Garażowa produkcja amfy. 7 kilogramów narkotyku oraz sprzęt do jej produkcji w rękach policji

9 tysięcy porcji narkotyków, linia produkcyjna oraz schwytani czterej sprawcy to finał kilkumiesięcznego dochodzenia włocławskich policjantów

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
ab, pszl

Odsłony

892

9 tysięcy porcji narkotyków, linia produkcyjna oraz schwytani czterej sprawcy to finał kilkumiesięcznego dochodzenia włocławskich policjantów – dowiedział się portal tvp.info. Narkotyki produkowano w jednym z garaży na włocławskim osiedlu. Aby zwiększyć ich objętość dosypywano kofeinę.

Akcja jest uwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy policjantów z Włocławka. Od jakiegoś czasu podejrzewali o nielegalną działalność kilku mieszkańców tego miasta, którzy już wcześniej byli zatrzymywani w sprawie narkotyków. – Policjanci ustalili bowiem, że dwaj mężczyźni w wieku 51 i 56 lat, w jednym z garaży na os. Zazamcze mogą zajmować się produkcją amfetaminy – mówi portalowi tvp.info nadkom. Małgorzata Marczak, z KMP Włocławek.

Garażowa produkcja amfy

W końcu zdecydowano o przeprowadzeniu akcji. We wtorek około południa mundurowi wkroczyli do obserwowanego garażu. Tam zatrzymali obu mężczyzn i odkryli ponad 2300 g amfetaminy. – To ilość, z której mogło powstać blisko 3 tysiące porcji narkotyku – wyjaśnia Marczak. Oprócz tego w garażu znajdował się sprzęt do produkcji narkotyków oraz kofeina, którą dodawali do narkotyków, aby zwiększyć ich objętość.

Kilogram dragów w rękawie

Dzięki temu zatrzymaniu policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni współpracowali z kolejnym 37-latkiem. Do drzwi jego mieszkania zapukali w środę. – Był bardzo zaskoczony – opowiada policjantka. W jego mieszkaniu funkcjonariusze odkryli kilogram amfetaminy, ukryty w rękawie kurtki. Na tym jednak nie koniec. Policjanci postanowili przeszukać inne nieruchomości należące do rodziny 37-latka. W budynkach gospodarczych w powiecie lipnowskim znaleziono kolejne 3800 g amfetaminy oraz 80 g marihuany. A w mieszkaniu ojca 37-latka ujawniono substancję którą dosypywano do amfetaminy. 37-latek jak oraz jego ojciec zostali zatrzymani.

9 tysięcy porcji narkotyków

Dwaj mężczyźni zatrzymani w garażu usłyszeli już zarzuty wytwarzania, posiadania znacznej ilości oraz udzielania narkotyków. Za to grozić może mu nie krócej niż 3 lata pozbawienia wolności. Dzisiaj przesłuchiwani są dwa pozostali mężczyźni. – Młodszy z nich najprawdopodobniej usłyszy on zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Ważą się też losy 62-latka. Nie jest wykluczone, że i on usłyszy zarzut podobnie jak jego syn – wyjaśniła Marczak. W sumie włocławscy policjanci zabezpieczyli ponad 7 kilogramów amfetaminy, z której mogłoby powstać nie mniej niż 9 tysięcy porcji narkotyków.

Oceń treść:

Average: 6.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Problemy zdrowotne

W miarę dobry humor. Lekki zjazd po wczorajszym Tramalu, średnie samopoczucie. Tabletki zażyte w domu. Oczekuję rozluźnienia, poprawy humoru i miłego rozleniwienia.

Obudziłam się rano z okropnym samopoczuciem. Byłam na zjeździe po wczorajszym wzięciu Tramalu. Czułam się tak źle, że stwierdziłam, że dzisiaj daruję sobie wyprawę do "ukochanej" szkoły i zostanę w domu. Bez długiego namysłu stwierdziłam, że zapodam sobie dzisiaj kodeinę. Brałam ją już kilka razy ale nie działała tak jak bym się tego spodziewała. Czułam, że dzisiaj będzie inaczej. 

8:00

  • 2C-B
  • Tripraport
  • Tytoń

Set: Pozytywne emocje wracają do mojego życia. Część moich problemów psychicznych została rozwiązana, świat jest lepszy niż mój umysł potrafił go postrzegać, spłacam swój dług senny i chętnie postałbym dłużej lecz jestem w miarę wyspany. Mam za sobą parę problemów emocjonalnych, egzystencjonalnych i rodzinnych, lecz czuję że jestem po pozytywnej stronie energii teraz :), choć dalej czuję takie zamulenie, niechęć do działania i lekki chaos. Setting: Na mieszkaniu matki mojej przyjaciółki na której opiekuję się 2 kotami. Przybyłem wczoraj, jestem tu 2 dzień, mieszkanie całe dla mnie jest dzisiaj.

Substancje: 2C-B 15 mg(mała dawka) + tytoń(codzienne uzależnienie)

  • Grzyby halucynogenne
  • Problemy zdrowotne

Po bardzo pozytywnych efektach pierwszego grzybienia, które miało miejsce 8 dni wcześniej (!), pragnienie poznania się jeszcze bliżej z działaniem grzybów wzięło górę nad rozsądkiem, który nakazywał siedzieć spokojnie na dupie. Podróż odbywała się jak zwykle w zaciszu własnego, zamkniętego na klucz pokoju, samotnie. Przesłanki o możliwych niedogodnościach (hałasy z zewnątrz, jak również brzydka pogoda, która zawsze źle na mnie wpływa) zostały całkowicie zignorowane. Miejscówka ogarnięta, porządeczek, herbatka pod ręką i muzyczka na każdą okazję gotowa na kompie. Wolny dzień, brak zobowiązań względem pracy itp.

Jak wspomniałam wyżej, moje pierwsze grzybienie miało miejsce 8 dni wcześniej i to nie jego ma dotyczyć ten raport jednak dla całościowego spojrzenia na sprawę, czuję się w obowiązku przytoczyć w skrócie pewne kwestie. Jednak, żeby wszystko trzymało się kupy, muszę cofnąć się jeszcze bardziej.

  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

Słowem wstępu: przygodę z kodeiną zaczęłam parę miesięcy temu, początkowo dwie-trzy tabletki Antidolu lub Thiocodinu na łatwiejsze zaśnięcie i żeby zlikwidować wieczorny głód. Z czasem tabletek było więcej, aż wreszcie zaczęłam robić ekstrakcję. Najpierw z 1,5 opakowania, potem z 2. Ale w sumie nie było to nic ciekawego - po prostu wychillowanie na wieczór. A wczoraj uznałam, że muszę wreszcie coś naprawdę mieć z picia tego obrzydlistwa, więc wzięłam trzy opakowania...