REKLAMA
Efedryna w przesyłce pocztowej z Chin

Łącznie w kontrolowanej przesyłce znajdowało się 2880 kapsułek z niedozwoloną zawartością.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Odsłony

231

W otwartym w listopadzie 2018 roku Oddziale Celnym Pocztowym w Lublinie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej codziennie odprawiają przesyłki międzynarodowe. Aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom i nie dopuścić do napływu towarów nielegalnych czy niebezpiecznych skrupulatnie kontrolują zawartość paczek.

Wynikiem tych działań były w bieżącym roku ujawnienia lekarstw, sterydów i innych niedozwolonych substancji, jak choćby kapsułek z zawartością efedryny.

Ostatnio w trakcie kontroli jednej z przesyłek pocztowych pochodzącej z Chin funkcjonariusze ujawnili produkty chińskiej medycyny naturalnej. Analiza składu kapsułek wzbudziła podejrzenia, że mogą one zawierać substancje niedozwolone. Podejrzenie to potwierdziła opinia Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, zgodnie z którą ujawnione kapsułki w swoim składzie zawierają efedrynę.

Efedryna należy do prekursorów narkotyków kategorii 1, czyli substancji chemicznych posiadających potencjalne zastosowanie przy produkcji narkotyków.

Łącznie w kontrolowanej przesyłce znajdowało się 2880 kapsułek z niedozwoloną zawartością.

Zgromadzoną dokumentację, wraz z ujawnionym towarem, przekazano do właściwej jednostki Policji w Lublinie celem dalszego prowadzenia postępowania.

***

Sprowadzanie na własne potrzeby produktów leczniczych drogą pocztową wymaga uzyskania Zgody Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Natomiast na przywóz na własne potrzeby lecznicze środków odurzających, substancji psychotropowych lub prekursorów kategorii 1 wymagana jest zgoda Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

W przypadku niedostarczenia odpowiednich zgód, sprawy przekazywane są organom Policji w celu dalszego prowadzenia postępowań dotyczących naruszenia ustawy Prawo farmaceutyczne.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)

Komentarze

jarunawepol
No i co bedzie? Zamkna mnie za to? Ze zamowilem se efke z Chin? JA juz siedzialem i BARDZO nie chce tam wrocic.
Bożena (niezweryfikowany)
Efedryna powinna być normalnie dostepna bez recepty.
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Trichocereus Pachanoi (San Pedro)
  • Tripraport

Solówka z naturą, nastawienie jak najlepsze. Nie pierwszy samotny trip, ale pierwszy w miksie takich dawek.

Na pomysł takiego miksu wpadłem po wspaniałej podróży na bolivian torchu. Ogólnie dawki psychodelików u mnie zazwyczaj musiały być większe więc nie bałem się o swoje zdrowie psychiczne czy cokolwiek tam innego. Zaczynajmy, arrrr!

 

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Chęć umilenia popołudnia wyrażona Tęsknotą za Utraconym.

 

Minęło już kilkadziesiąt minut odkąd wyciumkany papier znalazł się w moim żołądku. Głowa zaczęła przeczuwać nadchodzący obłąkańczy stan. Ciało zaczyna drżeć, motam się chwilę; szukam odpowiedniego rytmu z którym mogłabym popłynąć; Hallucinogen – The Lone Deranger. Widzę odbicie samej siebie.

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Patrz właściwy opis.

Opis pierwszego doświadczenia po grzybach halucynogennych (łysiczkach lancetowatych) w ilości 35 suszonych + taka sama dawka po dwóch godzinach. Całe doświadczenie trwało około cztery godziny. Pomijając szałwię wieszczą, było to moje pierwsze doświadczenie z psychodelikami. Opis dość rozwlekły i szczegółowy: pierwotnie pisany jako list do znajomego. Myślę jednak, że nie nudny. Zapraszam.

  • Etizolam
  • Katastrofa
  • Kodeina

Ochota odpoczęcia od problemów rodzinnych,zdenerwowanie,problemy ze snem. Szkoła(nienawidze tam osób) i dom.

Wstęp:
Z powodu kłótni w domu, chcąc uciec od problemów psychiczny i problemów ze snem zamówilem 10 tabletek Etizolamu.

15:30 (około):
Odbieram paczkę z paczkomatu gdzie są moje niebieskie tableteczki, w tramwaju zarzucam jedną, wysiadając z tramwaju zacząłem czuć pierwsze działanie, przed treningiem polozylem sie na chwile do łóżka, zasnąłem.

16:45: