E-RECEPTY NA MEDYCZNĄ MARIHUANĘ – BĘDĄ OGRANICZENIA?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

129

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie zmian w zasadach wystawiania e-recept na wybrane grupy leków. Wielu polskich pacjentów obawia się, że już wkrótce z trudem uzyskają e-recepty na medyczną marihuanę.

Zmiany w wydawaniu recept online

Resort chce wprowadzić ograniczenia lub nawet zakaz wydawania recept na niektóre leki przez internet, o czym poinformował na początku kwietnia br. minister zdrowia Adam Niedzielski. W ostatnim czasie oferty tzw. „receptomatów”, a zatem możliwości uzyskania w ekspresowym tempie recepty online na różne leki wyrastają jak grzyby po deszczu. Ministerstwo chce ukrócić ten proceder, który w wielu przypadkach polega na wydaniu recepty bez jakiejkolwiek konsultacji lekarskiej.

Chcemy przygotować takie rozwiązanie, które będzie wypośrodkowane, tzn. będzie cały czas utrzymywało komfort korzystania z niego. Z drugiej strony widzimy jednak, że pewne aktywności należy ograniczyć.

– powiedział Niedzielski

Zmiany mogą wejść w życie jeszcze w tym miesiącu.

Jakie grupy leków obejmą wprowadzone zmiany?

Chodzi o leki uzależniające. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że mowa jest o opioidach i lekach narkotycznych.

Dodatkowo planowane są zmiany w teleporadach. Wprowadzony ma zostać pewnego rodzaju standard obsługi obejmujący wywiad medyczny, co zapobiec ma wypisywaniu przez jednego lekarza „od ręki” nawet kilkuset recept dziennie.

Z jednej strony teleporady to dziś często jedyna możliwość skorzystania przez pacjenta z pomocy lekarza. Z drugiej – widzimy nadużycia, które trzeba wyeliminować.” – powiedział rzecznik – „Jedna z ustaw w parlamencie jest procedowana “w trybie ekstraordynaryjnym”, do niej zostaną dodane przepisy, które mają “wyeliminować nieprawidłowości
.

E-recepty na medyczną marihuanę – czy obawy pacjentów są uzasadnione?

Medyczna marihuana jest zakwalifikowana do leków RPW, a zatem leków psychotropowych. Nie bez powodu zatem pacjenci niepokoją się, że wkrótce mogą mieć utrudniony dostęp do leku.

Póki co wiadomo, że zmiany nie dotkną leków stosowanych w ginekologii. Równocześnie nie jest planowane zwiększenie dostępności antykoncepcji awaryjnej. Polska i Węgry to jedyne kraje Unii Europejskiej, w których tego typu preparaty wciąż wydawane są wyłączenie na receptę.

Oceń treść:

Average: 5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

nazwa substancji -Salvia DivinorumSkala doznań POZIOM 5

  • LSD-25
  • Tripraport

Kopenhaga, piękny dzień, pozytywne nastawienie.

Liczymy spadających Duńczyków

Leżymy na dachu kopenhaskiej gliptoteki, spoglądając na ludzi drących się obok, w Tivoli. Kiedy kolejka górska irracjonalnie zwalnia, kiedy spadający swobodnie wagonik zdaje się toczyć powoli w dół, kiedy kręcący się obok ludzie zaczynają ruszać się jak muchy w smole, decydujemy, że pora iść dalej.

* * *

Kiedy zeszłego poranka zaproponowałem żonie, żebyśmy poszli do Tivoli, spojrzała na mnie krzywo i zapytała:

— I będziesz chciał jeździć na karuzelach?

  • 2C-P
  • 4-MEC
  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Tripraport

Samopoczucie doskonałe, przed, w trakcie i po tripie, dzięki ludziom, muzyce i nastawieniu. Nastawienie: "eksperymentujmy! bo kto jak nie my?" Miejsca: Dom, trasa przez miasto, klub, dom.

2C-P jest definitywnie moim ulubionym RC z półki z psychodelikami, a ten piątek miałem spędzić korzystając z jego uroków i pięknej pogody. Okazało się jednak, że w jednym z większych klubów w moim mieście jest "ponoć dobra" impreza...

randomness