REKLAMA
Gra Judgment po skandalu z narkotykami stała się hitem

Nic nie robi grom takiej reklamy, jak odrobina kokainy. Na jej zażywaniu został przyłapany jeden z aktorów głosowych gry Judgment – po deklaracji Segi o wycofaniu tytułu ze sprzedaży gracze błyskawicznie wykupili 97% wyprodukowanych kopii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Antyradio.pl
Michał Tomaszkiewicz
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

223

Nic nie robi grom takiej reklamy, jak odrobina kokainy. Na jej zażywaniu został przyłapany jeden z aktorów głosowych gry Judgment – po deklaracji Segi o wycofaniu tytułu ze sprzedaży gracze błyskawicznie wykupili 97% wyprodukowanych kopii.

Japonia to kraj, w którym najważniejsze są zasady. Osoby publiczne muszą tam być kryształowo czyste – gdy więc Pierre Taki, aktor użyczający głosu jednej z postaci w grze Judgment (rozgrywającej się w uniwersum Yakuzy) został przyłapany na zażywaniu narkotyków, Sega natychmiast poinformowała o zerwaniu współpracy i odżegnała się od wszystkich projektów, w których brał udział Taki.

Najważniejszą z konsekwencji skandalu miało być wycofanie gry ze sprzedaży – tytuł dostępny jest w Japonii, premiera europejskich i amerykańska szykowana była na czerwiec 2019. Okazało się, że koszmar Segi zamienił się w piękny sen – gdy zabrano się za sprawdzanie, ile kopii gry trzeba będzie wycofać ze sklepów, nie znaleziono prawie żadnej.

Szef Segi przyznał, że po aferze sprzedaż Judgment znacznie wzrosła – gracze spieszyli się, żeby dorwać tytuł dopóki był jeszcze dostępny. Szał był tak duży, że gra stałą się trzecim co do popularności tytułem zamawianym na Amazonie.

W efekcie wyprzedano 97% kopii Judgment. Sega, jak się okazało, nie była jednak tym faktem do końca zachwycona.

Wydawnictwo stwierdziło, że wolałoby, żeby zainteresowanie tytułem wynikało z jego jakości, a nie ze skandali wywoływanych przez związanych z nim celebrytów. Po cichu szefowie studia przyznają jednak, że są zadowoleni z obrotu sytuacji.

Czy zamieszanie wokół gry na japońskim rynku wpłynie na jej popularność na zachodzie? Premiera Judgment, mimo wcześniejszych zapowiedzi, wydaje się być niezagrożona – Sega zdąży ze zmienieniem wyglądu bohatera oraz z nagraniem jest kwestii przez innego aktora.

Katalizatorem dla popularności tytułu w Japonii okazał się być skandal i groźba wycofania gry ze sprzedaży – takiej reklamy Judgment w Europie i Stanach zapewne nie będzie. Sega odżegnuje się ponadto (przynajmniej oficjalnie) od chęci stworzenia kontynuacji gry.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

nazwa substancji: amfetamina


poziom doswiadczenia: 2 raz


"set&setting": dom, dobre nastawienie


efekty: wow!!!

  • Gałka muszkatołowa


doświadczenie: prawie zadne kilka razy mj

substancja: galka muszkatolowa i piwono wiec tak przypadkiem wpadlam na ta stronke i od razu przypadl mi do gustu pomysl wyprobowania galki.poniedzialek: namowilam chlopaka na opakowanie galki na nas dwojke. zgodzil sie wiec wypilismy napoj ze startej wlasnorecznie galki. ochyda! ale po 40 min wziely nas smiechy i hihy. po godzinie przeszlo i njuz nic nie wystapilo. pomyslelismy ze albo lipa albo za malo


  • Bad trip
  • LSD-25

Samotna wyprawa.

Witam. To opowiadanie opisuje historię, która mogłaby się zdarzyć, ale zapewne jest tylko fikcją literacką;-)

  • LSD-25


Wstęp


Uważam się za dość uduchowioną osobę, zawsze też fascynowały mnie psychodeliki.

Niemal "od zawsze" chciałem spróbować kwasa, w międzyczasie miałem styczność z

zielskiem (miłe), amfetaminą (niezbyt miłe) i ecstasy (dość miłe). Ale tak naprawdę,

naczywaszy się trip reportów, zawsze czekałem na okazję, by zjeść kwarka. I mimo,

że wszyscy mówili mi, jak potężna to rzecz, nic, kompletnie nic nie mogło w pełni

przygotować mnie na to, co przeżyłem.

randomness