Francja: Senat zaaprobował zakaz sprzedaży papierosów młodzieży

We Francji kupisz papierosy dopiero od 16 roku życia.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 2003-02-11

Odsłony

3093
Francuski Senat zaaprobował we wtorek ustawę zakazującą sprzedaży papierosów młodzieży poniżej 16. roku życia. Popierana przez ministra zdrowia Jeana-Francois Mattei ustawa nakłada grzywnę w wysokości 3.750 euro dla osób ją łamiących.

Francuski dziennik "Le Parisien" w swym wtorkowym wydaniu nazwał proponowaną ustawę "mini-rewolucją" w kraju, gdzie panuje wyjątkowo liberalne podejście do palenia papierosów przez młodzież i dzieci, a prawo nie zabrania sprzedaży papierosów nieletnim.

Ustawa, która wymaga jeszcze zatwierdzenia w izbie niższej parlamentu, zakazuje także rozdawania papierosów nieletnim w celach reklamowych w trakcie kampanii promocyjnych i nakłada na szkoły obowiązek antynikotynowej edukacji. Rocznie we Francji na choroby związane z paleniem tytoniu umiera 60 tysięcy ludzi.

Według ostatnich badań, prawie 37 procent młodych osób w wieku od 12 do 25 lat to czynni palacze. Średnio młodzi Francuzi rozpoczynają palenie w wieku 14 lat. Według ministra zdrowia, nowa ustawa powinna wejść w życie jeszcze latem.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Mam 17 lat. Pewnego dnia mialismy isc z klasa do kina na jakis BEZNADZIEJNY film, a po filmie wrocic do szkoły. Z moim BARDZO dobrym kolegą postanowilismy kilka dni przed kinem kupić troszke gandziawki, zeby film był fajniejszy... :P W rezultacie okazalo sie ze prawdopodobnie z kilkoma osobami nie pojdziemy do kina tylko na małą imprezkę do kleżanki. Postanowiliśmy więc kupić tego troszkę więcej. W sumie wyszło nam dokładnie 5,5 grama... Część wypaliliśmy jeszcze przed imprezką... W sumie na imprezjkę zostało 4,5 grama.

  • 4-ACO-DMT
  • Przeżycie mistyczne

Po godzinie 18, głównie mieszkanie kumpla i miasto.

Bohaterowie: Ja(K.), moja dziewczyna (A.), nasz znajomy (Krz.)

Start godzina 18:

00:00 - Ja i A. wrzucamy po 35mg w kapsułce żelatynowej na jakiejś polnej ścieżce w drodze do mojego domu.

00:15 - Wchodzimy do mieszkania i nerwowo oczekujemy pierwszych efektów. Siadam na łóżku a A. otwiera facebook'a.

  • Gałka muszkatołowanazwa substancji:gałka muszkatołowa (trwające od wtorku do czwartku kombo - gałka muszkatołowa, xtc oraz mj /+alkohol :D) + wczesniej (PROLOG) mj, hasz+ aviomarin)poziom doświadczenia:z gałką muszkatołową? pierwszy razdawka i metoda zażycia:26 g, doustnie w postaci wywaru z herbatką :D  • 4-HO-MET

Poniższy tekst jest fikcją literacką.

15maj, 2010rok. Na ten dzień zaplanowane zostało pożegnanie z psychodelikami.

Pożegnanie w postaci sympatycznego 4-ho-met na łonie natury

Wszystko się kiedyś kończy, choć wiadomo, to zabawa, kreacja. Także zabawa trwa, jednak odstępuje od substancji na czas nieokreślony. Może dożywotnio :) Nigdy nie mów nigdy ;)

a teraz co nieco o przebiegu owej zacnej soboty :

Set & Setting : Park, las, samochód... chyba miasto

Substancja : 30mg 4-Ho-Met + imao