 Synaptolepis Kirkii inaczej Uvuma-Omhlope to sproszkowany niebieskawo-biały afrykański korzeń wpływający na sny. Bez zapachowy, w smaku całkowicie neutralny, po rozpuszczeniu w wodzie wychodzi zawiesina podobna do wody z mąką.