Europejskie nastolatki – mniej alkoholu i papierosów, więcej marihuany

Nastolatki w Europie coraz rzadziej sięgają po alkohol i papierosy, coraz popularniejsza staje się jednak wśród nich marihuana. W Polsce rekordowo wysoki jest popyt na dopalacze.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wiadomosci.com
Rafał Motriuk

Odsłony

488

Nastolatki w Europie coraz rzadziej sięgają po alkohol i papierosy, coraz popularniejsza staje się jednak wśród nich marihuana. W Polsce rekordowo wysoki jest popyt na dopalacze. Tak wynika z raportu przeprowadzonego przez ekspertów Unii Europejskiej.

Średnio w Europie pali co piąty piętnasto- i szesnastolatek. To mniej niż kiedyś. W ciągu ostatnich dwóch dekad w tej grupie wiekowej spadło także spożycie alkoholu – z 56 do 47 procent. Coraz więcej europejskich nastolatków sięga natomiast po marihuanę – w ciągu całego życia spróbuje jej 17 procent młodych ludzi. Wielu ekspertów zwraca uwagę, że marihuana, choć w wielu krajach nielegalna, jest odrobinę mniej szkodliwa i wolniej uzależnia niż alkohol czy tytoń. W Polsce w porównaniu z unijną średnią wszystkie substancje odurzające są używane częściej.

Polska wraz z Estonią jest też niechlubnym liderem jeśli chodzi o dopalacze – sięgnęło po nie osiem procent badanych nastolatków. Jest to dwa razy więcej niż średnio w Europie. Raport przygotowało Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Doświadczenie - średnie, ale prawie wszystko z tej listy w ciągu dwóch miesięcy - MJ, gałka (X2), tramadol (x3), pabialginum, benzydamina (x2), tussipect, and last but not least - DXM (x3).
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Spontan, nastawienie jak najbardziej pozytywne, chęć spróbowania czegoś nowego razem ze znajomymi i dziewczyną. Centrum miasta, później plaża i las.

Koniec maja albo początek czerwca. Pierwsza klasa liceum, ostatnie tygodnie przed wakacjami, ciepło, chce się gdzieś wyjść i porobić coś ciekawego. Miasto średniej wielkości, ale atrakcji wcale nie tak dużo. Mieliśmy z dziewczyną i kumplem (M) jechać na plażę, nie planowaliśmy palić, ale spotkaliśmy znajomego (K), miał przy sobie grama i powiedział, że jak chcemy, to da nam spróbować. M już kilka razy jarał, ale ja byłem wtedy jeszcze kompletnie zielony (heh) w temacie, moja dziewczyna tak samo. Jednak  ciekawość zwyciężyła.

  • LSD-25
  • Tripraport

Otoczenie stanowi stuletnia drewniana chata obok lasu w niewielkiej wsi. Drewno, dziury po kornikach i wspinające się po ścianach pająki. Za oknem noc z pełnią księżyca. Nastawienie na brak działanie substancji i zwyczajną spokojną noc...

Około 23 po przeżuciu kartoników, ułożyliśmy się do łóżek i czekaliśmy, aż zacznie się seans, lub okaże że substancja wywietrzała. Rozpoczęło się od delikatnych skurczy mięśni. Były to jakby spięcia, które zacząłem interpretować z tym że może mi być zimno, z tą różnicą że nie czułem w ogóle chłodu. Czułem tylko, jak niektóre mięśnie mojego ciała spinają się, a serce zaczyna bić szybciej. Wkrótce pojawiły się pierwsze symptomy, które sugerowały że substancji było dość daleko od wywietrzenia… 

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Oczekiwanie na dobrą zabawę, lekki strach, że umrę,

Dzień tripa - 27/10/2017 ( Piątek )

Waga: około 50kg

Tego dnia byłem z paroma ziomkami, nazwijmy ich X , D i F ( z nas wszystkich DXM braliśmy tylko ja i X)

randomness