DNA prokuratorskiego syna

Zastanawiające działania prokuratury w sprawie syna Ryszarda Paszkiewicza, zastępcy prokuratora okręgowego w Gdańsku - w poniedziałek zarządzono badanie DNA znalezionej przy nim lufki .

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

3296

To pierwszy taki przypadek, aby osobie zatrzymanej za posiadanie niewielkiej ilości miękkich narkotyków, dawano możliwość bronienia się w ten sposób. Jak się dowiedzieliśmy, badanie lufki niczemu nie służy, jeżeli w paleniu uczestniczyło kilka osób (przy paleniu marihuany w lufce zazwyczaj tak jest). - Ślady DNA się wtedy mieszają i stuprocentowe stwierdzenie, że na lufce znajduje się ślad konkretnej osoby, jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe - mówi pragnący zachować anonimowość ekspert.

Nieudane badania będą mogły jednak zostać wykorzystane przez obronę jako dowód, że syn prokuratora jest niewinny. Uprawdopodobnią jego zeznania, że lufka i znaleziony przy nim narkotyk zostały mu podrzucone.

To kolejne odbiegające od normy działania prokuratury w sprawie, która zaczęła się w nocy z piątku na sobotę (opisaliśmy je wczoraj). Patrol policji zainteresował się wtedy grupą młodych ludzi pod klubem Enzym w Sopocie. Podejrzewali ich o palenie marihuany. W czasie kontroli znaleziono przy nich lufkę i niewielkie ilości narkotyków. Jeden z mężczyzn podczas zatrzymania stawiał opór. Po kilku godzinach okazało się, że jest to syn Ryszarda Paszkiewicza. Wtedy całe zdarzenie zaczęto traktować w specjalny sposób: na miejscu pojawił się prokurator, który przez wiele godzin przesłuchiwał... policjanta. W rezultacie ten wycofał się z zarzutu "czynnej napaści na funkcjonariusza". Wydano też pisemny zakaz informowania o tej sprawie. Intensywnie zaczęto szukać potwierdzenia wersji, jakiej bronił zatrzymany("zostałem pobity przez policję, lufka i narkotyki nie są moje, zostały mi podrzucone"). Obdukcja chłopaka, jaką natychmiast przeprowadzono, nie wykazała jednak żadnych obrażeń. Wtedy zarządzono badanie śladów DNA z lufki.

- To teraz wszyscy zatrzymani będą mieli takie prawa? To jakieś szaleństwo - komentowali to wczoraj policjanci. - Ciekawe, skąd weźmiemy na to pieniądze? Przecież to będzie kosztować majątek.

- Powtarzam jeszcze raz. Nasze postępowanie było właściwe. Teraz sprawa zostanie przekazana poza obszar działania naszej prokuratury - mówi Konrad Kornatowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Poza tym proszę się nie śpieszyć z orzekaniem o winie tego chłopaka. Wcale nie jest jeszcze pewne, że to był narkotyk. Na to jeszcze nie ma dowodu w postaci opinii biegłego.

- Nie ma dowodu? - zdziwił się policjant, z którym wczoraj rozmawialiśmy (chce zachować anonimowość). - Znaleziona substancja została sprawdzona w testerze, który potwierdził, że to narkotyk. Teraz okazuje się, że te testery też nie są wystarczającym dowodem? To jak my mamy pracować?

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

powa (niezweryfikowany)
no i wyciągnie tatuś niesornego leszcza. i dobrze. palenie zielska to nie powód do jakiegokolwiek karania. <br> <br>pozostaje tylko pytanie dlaczego reszta bez &quot;pleców&quot; w postaci tatusiów, mamuś, wujków i innych ma dostawać po dupie? <br> <br>może teraz wszyscy zaczną chcieć testowania dna? może ten jeden wyjątek urwie brudne łapska palicjantów radośnie podnoszących statystyki kosztem bogu ducha winnych amatorów konopii i innych miłych rzeczy... <br>
dec (niezweryfikowany)
ale niektorzy sa rowniejsi i tyle.
siwy (niezweryfikowany)
GÓWNO I TAK WYPŁYNIE NA POWIERZCHNIE
NIKT (niezweryfikowany)
Teraz okazuje się, że te testery też nie są wystarczającym dowodem? To jak my mamy pracować?AKURWA NIE PRACUJCIE DLA MNIE <br>TO MOŻECIE WYZDYCHAĆ W DUPE JEBANE ESESMANY <br>
namruf (niezweryfikowany)
Co za idioci... zamiast na służbie ganiac bandytów,poluja na jarających gandzie łepków.Gratulacje dla policji!!
Hitman (niezweryfikowany)
Panowie, teraz jest moda na afery wiec trzeba wykorzystac okazje i wywolac kolejna :D Proponuje poinformowac TVN o tym i kilka gazet. Wtedy wezma sie za dupe tego sqrwiela, osoby z wyzszej wladzy (Bo jak co to TVN bedzie ich wlasnie pytal he he).
HOL (niezweryfikowany)
Zgadzam sie z przedmowca. Trzeba sprawe rozdmuchac najlepiej za posrednictwem TV i radia ew. prasy codziennej. Nie moze byc tak, ze synalek z plecami wychodzi z przypalu bez szwanku. Mnie tez raz dorwali z polowa gieta i wlepili 500zl. Poza tym jestem juz karany. Nie przemawia przeze mnie zlosc czy zawisc albo co tylko zwykla i stara prawda, ze kurna WSZYSCY SA ROWNI WOBEC PRAWA!!! <br>
tobo (niezweryfikowany)
Ty debilu, gdyby nie te esesmany to może jakiś naćpany koleś w potrzebie skróciłby cię o łeb. Ciekawe kogo byś wtedy wołal o pomoc, chyba nie esesmanów.
usul (niezweryfikowany)
Ty debilu, gdyby nie te esesmany to może jakiś naćpany koleś w potrzebie skróciłby cię o łeb. Ciekawe kogo byś wtedy wołal o pomoc, chyba nie esesmanów.
Później (niezweryfikowany)
Jak ja tego nie lubie... <br>Udało mu się (a może mu się nie udało - poprostu nic nie miał i jest czysty - nie jest skazany tylko podejrzany). Jego kolegom też się udało. A wy - zabić, udupić, skazać. Przyjrzyjcie się sobie... <br>Syn ikiegoś ważnego prokuratora _podejrzany_ o posiadanie trawy. [W polsce przyjmujemy domniemanie niewinności - dopuki nie jest skazany, jest niewinny. Sytuacja odwrotna czyli domniemanie winy jest domeną brukowców - superekspresów, faktów i innych na podobnym poziomie] <br>Należy się cieszyć. <br>Jak wpada dzieciak ważnego osobnika to jakby nie patrzeć - krok do przodu. Jak on z tego wyjdzie bezkarnie, to czemu nie ktokolwiek inny tym samym sposobem?
chil[u]m (niezweryfikowany)
Nie pić, nie palić, nie przeklinać !!! <br>Trochę kultury Panowie Szlachta. <br>Szkodzi? <br>Zpewnością i co z tego ?! <br>Mimo wszystko najważniejsza jest Wolność &quot;Przyjacół nikt nie bedzie mi wybierać , wrogów poszukam sobie sam, dlaczego k... mać bez przerwy powtarza ktoś w co wierzyć mam?&quot; <br> <br>ps. <br>zakazazany owoc smakuje najlepiej <br>nie wszyscy zaraz siegną po coś co jest używką paru wapniaków banalne kij i :)marchewka (czasami jest bardziej skuteczna)niewieżycie? wystarczy zapytać pierwszego lepszego OSŁA.
czlowiek elo (niezweryfikowany)
trzeba powiadomoc tvn , skoro robili program o nauczycielach to niech zrobią o tym szicie. a najlepiej zeby moralem byla legalizcja !!
jahguar (niezweryfikowany)
Dla Nas super. <br>Zajebisty precedens. <br> <br>Jezeli zatem ktos ma schizy ze go Zlapia i Wsadza na Dlugie Lata, niech: <br> <br>1. Uwaznie sledzi w prasie wszystkie informacje na temat sprawy ze szczegolnym uwzglednieniem stosowanych srodkow dowodowych. <br>2. Gromadzi wycinki prasowe (najlepiej &quot;opiniotworczych&quot; gazet) jw., tak by mozna sie bylo powolac na konkretna informacje prasowa (np. &quot;Obserwator ludowy&quot; nr. 23 z roku 2003: Prokuratura zarzadzila u podejrzanego badanie rdzenia kregowego na okolicznosc istnienia nakluc). <br>3. W razie zatrzymania wnosi _do protokolu_ o zastosowanie wszystkich poznanych srodkow dowodowych (jak wlasnie opisane w tym artykule badanie DNA tooby mirrum chocby). Czy kwestionowanie jakosci testow. <br>
indygogo (niezweryfikowany)
heh,zawsze mi szczęka opada,jak ci ludzie z wyższych sfer potrafią zamotlać,bawia sie prawem na swoje korzysci, ...pewnie policji sie teraz oberwie a synek dostanie całusa od mamusi
zielony mis (niezweryfikowany)
zle sie dzieje, ludzie, którzy rządzą w tym kraju już się nawet nie przejmują jako tako opinią publiczną, robią to co zawsze - lecą z nami w huja, tylko że całkowicie otwarcie. Straszne, ja spierdalam ztąd jak najdalej
nothing (niezweryfikowany)
Nie pić, nie palić, nie przeklinać !!! <br>Trochę kultury Panowie Szlachta. <br>Szkodzi? <br>Zpewnością i co z tego ?! <br>Mimo wszystko najważniejsza jest Wolność &quot;Przyjacół nikt nie bedzie mi wybierać , wrogów poszukam sobie sam, dlaczego k... mać bez przerwy powtarza ktoś w co wierzyć mam?&quot; <br> <br>ps. <br>zakazazany owoc smakuje najlepiej <br>nie wszyscy zaraz siegną po coś co jest używką paru wapniaków banalne kij i :)marchewka (czasami jest bardziej skuteczna)niewieżycie? wystarczy zapytać pierwszego lepszego OSŁA.
Doman (niezweryfikowany)
Codziennie gina ludzie , codziennie ktoś kogos okrada, gwałci, bije , straszy, grozi ... <br> <br>To dzieje się tuż obok nas na ulicy czy w ciemnych bramach!! tam policja powinna zaglądać!! i powinna szukać właśnie tych ludzi!!! a nie uganiać się za &quot;dzieciakami&quot; i potepiać ich za to ,że chciali sie tylko dobrze pobawić nie robiąc nikomu krzywdy!! <br> <br>JA PIERDOLE DLACZEGO LUDZIE KURWA TEGO NIE POTRAFIA POJAC!!!
xj (niezweryfikowany)
ten kraj sięga DNA
mad max (niezweryfikowany)
złapali syna &quot;majetnego &quot; tatuska juz menciaz po uszach dostał....jakby mni e złapali to 48 i wpierdol co 2 h <br> <br>pozatym mi jakoś nikt lufy do kielni bez mojej wiedzy nie włozył nie wiem jak świat szeroki to sie chyba nikomu nie przytrafiło :OOO <br> <br>możecie wkładać mi nawet całe worki stafu :))))) <br>z góry dziekuje
x (niezweryfikowany)
popierdolency jacys sprawdzac dna z lufki
mudzyn (niezweryfikowany)
popierdolency jacys sprawdzac dna z lufki
powa (niezweryfikowany)
ten kraj sięga DNA
Nie_posiadam (niezweryfikowany)
Mogl sie chociaz pobic przed obdukcja...
Kapitan Planeta (niezweryfikowany)
Pewnie gdyby nie był synem prokuratora, to już dawno zostałby przykładnie ukaranym narkomanem. Co za gówno. Ten kraj jest idiotyczny.
Zajawki z NeuroGroove
  • Chelidonium majus (glistnik jaskółcze ziele)
  • Pierwszy raz

Witam

 

  • Kannabinoidy
  • Katastrofa
  • Marihuana

Grudniowy wieczór, światła lamp - pozytywne nastawienie (powracałem do haszu po dłuugim czasie bo nie można go było nigdzie dostać)

Moja przygoda z haszyszem zaczęła się już rok wcześniej przed opisywanym tripem, paliłem to w miarę często bo i było dobrze dostępne, kopało i ogólnie dostarczało masę pozytywnych wrażeń, przynajmniej wtedy gdyż od tamtego czasu zacząłem bawić się w chemole regularnie. Mieszanki ziołowe, syntetyki wszelkie oraz benzo zmieniły mój sposób postrzegania świata, odkąd dowiedziałem się o derealizacji zacząłem się o nią bać, bałem się tego że zacząłem dostrzegać u siebie objawy zaburzeń schizotypowych - to bardzo ważne w kontekście opisywanego tutaj tripa.

 

  • Dimenhydrynat

Nazwa substancji: Aviomarin


Wcześniejsze doświadczenia: alkohol, MJ notorycznie, raz w życiu gałka


Dawka i sposób użycia: 850mg - 17 tabletek x 50mg, doustnie


Set & setting: Całkowicie bezpieczne mieszkanie, letnie popołudnie,

zarzucamy w dwie osoby. Byłem lekko zaniepokojony, wszak pierwszy raz

zarzucam leki. Oczekiwania - haluny.


Przejdźmy do meritum, czyli EFEKTY:

randomness