REKLAMA
Europejskie nastolatki – mniej alkoholu i papierosów, więcej marihuany

Nastolatki w Europie coraz rzadziej sięgają po alkohol i papierosy, coraz popularniejsza staje się jednak wśród nich marihuana. W Polsce rekordowo wysoki jest popyt na dopalacze.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wiadomosci.com
Rafał Motriuk

Odsłony

487

Nastolatki w Europie coraz rzadziej sięgają po alkohol i papierosy, coraz popularniejsza staje się jednak wśród nich marihuana. W Polsce rekordowo wysoki jest popyt na dopalacze. Tak wynika z raportu przeprowadzonego przez ekspertów Unii Europejskiej.

Średnio w Europie pali co piąty piętnasto- i szesnastolatek. To mniej niż kiedyś. W ciągu ostatnich dwóch dekad w tej grupie wiekowej spadło także spożycie alkoholu – z 56 do 47 procent. Coraz więcej europejskich nastolatków sięga natomiast po marihuanę – w ciągu całego życia spróbuje jej 17 procent młodych ludzi. Wielu ekspertów zwraca uwagę, że marihuana, choć w wielu krajach nielegalna, jest odrobinę mniej szkodliwa i wolniej uzależnia niż alkohol czy tytoń. W Polsce w porównaniu z unijną średnią wszystkie substancje odurzające są używane częściej.

Polska wraz z Estonią jest też niechlubnym liderem jeśli chodzi o dopalacze – sięgnęło po nie osiem procent badanych nastolatków. Jest to dwa razy więcej niż średnio w Europie. Raport przygotowało Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • KlonazepamWstęp

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Lekkie podniecenie pierwszego spotkania z DXM, pogoda deszczowa, nikomu się nie chce ruszyć na ulice, zażycie pod pretekstem poprawy nastroju; zrobienia czegoś nowego. Sam w domu, ledwo co zainstalowany NeedForSpeedUnderground.

Miejsce akcji całego raportu: Dom + park

  • Odrzucone TR
  • Pierwszy raz
  • Pridinol

Nudny piątkowy wieczór w domu. Szukam czegoś co mogłoby mi umilić końcówkę tego szarego dnia. Nie mam kasy, żadnych sprawdzonych leków czy innych używek, więc wybór pada na niezbadany jeszcze przeze mnie pridinol w postaci leku Polmesilat. Kiedyś o nim czytałem, ale jakoś tripy opisane przez innych użytkowników nie zachęcały mnie do spróbowania... Teraz jednak pomyślałem, że spróbuję i tego "od biedy".

Ok. 22:00

Przyjmuje 5 tabletek, tj. ok 21mg pridinolu w postaci leku Polmesilat. Siadam na fotelu i oglądając TV, czekam na wejście. Po mniej więcej 30 minutach chcę wstać i iść zrobić sobie herbatę. Do tej pory niezauważałem żadnego efektu, więc jestem lekko wkurwiony. Tak więc próbuję wstać z fotela, ale okazuję się, że nie mogę... Nogi odmawiają posłuszeństwa, wstaję do połowy i usiadam z powrotem - i tak kilka razy. W końcu udało mi się wysilić na tyle, żebym wstał. Trafiam do kuchni i robię herbatę.

T + 1h.

  • LSD-25


uwaga: *[trip zostanie opisany z punktu widzenia Cogla]randomness