Dolnośląskie: Celnik, podejrzany o handel narkotykami, zatrzymany

Przez Zgorzelec już nie będzie przemytu...

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP
rmf.fm

Odsłony

2133
interia.pl/PAP 23.03.2001

Dolnośląskie: Celnik, podejrzany o handel narkotykami, zatrzymany

Dolnośląska policja zatrzymała cztery osoby w tym celnika ze Zgorzelca, podejrzane m.in. o handel narkotykami, bronią palną i kradzionymi samochodami. Policja znalazła u 29-letniego celnika ponad 1,5 kg amfetaminy.

Jak powiedział nadkom. Janusz Handz z wrocławskiej policji, 29-letni celnik jest zamieszany w przemyt narkotyków. W jego domu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Wrocławia znaleźli ponad 1,5 kg amfetaminy.

Pozostała trójka zatrzymanych podejrzana jest o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Wśród zatrzymanych jest 40-letnia kobieta.


rmf.fm

Celnik - przemytnik!

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Zgorzelcu cztery osoby, w tym trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Wszyscy są podejrzani o przemyt narkotyków.

Wśród zatrzymanych jest celnik pracujący na przejściu granicznym w Węglińcu. 29-latek od 8 lat pracował na stanowisku agenta celnego. Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu 1,5 kg amfetaminy. Z zabezpieczonej amfetaminy można wykonać 15 tysięcy działek, o czarnorynkowej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych. Pozostała trójka zatrzymanych podejrzana jest o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Wśród zatrzymanych jest 40-letnia kobieta. Prokuratura postawiła oskarżonym zarzut obrót znaczną ilością narkotyków, bronią palną oraz pojazdami pochodzącymi z kradzieży. Wiadomo, że grupa przestępcza zaopatrywała w środki odurzające przygranicznej strefy po polskiej i po niemieckiej stronie, jak i dostarczaniem broni lokalnym grupom przestępczym.


PAP

Celnik podejrzany o handel narkotykami - zatrzymany

Dolnośląska policja zatrzymała cztery osoby, w tym celnika ze Zgorzelca, podejrzane m.in. o handel narkotykami, bronią palną i kradzionymi samochodami. Policja znalazła u 29-letniego celnika ponad 1,5 kg narkotyku.

"Ze znalezionej u celnika amfetaminy można wykonać ok. 15 tys. działek o wartości prawie 150 tys. zł" - powiedział PAP w piątek nadkom. Janusz Handz z wrocławskiej policji. Zatrzymani oprócz celnika podejrzani są o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Wszystkim prokuratura postawiła szereg zarzutów m.in. handel narkotykami, bronią palną oraz kradzionymi samochodami. Jak się dowiedziała PAP, 29-letni celnik najprawdopodobniej nie tylko "przymykał oko" na nielegalną działalność pozostałej trójki, ale sam również działał w tej grupie i popełniał przestępstwa. Celnik - jak mówił Handz - jest zamieszany w przemyt narkotyków.

Przestępcza grupa, w której działała również 40-letnia kobieta, zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków w przygranicznej strefie zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej. Natomiast w broń palną zaopatrywali głównie grupy przestępcze z rejonów południowo-zachodniej Polski.

Działania przeprowadzone przez Centralne Biuro Śledcze na terenie Zgorzelca i okolic były kolejną akcją mająca na celu rozbicie zorganizowanych grup gangsterskich.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

Bardzo pozytywne nastawienie, ciekawość z nutką strachu, ale również z dużą dozą optymizmu. Pokój oczyszczony, sam w mieszkaniu.

Witam. Jest to mój pierwszy TR, zatem z góry proszę o wyrozumiałość oraz oczywiście zapraszam do lektury!

Słowem wstępu:

  • Marihuana

Wrzucam tutaj zapiski, jakich dokonałem wczoraj w nocy podczas najlepszego tripa w moim życiu.

Ja: 21 lat, ok 75 kg, 178 cm wzrostu.

Doświadczenie: Haszysz, marihuana, leki przeciwbólowe na receptę mieszane z energy drinkami, alkohol.

S&S: moje mieszkanie, nastrój oczekiwania, to miał być zwykły trip po holandii, palilłem wcześniej już kilka razy i było fajnie, to jedyne, co mogę powiedzieć.

Całość tripa podzieliłem na akty(jak spisywałem na gorąco, nie teraz), są tam moje rozważania odnośnie, oraz to, czego doświadczałem w umyśle.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Napalony na przeżycie inne niż znane mi już tabletki wróciłem pośpiesznie do domu i w pośpiechu zacząłem zabawę, piszę to w czasie teraźniejszym więc jestem bardzo podekscytowany

Zacznę od małego wprowadzenia, więc wiecie że w Stanach i ogólnie jest moda na kodeine,double cupy,dirty sprite itp. prawda? Ja jako doświadczony kodeiniarz biorący jednak tylko thiocodin poczułem wielką chęć skosztowania takiego "leana" no ale u nas w polsce niestety nie ma tego sławnego fioletowego syropu więc zadowoliłem się zwykłym syropem Thiocodin za 9.99zł 100ml.

  • Amfetamina


Substancja: Amfetamina

Doświadczenie: Jakiś 10. raz (ostatni raz na sylwestra)

Sposób zażycia: Doustnie, rano w poniedziałek o godz. 6.30 przed pracą po alkoholowym weekend’dzie (w prezencie na koniec niedzielnego uspokajania sumienia piwem) w domu do soku

Dawka: Sporo zapełniony róg w folijce po fajkach?!

Reszta poniżej


randomness