Francja/ Międzynarodowa konferencja na temat szlaków narkotykowych

Nad sposobami lepszego wspólnego przeciwdziałania m.in. przemytowi heroiny z Afganistanu radzić będą szefowie MSZ około 55 krajów, którzy w czwartek zbierają się w Paryżu na międzynarodowej konferencji w sprawie szlaków narkotykowych

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP, 21.05.2003

Odsłony

1586
Według francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które jest organizatorem konferencji, zidentyfikowanie przez ekspertów szlaków przemytu narkotyków wykaże, że problem dotyczy "całego kontynentu euroazjatyckiego". Nowym zjawiskiem jest bowiem to, że kraje, przez które przebiega strumień narkotyków z Afganistanu, "stały się ich konsumentami", z gwałtownie rosnącym popytem.

Szlak przez Iran, Turcję i Bałkany nie jest już jedynym, z jakiego korzystają przemytnicy. Zdaniem ekspertów, ich szlaki wiodą dziś także przez kraje Azji Środkowej, Rosję i dochodzą do Europy z zachodu, przez państwa bałtyckie.

Kraje i regiony położone najbliżej i względnie blisko Afganistanu (Rosja, Pakistan, Kaukaz, a nawet Europa Zachodnia) faktycznie "nakręcają" produkcję opium w tym kraju. Po krótkim okresie niemal całkowitego załamania za rządów talibów, praktycznie wróciła dziś ona do poprzedniego, wysokiego poziomu. Według danych ONZ, w 2002 r. Afganistan wyprodukował ok. 3.400 ton opium - "narodowego bogactwa", z którego żyje blisko 3,3 mln osób.

Przedstawiciele Afganistanu mają przedstawić w Paryżu plan wykorzenienia opium w kraju, opracowany we współpracy z Wielką Brytanią. Ma on na też na celu położenie kresu uprawie maku, która, jak podkreślają źródła dyplomatyczne, "nie jest tradycyjnym zajęciem" Afgańczyków.

Plan ten przyniesie jednak rezultaty nie wcześniej niż za dziesięć lat, tymczasem zaś zorganizowana przestępczość będzie w dalszym ciągu podkopywać struktury krajów, przez które przebiegają szlaki narkotykowe.

W tej sytuacji, konferencja stawia sobie za cel sporządzenie możliwego dokładnego rejestru związanych z przemytem miejsc.

Istotne znaczenie będzie też miało określenie skutków tego przemytu dla poszczególnych regionów, zwłaszcza jeśli idzie o zorganizowaną przestępczość i jej wpływ na struktury państwowe.

"Zakup szlaków", inaczej mówiąc korupcja, daje bowiem "gwarancję bezkarności".

Według francuskiego MSZ, wszystkie zaproszone kraje potwierdziły swój udział, w tym Stany Zjednoczone, które wysyłają sekretarza stanu Colina Powella. Wyjątkiem jest Turkmenistan, który "odmawia wszelkiej współpracy międzynarodowej".

Konferencję, którą otworzy w czwartek wystąpienie prezydenta Francji Jacquesa Chiraca, poprzedziły w środę obrady na szczeblu wysokich urzędników i ekspertów.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

vico (niezweryfikowany)
Ale im się pomieszało, zdrowo, solidnie i rzeczowo! <br>To dlatego amerykanie rozwalili ŁordTrejdCenter żeby wine na afgańczyków zwalić i przywrócić dawny ład w produkcji haszyszu i opium, żeby teraz zacząć pie...lić o zatrzymaniu tejże. To po to ta cała interwencja była, żeby znów pieniądze wpływały a teraz zaczynają gadać o likwidacji? <br> <br>Ja się nie dam. Wiadomo że to ściema, albo chodzi o &quot;wykupienie szlaków &quot; przez narody organizujące to spotkanie, albo o windowanie cen opium/heroiny, lub może w najdziwniejszym przypadku o to, żeby państwa sąsiadujące z Afghanistanem nie wykupywały po niskich cenach tego co na zachodzie sprzeda się o wiele drożej. [jakby nie było lepiej dla nich żeby z tych hektarów ograniczonych większość szła na zachód niż była wykupywana _taniej_ przez rusków] <br>--------------------------------------------------------- <br>Jestem przeciwnikiem wszelkich opiatów, ale jakoś nie wyobrażam sobie, żeby ludzie tamtych krajów nagle swobodnie i swawolnie przeżucili się z uprawy maku na rzodkiewkę. To ich tradycja, a dyplomaci jak zwykle ściemniają. <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tramadol

S&S:

28 czerwca 2010 r. Bardzo słonecznie, z kumplami ustawieni na tramadol i MJ. Stan: podekscytowanie, poczucie humoru u wszystkich, czekanie na furę, by jechać do innego miasta po mistrzowskie ziółko. Osób 6.

Dawka:

Posiadane ubstancje: Tramal Retard 10x 100mg (pół paczki)/ Marihuana 2g/ 1 piwo

Dawka: Ja 400 mg na pierwszy raz. 2g trawy na 6 osób, pół piwa

Wiek i waga:

17 i 70kg

  • 2C-Imotto:

było smaszno a jaszmije smukwijne

świdrokrętnie na zegwniku wężały

peliczaple stały smutcholijne

a zbłąkinie rykoświstąkały
W moim posiadaniu znajduje sie 300mg 2c-i w eleganckiej dilerce.

Rozpuszczam to w butelce wody zdatnej do użycia dla niemowląt.
Dzień pierwszy


  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji: Dekstrometorfan


Dawka: 450 mg przy wadze 70 kg


Doświadczenie: dxm,ganja,gałka,efedryna,tabaka no i oczywiście etanol

To było moje drugie spotkanie z dxm, chociaż to pierwsze było bardzo lightowe(jedynie 150 mg).

  • Dekstrometorfan
  • Inne
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Miasto, przyroda, środki transportu, dom Nastawienie: podekscytowanie i brak strachu

Mały znaczek z wydrukowanymi wzorkami i 125ug LSD w sobie wysłał nas w podróż - podwójną - zewnętrzną i wewnętrzną.

W podróż, w której ważniejsza niż cel była droga. Rzeczywistość malowała się niczym impresjonistyczne obrazy ukazując nam całe piękno chwil, tak ulotnych i przypadkowych jak nasz los w którym mały krok decyduje o reszcie zdarzeń - chaotycznych i przypadkowych.