REKLAMA
Fentanyl w PlayStation, czyli opakowanie na wagę złota (lub wyroku)

Narkotyki to nic nowego, ale narkotyki sprzedawane w PlayStation to już pewna nowość. Kto aktywował śmiertelną grę i jak się to skończyło?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Zaufana Trzecia Strona
Agnieszka Wesołowska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

575

Podczas akcji DEA w Detroit znaleziono fentanyl w ilościach odpowiednich do zabicia 5 milionów ludzi. Narkotyki to nic nowego, ale narkotyki sprzedawane w PlayStation to już pewna nowość. Kto aktywował śmiertelną grę i jak się to skończyło?

Oficjalne statystyki podają, że opioid fentanyl jest najbardziej zabójczym narkotykiem Stanów Zjednoczonych Ameryki. W 2016 przedawkowano tę substancję 16 tysięcy razy, co sprawiło, że znajdująca się w latach 2012-2016 na czele rankingu heroina została zdetronizowana. W 2016 w sumie z powodu przedawkowania środków odurzających zmarło 63 tysiące Amerykanów, co daje 174 zgony dziennie.

Fentanyl zaczął karierę jako lek stosowany w uśmierzaniu bólu w terminalnych stadiach raka. Aplikuje się go w plastrach klejonych do skóry. Jest określany jako nawet 100 razy mocniejszy niż morfina. Używany jest jako dodatek do heroiny, co podkręca jej moc. Fentanyl daje mocny haj, euforię, potem prowadzi do obniżenia ciśnienia, co dalej może być powodem mdłości, omdlenia, napadów padaczkowych i śmierci.

A to oznacza, że jest nań mnóstwo chętnych.

Breaking PlayStation

Dystrybucja narkotyków to zadanie wymagające uważności i kreatywności. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o handlarzach pakujących dragi do drukowanych w 3D pudełek, takich jak okładki na płyty CD, kartridże Nintendo, opakowania leków itp. Wtedy, w Holandii, wszystkie te pudełka były ładnie przygotowane – produkowane na miejscu i zaprojektowane tak, by udawały, że nie służą do przemytu narkotyków. Narkotyki leżały i czekały na wysyłkę do klientów, a w drukarkach 3D produkowane były kolejne opakowania. Nie zabezpieczyłoby to towaru przed zatrzymaniem w transporcie, gdyby policja użyła do sprawdzania paczek psów, ale gwarantowało bezpieczną wysyłkę w sytuacji, w której nikt nie grzebałby w paczkach.

Na parkingu lokalnego Walmartu policja zatrzymała podejrzanego z 600 gramami heroiny. Towar ukryty był w opakowaniu po konsoli PlayStation. Policja postanowiła znaleźć właściciela PS. Z pomocą Sony i numeru seryjnego konsoli organy ścigania bez problemów ustaliły, gdzie i na czyim koncie konsola została aktywowana.

W mieszkaniu, w którym aktywowano konsolę, policjanci znaleźli: PS, trzech mężczyzn oraz ogromne ilości narkotyków. Na stole w jadalni było 9 kilogramów fentanylu i heroiny. Kolejne 17 kilogramów fentanylu i heroiny znaleziono w sypialniach. Policjanci znaleźli też ponad pół miliona dolarów starannie popakowanych w folię. Dokładniejsze przeszukanie pozwoliło znaleźć zapasy heroiny również w szafach i w wynajętym przez mężczyzn samochodzie.

Był to trzeci największy skład fentanylu przejęty przez organy ścigania w USA. Dwóch złapanych wtedy mężczyzn otrzymało właśnie długoletnie wyroki więzienia – 135 i 141 miesięcy. Sześć kolejnych osób zostało oskarżonych w ramach toczącego się dochodzenia. A mogli użyć innego pudełka…

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • 1P-LSD
 • Amfetamina
 • Bad trip
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)

Kwadrat u ziomka. Nastawienie na pozytywny trip z przyjaciółmi. Dzień przed sylwestrem.

Na wstępie zaznaczam że to mój pierwszy TR. 
Dzień przed sylwestrem. Pakuje się, na rozruch pożądna kreska fety, wsiadam w pociąg i jadę prawie cały dzień do moich przyjaciół spędzić 3 wspaniałe dni w tym noc sylwestrową. Taka 3 dniowa psychodela. Nazwijmy ich Z i R, dodam że wtedy jeszcze byli parą. W oczekiwaniu na Z palimy blanta z R. Gdy ten przyjeżdża wpadają na pomysł że jedziemy do ziomka na noc, którego znałem wcześniej ze zlotów. 

nic

 • Inne


trzezwosc

poziom doswiadczenia - wysoki (wydawalo mi sie ;)

dawka - maksymalna dopuszczalna

gdzie - w domu, samotnie
 • Heroina
 • Tripraport

Pisze znajomy: załatw H. Nie załatwię, mówię, nie załatwiam tego nikomu. Weź grama, przyjadę, oddam kasę, ćwiara dla ciebie - odbija znajomy.

Siedzę w autobusie, tłok jak cholera, ludzie wracają z roboty. Telefon - 'będę czekał na przystanku, kasa w drzwiach, zostawię Ci tam gdzie zawsze'. Ok, więc nie dostanę sreberka do ręki, muszę liczyć, że faktycznie będzie leżało tam gdzie leżeć powinno. Na każdym przystanku wykręcam głowę próbując przeczytać jego nazwę. Jeszcze 3, może 4.

 • Dekstrometorfan
 • LSD-25
 • Miks

Popołudnie, własny pokój, nie mogłem się doczekać :)

Po tym jak kwaszenie ze znajomymi zostało odwołane, nie mogąc doczekać się kolejnej okazji postanowiłem zarzucić planowane kombo samemu w pokoju. Około godz. 13 połknąłem 18 kapsułek tussidexu, po ok. pół godziny poszedłem rzygnąć. Nie jadłem nic od paru dobrych godzin, więc łatwo poszło. Wróciłem do pokoju, usiadłem na łóżku, dalej czuję źle w brzuchu. Postanowiłem się położyć... nie, nie zdążyłem.