Efedryna w przesyłce pocztowej z Chin

Łącznie w kontrolowanej przesyłce znajdowało się 2880 kapsułek z niedozwoloną zawartością.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Odsłony

359

W otwartym w listopadzie 2018 roku Oddziale Celnym Pocztowym w Lublinie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej codziennie odprawiają przesyłki międzynarodowe. Aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom i nie dopuścić do napływu towarów nielegalnych czy niebezpiecznych skrupulatnie kontrolują zawartość paczek.

Wynikiem tych działań były w bieżącym roku ujawnienia lekarstw, sterydów i innych niedozwolonych substancji, jak choćby kapsułek z zawartością efedryny.

Ostatnio w trakcie kontroli jednej z przesyłek pocztowych pochodzącej z Chin funkcjonariusze ujawnili produkty chińskiej medycyny naturalnej. Analiza składu kapsułek wzbudziła podejrzenia, że mogą one zawierać substancje niedozwolone. Podejrzenie to potwierdziła opinia Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, zgodnie z którą ujawnione kapsułki w swoim składzie zawierają efedrynę.

Efedryna należy do prekursorów narkotyków kategorii 1, czyli substancji chemicznych posiadających potencjalne zastosowanie przy produkcji narkotyków.

Łącznie w kontrolowanej przesyłce znajdowało się 2880 kapsułek z niedozwoloną zawartością.

Zgromadzoną dokumentację, wraz z ujawnionym towarem, przekazano do właściwej jednostki Policji w Lublinie celem dalszego prowadzenia postępowania.

***

Sprowadzanie na własne potrzeby produktów leczniczych drogą pocztową wymaga uzyskania Zgody Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Natomiast na przywóz na własne potrzeby lecznicze środków odurzających, substancji psychotropowych lub prekursorów kategorii 1 wymagana jest zgoda Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

W przypadku niedostarczenia odpowiednich zgód, sprawy przekazywane są organom Policji w celu dalszego prowadzenia postępowań dotyczących naruszenia ustawy Prawo farmaceutyczne.

Oceń treść:

Average: 9 (2 votes)

Komentarze

jarunawepol
No i co bedzie? Zamkna mnie za to? Ze zamowilem se efke z Chin? JA juz siedzialem i BARDZO nie chce tam wrocic.
Bożena (niezweryfikowany)
Efedryna powinna być normalnie dostepna bez recepty.
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Szałwia Wieszcza

Chyba dobre

Zastanawiałem się- jak to będzie?

Spodziewałem się mniej więcej czegoś w stylu DXM x100

Ale srogo się myliłem.

Oczekiwanie podniecało mnie niemiłosiernie. Dzięki pewnemu człowiekowi (świat niech Ci błogosławi :D) paczka z Divinorum gnała do mnie kurierem. Dzisiaj zadzwonił około godziny dwunastej, że zaraz będzie. To był dla mnie Święty Graal.

  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Metoksetamina
  • Tripraport

Miejsce: Pokój w domku, trawnik przed domem i trasa do sklepu. Kwiecień 2011, noc. Start o 22:30. Nastrój: Jak najbardziej pozytywny. Cele: Odpalić statek kosmiczny i pozwiedzać pobliskie planety, a może i inne gwiazdy tej galaktyki.

WSTĘP
Ogólnie miał to być zwykły "odpoczynkowy" piątek. Przybycie moich dwóch przyjaciół było lekką niespodzianką, niemniej przybyli, kazali mi przygotować skafander kosmonauty, jeden z nich rzucił na stół 250 mg metoxyketaminy, podzieliliśmy i postanowiliśmy wyruszyć w kosmos. 

Nie jadłem wcześniej ketaminy, ten środek ponoć jest analogiem. Wszystkie 'T+' podane poniżej są przybliżone, naprawdę ciężko ogarnąć upływ czasu na tym środku, 10 minut potrafi trwać 10 lat, a chwilę później 2 godziny mijają w minutę. 

T - 0 (22:30)

  • LSD-25

Miejsce: klub FURIA, Poznań 31.VIII/1.IX 2001  • Dekstrometorfan

data zatrucia ;-): 06.10.2001r.


dawka trucizny: 2 razy po 150mg bromowodorku DXM (Acodin tabletki po 15mg - wrzucone 20 tabletek po 10 w odstępie 10-15 minutowym, rozgryzione i popite yerba mate

godzina: opis:

randomness