Groźby wobec posła Szramki. "Zamordujemy cię! To jest mafia dopalaczowa"

"Będziemy wysyłać dopalacze InPostem do końca świata. Zamordujemy cię, ty samobójco! To jest mafia dopalaczowa" - takie groźby odbiera poseł Paweł Szramka z Brodnicy (PS) po tym, jak interpelował w sprawie internetowego sklepu z dopalaczami i narkotykami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nowosci.com.pl | Małgorzata Oberlan
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

597

"Będziemy wysyłać dopalacze InPostem do końca świata. Zamordujemy cię, ty samobójco! To jest mafia dopalaczowa" - takie groźby odbiera poseł Paweł Szramka z Brodnicy (PS) po tym, jak interpelował w sprawie internetowego sklepu z dopalaczami i narkotykami.

O sklepie, który online sprzedaje dopalacze, narkotyki i pigułkę gwałtu, a odbiór zapewnia w paczkomatach "Nowości" pisały w styczniu. Sklep reklamuje się w sieci jako polski biznes, ofertę ma szeroką, a liczba komentarzy świadczy o tym, że klientów mu nie brakuje.

Intereplacja posła w sprawie dopalaczy sprzedawanych przez internet

W styczniu też poseł Paweł Szramka z Brodnicy (koło poselskie Polskie Sprawy) złożył interpelację w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia. Alarmował, że dostęp do zabronionych substancji jest praktycznie nieograniczony, a jako przykład podał właśnie ten sklep online. 31 stycznia resort zdrowia odpowiedział obszernie na interpelację, skupiając się na sukcesach walki ze stacjonarnym handlem niedozwolonymi substancjami, pozytywnymi skutkami nowelizacji przepisów w roku 2018 i malejącą rok do roku liczbą zatruć dopalaczami.

Odnośnie samego sklepu Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało, że Główny Inspektor Sanitarny nie ma możliwości ścigania takich praktyk i że każdy taki sygnał przekazywany jest policji i odpowiednim służbom. W "Nowościach" piszemy o tym dziś, 4 lutego (piątkowe wydanie).

Spoofing i groźby: "To jest mafia dopalaczowa. Zamordujemy cię!"

Tymczasem w ostatnich dniach poseł Paweł Szramka odbiera groźby, które ewidentnie mają związek z podjętą przez niego sprawą. Przy okazji on i przypadkowy mężczyzna padli ofiarą spoofingu. Ktoś wykorzystał numer komórkowy mężczyzny i z niego wykonał połączenia z groźbami na telefon posła. glos zmieniony syntezatorem mowy groził tak: "Paczkomaty to narkomaty. Będziemy wysyłać dopalacze In Postem do końca świata. (...). Zamordujemy cię, ty samobójco! To jest mafia dopalczowa. Zaje...my cie maczetą!"

Nagranie poseł Paweł Szramka upublicznił w mediach społecznościowych: na Facebooku i Twitterze. Nie były to jedyny groźby, jakie odebrał. Nie wątpimy, że zajmą nimi się policja i prokuratura. Do sprawy będziemy wracali.

  • "Posiadamy w sprzedaży wszystkie dostępne research-chemicals, piguły, dopalacze, które znajdziesz na rynku. Wysyłamy za pośrednictwem kuriera, paczkomatu lub poczty. Zamów już dziś używając przelewu lub płatności BTC (kryptowaluta Bitcoin-przyp.red.)" - tak reklamuje się ten polski sklep internetowy.
  • W ofercie ma nie tylko szeroką gamę dopalaczy i tzw. pigułkę gwałtu, ale i narkotyki. "Oferujemy importowane narkotyki najwyższej jakości, które wysyłamy z Polski. Wszystkie przesyłki pakowane próżniowo, bez zewnętrznych oznaczeń. W odpowiedzi na delegalizację narkotyków zaczęto tworzyć wszelkiego rodzaju analogi chemiczne, które umożliwiały legalny handel, omijający prawo miejscowe" - czytamy na stronie sklepu.
  • Sklep oferuje m.in. amfetaminę, mefedron, syntetyczną kokainę, MDMA, metamfetaminę. Biorąc po uwagę liczbę komentarzy, klientów mu nie brakuje…

Oceń treść:

Average: 6.5 (2 votes)

Komentarze

Śruba (niezweryfikowany)
Ktoś się o O jakim sklepie mowa ?
Nazwisko lub ps... (niezweryfikowany)
Haha jak to w clearnecie to pewnie jakiś scam, a groźby to sobie ktoś niezwiązany jaja robi :D
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

doświadczenie: różne draszki po troszeczku - lsd, mdma, 2ci, gbl, griby, ghb, dxm, thc, c2h5oh ...

set+setting: wymarzony
  • LSD-25

Autor: Mr. blonde

Wiek: 19 lat

S&S: ulice miasta, w którym mieszkam, park, okolice

Substancja: 170ug LSD, kolega G 115ug

Doświadczenie: grzyby(P. semilanceata i P. cubensis), DOC, bromo-dragonfly, LSA, szałwia divinorum, marihuana, haszysz, MDMA, MDPV, amfetamina, metamfetamina, efedryna, pseudoefedryna, metkatynon, kodeina, tramadol, benzydamina, dxm, nikotyna, alkohol, kofeina

  • Grzyby halucynogenne
  • Użycie medyczne

Codzienna depresja

Grzybów nie jadłem już dość długo, więc, gdy udało mi się znaleźć nowego czarodzieja, byłem bardzo podekscytowany. Odliczyłem sobie "na oko" 2.5g i zaaplikowałem do ust. Uwielbiam ten smak, więc chrupałem je tak długo, aż całkowicie się rozpuściły.

Przyjaciółka obok, na swój pierwszy raz, dostała około 1.1g.

Dzięki grzybom udało mi się rzucić już trochę używek, zaś teraz chciałem zrobić coś ze swoją depresją. Grzybienie jest u mnie rzadkością i zawsze staram się w pełni wykorzystać ten potencjał.

  • Kwetiapina
  • Pierwszy raz

Set: Jestem podjarany. Będzie to pierwsze zażycie substancji psychoaktywnej od około 2 miesięcy oraz pierwszy raz z antyspychotykiem (przynajmniej świadomy). Czuję też lekki niepokój. Jestem na czczo i niedawno wstałem. Setting: Po połknięciu tabletek wyjdę z domu na miasto.

Substancja: Ketrel - kwetiapiny fumaran, w dawce 125 mg = 2,083mg/kg.

 

Set: Jestem podjarany. Będzie to pierwsze zażycie substancji psychoaktywnej od około 2 miesięcy oraz pierwszy raz z antyspychotykiem (przynajmniej świadomy). Czuję też lekki niepokój. Jestem na czczo i niedawno wstałem.

 

Setting: Po połknięciu tabletek wyjdę z domu na miasto.

 

randomness