REKLAMA
Czy LSD powraca? Użycie wzrasta, ceny spadają

Wygląda na to, że popularność narkotyku, która była największa w latach 1960. i 1970. a potem w 1990. przeżywa właśnie swego rodzaju odrodzenie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

metro.co.uk/
Nicole Morley

Odsłony

2065

Wygląda na to, że popularność narkotyku, która była największa w latach 1960. i 1970. a potem w 1990. przeżywa właśnie swego rodzaju odrodzenie.

Niezależnie od ostatnich trendów związanych z kokainą i MDMA, używanie LSD staje się w ostatnich latach coraz bardziej powszechne.

Według Crime Survey of England and Wales liczba 16-24 latków eksperymentujących z LSD wzrosła z 0,4% latach 2012/2013 do 1,2 % w rlatach 2014/2015.

Może wydawać się, że to niewiele, ale w istocie użycie wzrosło trzykrotnie.

Metro.co.uk skontaktowało się z Garym Suttonem, naczelnikiem Drug Services w Release - krajowym centrum gromadzenia informacji na temat narkotyków i dotyczących ich regulacji prawnych – by poznać jego pogląd na widoczną tendencję.

Powiedział nam:

Niektóre narkotyki wydają się wychodzić z mody a potem wracać, nie ma sposobu na proste wyjaśnienie tego.

Wahania poziomu użycia różnych substancji są niezwykle trudne do analizy, ponieważ trzeba brać pod uwagę kwestie dostępności, cen, czystości, efektów w kombinacji z innymi narkotykami, trendów kulturowych i wiele innych czynników.

Sutton dodał, że jest przekonany, że zwyżka używania LSD jest "nieznaczna".

Mówienie o tak zwanym" odrodzeniu " używania LSD wydaje się być bezpodstawne. Najnowsze dane na temat zażywania narkotyków w Anglii i Walii wskazują na wzrost wskaźników rozpowszechnienia wśród dorosłych i młodzieży, ale jedynie nieznaczny .

Co więcej, analizując ten wzrost należy brać pod uwagę takie istotne czynniki jak zróżnicowanie geograficzne i odmienność tendencji panujących wśród różnych grup ludności.

Ceny są zróżnicowane, ale przy hurtowych zakupach w internecie porcja kwasu może kosztować zaledwie 50 pensów.

Zakupów takich często dokonuje się w głębokiej sieci używając trudnych do wyśledzenia bitcoinów.

Podczas śledztwa w następstwie śmierci syna Nicka Cave'a, Arthura, który spadł z urwiska w Brighton po zażyciu LSD, ekspert powiedział:

To teraz bardziej popularne, niż ludziom się wydaje.

Oceń treść:

Average: 9.3 (7 votes)

Komentarze

JezusNaTripie
Na południu Polski sam dostrzegam lekki wzrost popularności kwasami :)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

Niedawno minął rok czasu, od kiedy wzięłam po raz pierwszy. To był dziwny rok. Czasami czuję sie tak jakbym wcześniej nie miała wogóle życia, jakby osoba, którą kiedys byłam była zupełnie kimś innym, obcym. To niesamowite, jak narkotyki potrafią zmienić ludzi. Pierwszy raz marihuany spróbowałam z ciekawości, fascynacji opowiadaiami ludzi którzy twierdzili, że po zapaleniu odkrywają inny świat - pełen magii, niezwykłości, niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Może nie za pierwszym, nie za drugim razem ale wkońcu dotarłam do tego świata. Jednak marihuana podobnie jak kwasy jest zdradliwa.

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nie idealne, ale tak czy siak sprzyjające.

Jestem myślą. Piękną myślą. Kieruję się do apteki. Nudno. Wychodzę ze szkoły, świat jest ciepły i wietrzny. Otwieram pierwsze drzwi:

-Dzień dobry. Poproszę Tussidex- mówię, uśmiechając się niewinnie i myśląc, że na sto procent widać w moich szarych, głębokich oczach powód, dla którego tu jestem.

-Tussidex... nie mamy, ale Acodin jest...

-W porządku, dziękuję, do widzenia!

Heh, myślę, że zna mój zamiar. Ako to przeżytek, kieruję się dalej.

 

Drugie drzwi:

  • Amfetamina

Przedwczoraj wieczorem mialem okazje po raz pierwszy skosztowac proszku,

poszedlem do kumpla, ktory mial sie uczyc, najpierw zajebalismy sie lajtowo

zielskiem, a pozniej przez caly wieczor palilem i pilem browary. Kiedy bylem

juz maksymalnie zakrecony walnelismy sobie z kumplem do dwie niewielkie

krechy bialego. W nos za bardzo nie pieklo, dopiero pozniej, no i to

nieprzyjemne uczucie w gardle. Najpierw zrobilo mi sie bardzo zimno, oczy

otworzyly sie jakby szerzej, a pozniej zlapalem zajebisty humorek, ale nie

  • Amfetamina
  • MDMA (Ecstasy)

Set&Setting : Ciepły sierpniowy wieczór 2005 roku, poprzedzony pięknym sierpniowym dniem. Ja, na trwającym bardzo długo (już około 2 lat) ciągu amfetaminowym, w swoim pokoju, zaopatrzony w papierosy oraz dobrą muzykę.

Dawka: 1 pigułka koloru jasnokremowego z wyrytą kropką pośrodku

Wiek i waga: obecnie 20 lat, 87kg

Doświadczenie: MJ, Hash, amfetamina, met amfetamina, kokaina, xtc, LSD, brown sugar, Psylocibe Semilanceata, gałka muszkatołowa, efedryna, kofeina, alkohol

randomness