Do 2030 roku na całym świecie marihuana ma wygenerować ponad 100 miliardów dolarów

Zgodnie z najnowszym raportem Grand View Research, za 8 lat światowa sprzedaż konopi osiągnie 102,2 miliarda dolarów. Zasadniczy wpływ na wzrost rynku mają liberalne reformy rządowe dotyczące marihuany medycznej i rekreacyjnej oraz upowszechnienie stosowania produktów na bazie konopi w leczeniu przewlekłych schorzeń.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

erakonopi.pl | Inga
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

25

Zgodnie z najnowszym raportem Grand View Research, za 8 lat światowa sprzedaż konopi osiągnie 102,2 miliarda dolarów. Zasadniczy wpływ na wzrost rynku mają liberalne reformy rządowe dotyczące marihuany medycznej i rekreacyjnej oraz upowszechnienie stosowania produktów na bazie konopi w leczeniu przewlekłych schorzeń.

Analitycy firmy Grand View Research obliczyli, że do 2030 r. globalny rynek legalnej marihuany osiągnie 102,2 miliarda dolarów. Głównym czynnikiem wzrostu rynku było rosnące zapotrzebowanie na legalną marihuanę.

W ostatnich latach wiele krajów zalegalizowało marihuanę do celów leczniczych, a nawet rekreacyjnych. Kuracje na bazie marihuany medycznej są coraz popularniejsze. Właściwości konopi były wykorzystywane od tysiącleci. Pisaliśmy o tym w artykule Dlaczego ludzie stosowali konopie od tysiącleci?Dzisiaj trend leczenia marihuaną powraca, a coraz szersza wiedza na temat rośliny sprawia, że jeszcze lepiej można wykorzystać jej terapeutyczną moc. Marihuana medyczna oprócz tego, że znana jest ze swoich właściwości przeciwbólowych, ma również działanie nasenne, stymuluje łaknienie, działa przeciwzapalnie, a nawet wspiera walkę z niektórymi nowotworami.

W ostatnim czasie, między innymi FDA, uznała pochodne marihuany za leki, które lekarz może wypisywać na receptę przy różnych schorzeniach. Zdaniem badaczy, jest to następny powód tak dynamicznej ewolucji statusu prawnego marihuany w wielu krajach. USA i Kanada zrobiła krok do przodu - zalegalizowała używanie marihuany do celów rekreacyjnych, w tym dwie trzecie stanów USA zalegalizowało marihuanę.

Analitycy doszli do wniosku, że za zakłócenia w sieci logistycznej konopi indyjskich i ich pochodnych odpowiada pandemia. Ponadto z brakami, wynikającymi z utrudnień w sieci łańcucha dostaw zmagają się apteki licencjonowane przez rząd. Zauważono, że od kiedy władze poparły legalizację marihuany, popyt na surowiec wzrósł.

Pacjenci wybierają pochodne marihuany zamiast wcześniej stosowanych leków na receptę - czytamy w raporcie.

Grandview ustaliła, że 50% globalnego rynku konopi zdominują olejki i nalewki, które będą miały zastosowanie medyczne.

Wiele krajów dąży również do stworzenia możliwości własnej uprawy marihuany, żeby nie być uzależnionym od dostawców z innych państw i aby czerpać dochody z podatków. Nie trzeba podkreślać, że branża konopna zapewniła również nowe miejsca pracy.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Retrospekcja

Humor pozytywny, chęć pracy nad sobą, cokolwiek to znaczy

Niniejszy raport ma formę listu pisanego do przyjaciela. Poza tym zawiera dość osobiste przemyślenia, jednak postanowiłem go opublikować, pomimo tego, że miałem zamiar już nie umieszczać tu raportów ze swoich tripów. Raport opisuje moje trzecie, i jak na razie ostatnie przeżycie z LSD. "Gryby", "Chacken" muszę powiedzieć, że to Wy skłoniliście mnie do umieszczenia tego raportu tutaj. Chacken - robisz dobrą robotę na tej stronie. Myślę, że jestem bardziej świadomą osobą dzięki tej stronie :) Pozdrowienia dla Was chłopaki i dla całego zespołu neurogrove.

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Trochę poddenerwowany, podekscytowany, w mieszkaniu z dziewczyną. Z głośników płynie muzyka (ambient / soundtrack). Ostatni posiłek jadłem 3 godziny przed zażyciem DXM. Oczekuję czegoś pozytywnego, innego, chwili innej niż szary świat za oknem.

Tak, jest to kolejny TR z DXM w roli głównej. Chciałbym jednak zwrócić w nim uwagę na to jak wiele dało mi pierwsze "spojrzenie" na dekstrometorfan oraz podzielić się moim zdaniem na temat rzeczonej substancji i jej popularnego zastosowania.

W poniższym raporcie nie znajdziecie opisu CEVów, zaburzeń świadomości, beki z kolegami, ogólnej niezłej jazdy. Znajdziecie wspomnienie osoby dla której DXM okazało się być czymś więcej niż aptekowym mózgojebem.

  • golden teacher
  • mieszkanie
  • Pierwszy raz

Nieco pośpiech, oczekiwania na rozwiązanie problemów osobistych, spokój, muzyka do podróży, położyłam się w opasce na oczy, grzyby wychodowane przeze mnie

Początek to było niezwykle silne emocjonujące dla mnie doświadcznie. Ja leżałam na łóżku, ciemno, z racji że to początki i nie miałam opiekuna, zdecydowałam że będzie to mała dawka ok 0.5g. Grzyb przyszedł do mnie, czułam go jako męską energię, usiadł koło mnie i poczułam jego ogrom, niesamowicie potężna postać/siłę, taka moc z niego biła, wziął mnie za rękę i tylko usiadł, jakby sie przyszedł przywitać, ja się strasznie rozkleiłam, w tym że wziął mnie za rękę było tyle miłości, opieki, czułości, spokoju, uczucia tak silne dotykające nagłębiej. Jestem w najpiękniejszej podróży.

  • 5-MeO-DMT

KOŃ - doświadczenie: wystarczajace. set & settings: spokój, cisza, spokój wewnętrzny.

15mg - palone

Zadziałało momentalnie. W pierwszych sekundach uśmiech, błogostan, wszystko mruga,żyje. Wsytraszyłem się że przesadziałem. Przy takich dawkach można sobie wkręcić bad tripa.Wszystko mruga, dźwięki się zlewają, chce mi sie żygać, poszedłem do kiba sie wybełtać. Nie mogłem. Wszystko mruga. Boję się. Czuję sie jak przed zrobieniem czegoś ważnego. Euforia przsączona strachem.

Sucho w gardle, bolą płuca. Mętlik w uszach. Powidok, smugi, Cev'y.