Dolnośląskie: Celnik, podejrzany o handel narkotykami, zatrzymany

Przez Zgorzelec już nie będzie przemytu...

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP
rmf.fm

Odsłony

2131
interia.pl/PAP 23.03.2001

Dolnośląskie: Celnik, podejrzany o handel narkotykami, zatrzymany

Dolnośląska policja zatrzymała cztery osoby w tym celnika ze Zgorzelca, podejrzane m.in. o handel narkotykami, bronią palną i kradzionymi samochodami. Policja znalazła u 29-letniego celnika ponad 1,5 kg amfetaminy.

Jak powiedział nadkom. Janusz Handz z wrocławskiej policji, 29-letni celnik jest zamieszany w przemyt narkotyków. W jego domu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Wrocławia znaleźli ponad 1,5 kg amfetaminy.

Pozostała trójka zatrzymanych podejrzana jest o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Wśród zatrzymanych jest 40-letnia kobieta.


rmf.fm

Celnik - przemytnik!

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Zgorzelcu cztery osoby, w tym trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Wszyscy są podejrzani o przemyt narkotyków.

Wśród zatrzymanych jest celnik pracujący na przejściu granicznym w Węglińcu. 29-latek od 8 lat pracował na stanowisku agenta celnego. Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu 1,5 kg amfetaminy. Z zabezpieczonej amfetaminy można wykonać 15 tysięcy działek, o czarnorynkowej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych. Pozostała trójka zatrzymanych podejrzana jest o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Wśród zatrzymanych jest 40-letnia kobieta. Prokuratura postawiła oskarżonym zarzut obrót znaczną ilością narkotyków, bronią palną oraz pojazdami pochodzącymi z kradzieży. Wiadomo, że grupa przestępcza zaopatrywała w środki odurzające przygranicznej strefy po polskiej i po niemieckiej stronie, jak i dostarczaniem broni lokalnym grupom przestępczym.


PAP

Celnik podejrzany o handel narkotykami - zatrzymany

Dolnośląska policja zatrzymała cztery osoby, w tym celnika ze Zgorzelca, podejrzane m.in. o handel narkotykami, bronią palną i kradzionymi samochodami. Policja znalazła u 29-letniego celnika ponad 1,5 kg narkotyku.

"Ze znalezionej u celnika amfetaminy można wykonać ok. 15 tys. działek o wartości prawie 150 tys. zł" - powiedział PAP w piątek nadkom. Janusz Handz z wrocławskiej policji. Zatrzymani oprócz celnika podejrzani są o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Wszystkim prokuratura postawiła szereg zarzutów m.in. handel narkotykami, bronią palną oraz kradzionymi samochodami. Jak się dowiedziała PAP, 29-letni celnik najprawdopodobniej nie tylko "przymykał oko" na nielegalną działalność pozostałej trójki, ale sam również działał w tej grupie i popełniał przestępstwa. Celnik - jak mówił Handz - jest zamieszany w przemyt narkotyków.

Przestępcza grupa, w której działała również 40-letnia kobieta, zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków w przygranicznej strefie zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej. Natomiast w broń palną zaopatrywali głównie grupy przestępcze z rejonów południowo-zachodniej Polski.

Działania przeprowadzone przez Centralne Biuro Śledcze na terenie Zgorzelca i okolic były kolejną akcją mająca na celu rozbicie zorganizowanych grup gangsterskich.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Kodeina

Chciałbym się z Wami podzielić swoją dzisiejszą podróżą. Moją poważną przygodę z substancjami aktywnymi zakończyłem z grubsza juz prawie rok temu. Od tamtej pory paliłem 2 razy, w dosłownie w kilku przypadkach raczyłem się alkoholem, choć jeśli chodzi o ilość jednego, jak i drugiego - nie przesadzałem. Jakieś 0,2 grama 10x ekstraktu Salvii spoczywa już od dłuższego czasu w mojej magicznej skrzyneczce, która swoim wyglądem przypomina mi o starych, jakże dziwnych czasach...

 • Etanol (alkohol)
 • LSD-25
 • Marihuana
 • MDMA
 • MDMA (Ecstasy)
 • N2O (gaz rozweselający)
 • Tripraport
 • Tytoń

Pozytywne, chęć wyszalenia się po okresie lockdown'u

Szczęście, uczucie do którego wielu w życiu dąży, ale nie każdy wie jak to osiągnąć. Zastanawiali się nad tym artyści, filozofowie, naukowcy i ja. Czy szczęście to jest to na co pracuje się całe życie, czy jest ono wywołane przez konkretne okoliczności. Odpowiedź na pewno nie jest jednoznaczna i u każdego jest inna, ale ja chcę się dowiedzieć co w moim przypadku ono oznacza i w tym raporcie chciałbym wam to przedstawić.

 • Kodeina
 • Pierwszy raz

Napalony na przeżycie inne niż znane mi już tabletki wróciłem pośpiesznie do domu i w pośpiechu zacząłem zabawę, piszę to w czasie teraźniejszym więc jestem bardzo podekscytowany

Zacznę od małego wprowadzenia, więc wiecie że w Stanach i ogólnie jest moda na kodeine,double cupy,dirty sprite itp. prawda? Ja jako doświadczony kodeiniarz biorący jednak tylko thiocodin poczułem wielką chęć skosztowania takiego "leana" no ale u nas w polsce niestety nie ma tego sławnego fioletowego syropu więc zadowoliłem się zwykłym syropem Thiocodin za 9.99zł 100ml.

 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Retrospekcja

Lipiec, od dawna planowany wyjazd do Amsterdamu. Nastawienie psychiczne baardzo dobre, gdyż udało się zgrać w terminie 21 osób, z których prawie każda dojeżdżała z innej części Europy. Samo powodzenie takiej misji dawało mnóstwo pozytywnej energii. A uliczki, ludzie i coffeshopy tylko wzmocniły efekt ;)

 

Raport spisany na świeżo w formie dziennika-wspomnień, zaraz po powrocie do domu. Jest bardzo szczegółowy, zawiera dużo nieistotnych informacji. Pierwotnie był to opis jedynie tego co sam zapamiętałem. Później uzupełniony w oparciu o relacje innych uczestników wyprawy oraz zdjęcia, dzięki którym odtworzyłem przebieg około 50% sytuacji, których nie pamiętałem.

 

CZWARTEK