Garażowa produkcja amfy. 7 kilogramów narkotyku oraz sprzęt do jej produkcji w rękach policji

9 tysięcy porcji narkotyków, linia produkcyjna oraz schwytani czterej sprawcy to finał kilkumiesięcznego dochodzenia włocławskich policjantów

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
ab, pszl

Odsłony

900

9 tysięcy porcji narkotyków, linia produkcyjna oraz schwytani czterej sprawcy to finał kilkumiesięcznego dochodzenia włocławskich policjantów – dowiedział się portal tvp.info. Narkotyki produkowano w jednym z garaży na włocławskim osiedlu. Aby zwiększyć ich objętość dosypywano kofeinę.

Akcja jest uwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy policjantów z Włocławka. Od jakiegoś czasu podejrzewali o nielegalną działalność kilku mieszkańców tego miasta, którzy już wcześniej byli zatrzymywani w sprawie narkotyków. – Policjanci ustalili bowiem, że dwaj mężczyźni w wieku 51 i 56 lat, w jednym z garaży na os. Zazamcze mogą zajmować się produkcją amfetaminy – mówi portalowi tvp.info nadkom. Małgorzata Marczak, z KMP Włocławek.

Garażowa produkcja amfy

W końcu zdecydowano o przeprowadzeniu akcji. We wtorek około południa mundurowi wkroczyli do obserwowanego garażu. Tam zatrzymali obu mężczyzn i odkryli ponad 2300 g amfetaminy. – To ilość, z której mogło powstać blisko 3 tysiące porcji narkotyku – wyjaśnia Marczak. Oprócz tego w garażu znajdował się sprzęt do produkcji narkotyków oraz kofeina, którą dodawali do narkotyków, aby zwiększyć ich objętość.

Kilogram dragów w rękawie

Dzięki temu zatrzymaniu policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni współpracowali z kolejnym 37-latkiem. Do drzwi jego mieszkania zapukali w środę. – Był bardzo zaskoczony – opowiada policjantka. W jego mieszkaniu funkcjonariusze odkryli kilogram amfetaminy, ukryty w rękawie kurtki. Na tym jednak nie koniec. Policjanci postanowili przeszukać inne nieruchomości należące do rodziny 37-latka. W budynkach gospodarczych w powiecie lipnowskim znaleziono kolejne 3800 g amfetaminy oraz 80 g marihuany. A w mieszkaniu ojca 37-latka ujawniono substancję którą dosypywano do amfetaminy. 37-latek jak oraz jego ojciec zostali zatrzymani.

9 tysięcy porcji narkotyków

Dwaj mężczyźni zatrzymani w garażu usłyszeli już zarzuty wytwarzania, posiadania znacznej ilości oraz udzielania narkotyków. Za to grozić może mu nie krócej niż 3 lata pozbawienia wolności. Dzisiaj przesłuchiwani są dwa pozostali mężczyźni. – Młodszy z nich najprawdopodobniej usłyszy on zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Ważą się też losy 62-latka. Nie jest wykluczone, że i on usłyszy zarzut podobnie jak jego syn – wyjaśniła Marczak. W sumie włocławscy policjanci zabezpieczyli ponad 7 kilogramów amfetaminy, z której mogłoby powstać nie mniej niż 9 tysięcy porcji narkotyków.

Oceń treść:

Average: 7.3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Substancja: Marihuana (ok. 0.7g)

Wiek, waga: 18lat, 60kg

Exp: Etanol, nikotyna, kofeina, THC

Set & Settings: ciasne pomieszczenie u kumpla (T), łąka, własny dom

  • Inne


goniły mnie dziś gliny


chociaż jestem uczciwa


nikogo nie okradam


i nikogo nie zabijam


dogonili mnie w koncu


choć tak dobrze mi już szło


zabrali mi gandzie


i stłukli mi szkło

panie moj panie


spójrz na masę smutnych


ludzi daj im trochę gandzi


pozwól im się łudzić
czy nie widzisz mój panie


że zamykasz nas w klatce

  • Hydroksyzyna
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Majowa noc w małej wiosce. Pokój z dostępem do balkonu, zmęczony psychicznie i fizycznie po całym dniu. Chęć sprawdzenia działania kodeiny po przeczytaniu odczuć i doświadczeń innych osób, które miały styczność z tą substancją. Bez nadmiernego podekscytowania.

A więc postanowiłem spróbować kodeiny, ponieważ byłem ciekawy, jak na mnie podziała. Po przeczytaniu kilku TRów, w których ludzie w zdecydowanej większości zachwalali tę substancję, dałem się tym opisom skusić. Nabyłem wcześniej dwa opakowania Thiocodinu po 10 tabletek i Spritea, i byłem już praktycznie gotowy. Ważę 80 kg, dlatego stwierdziłem, że dawka 300 mg na początek lepiej na mnie zadziała niż często na pierwszy raz wybierane 150 mg. Przez cały dzień zjadłem tylko lekkie śniadanie i obiad o 14:00, i do 21:00 nic nie jadłem, pijąc tylko wodę.

  • Marihuana

Set & Setting: Z dobrym nastawieniem z grupką znajomych ugadaliśmy się na jaranie w m mieszkaniu pewnych koleżanek.

Dawka: 2g na czterech

Wiek i doświadczenie: 17 lat, Tytoń, Alkohol, Marihuana, Znak zapytania (Smile Shop), Bob sense, Sensimila.

Więc tak, nie będę szczegółowo odpisał jak odbywało się kupno.

Postanowiliśmy, że będziemy palić z butli. Pomysłu nie popierałem, ale cóż, jednak się zgodziłem.

randomness