Eksperci: Polski system przeciwdziałania narkomanii nie jest restrykcyjny

Polski system przeciwdziałania narkomanii nie jest systemem restrykcyjnym.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1312

W ubiegłym roku na blisko 23 tys. podejrzanych o przestępstwa narkotykowe na karę bezwzględnego pozbawienia wolności skazane zostały 324 osoby - wynika z danych przedstawionych w środę w Belwederze podczas debaty Karać czy nie karać za posiadanie narkotyków?.

Mitem jest to, że młodzi ludzie idą do więzienia za skręta. Takich może być kilku na ponad 1800 skazanych za przestępstwa narkotykowe - powiedział dr Mariusz Jędrzejko, który przedstawił statystyki dotyczące narkomanii. 70 proc. skazanych za przestępstwa narkotykowe to dilerzy, którzy sprzedawali lub udostępniali narkotyki.

Na konferencji podkreślano brak profilaktyki antynarkotykowej wśród młodzieży. Z badania przeprowadzonego na Mazowszu, którym objęto ponad 5 tys. młodych ludzi, wynika, że tylko 43 proc. z nich miało informacje dotyczące szkodliwości zażywania narkotyków.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

.chudy. (niezweryfikowany)
to co może chcą jeszcze zaostrzyć prawo? Więzienia też kosztują!!!
Buddha (niezweryfikowany)
Kilku?!?!?!?! To ja ich wszystkich znam?! wow!
Podatnik (niezweryfikowany)
My podatnicy nie chcemy utrzymywać w więzieniach narkomanów! Niech sobie sami radzą BEZ naszej pomocy! POWYPUSZCZAĆ ICH WSZYSTKICH!
scr (niezweryfikowany)
to tak się kutasy bronią!!!<br>echh. brak mi słów. szkoda, że nie dostrzegają, że każda sprawa to agresywne działania policji, dołek, sprawa w sądzie czyli masa niemiłych przeżyć i problemów. a to, że ktoś dostanie grzywnę zamiast pierdla nie zmienia za bardzo faktu, że prawo jest FASZYSTOWSKIE i ZŁE !!!<br>
wy chuje (niezweryfikowany)
mitem jest to, że młodzi ludzie idą do więzienia za skręta ale mitem nie był proces mojego koleżki gdzie za posiadanie 0,083 g zioła dostał zawiasy i koszty procesu i innych dupereli na 1000 zł i oni pierdolą że system nie jest restrykcyjny
xxx (niezweryfikowany)
juz w to uwierze ta cala ustaw anty jes tak samo stronnicza jak my.. juz w to wierze ze na na tylu podejzanych tylko samych dileruw wsazdili a niewspomniuelisci jeszcze o sankach, grzywnach itp a w małych miastach to juz calkiem lipa :/ hwdp&lt;---- jebac stresoruw !!
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Średni nastrój, lekkie poczucie samotności, szybkie tętno, brak odprężenia. Rodzice w domu, ale godzina zbyt późna by podejrzewać, że wstaną. Pierwsze samotne palenie, niepewność i ciekawość.

Nie sądziłam, że sklejenie swoich rozdziabanych myśli w zwięzłą kulę informacji będzie takie trudne. Zastanawiam się czy powinnam najpierw napisać jakiś wstęp. Może od razu przejść do rzeczy?

  • Marihuana
  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

Cała akcja toczy się w moim mieszkaniu, kilkadziesiąt minut po godzinie 23. Pozytywne nastawienie, chęć przetestowania nowo nabytej substancji, aby oswoić się z jej efektami.

Witam!

Pare dni temu w moje posiadanie weszło 240mg substancji zwanej metoksetaminą, w skrócie MXE. Woreczek z substancją był ładnie opakowany w kartę charakterystyki. Od razu po przyjściu do domu wysypałem magiczną zawartość na biurko i podzieliłem(na oko) na 5 w miare równych części, dawkę startową zostawiłem troszke mniejszą(z racji mojej przesadnej ostrożności do nieznanych mi substancji). Kilka dni później(czyli wczoraj, tj. 23.12.2012) dane mi było przetestować MXE.

Godzina 23 z hakiem:

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Wręcz idealne- prawie pusty dom, humory świetne, oczekiwania wielkie, pogoda piękna, wyspałem się, nie mam traum i uprzedzeń, tripowałem z najlepszym przyjacielem.

WSTĘP

  • Grzyby halucynogenne


Będę mówił o grzybach halucynogennych , które to

występują pod nazwą łysiczka lancetowata (psilocybe

semilanceta ) , bo z innymi do czynienia nie miałem

, a wszelkie treści zawarte w tej retrospektywie są

oczywiście bardzo indywidualne i wielce subiektywne

, więc proszę o odpowiedni dystans . Z innymi

substancjami psychoaktywnymi również miałem do

czynienie , ale zostawmy je na inne okazję , gdy to

słodkość lenistwa za bardzo mnie znudzi i będę się