Czy LSD powraca? Użycie wzrasta, ceny spadają

Wygląda na to, że popularność narkotyku, która była największa w latach 1960. i 1970. a potem w 1990. przeżywa właśnie swego rodzaju odrodzenie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

metro.co.uk/
Nicole Morley

Odsłony

2365

Wygląda na to, że popularność narkotyku, która była największa w latach 1960. i 1970. a potem w 1990. przeżywa właśnie swego rodzaju odrodzenie.

Niezależnie od ostatnich trendów związanych z kokainą i MDMA, używanie LSD staje się w ostatnich latach coraz bardziej powszechne.

Według Crime Survey of England and Wales liczba 16-24 latków eksperymentujących z LSD wzrosła z 0,4% latach 2012/2013 do 1,2 % w rlatach 2014/2015.

Może wydawać się, że to niewiele, ale w istocie użycie wzrosło trzykrotnie.

Metro.co.uk skontaktowało się z Garym Suttonem, naczelnikiem Drug Services w Release - krajowym centrum gromadzenia informacji na temat narkotyków i dotyczących ich regulacji prawnych – by poznać jego pogląd na widoczną tendencję.

Powiedział nam:

Niektóre narkotyki wydają się wychodzić z mody a potem wracać, nie ma sposobu na proste wyjaśnienie tego.

Wahania poziomu użycia różnych substancji są niezwykle trudne do analizy, ponieważ trzeba brać pod uwagę kwestie dostępności, cen, czystości, efektów w kombinacji z innymi narkotykami, trendów kulturowych i wiele innych czynników.

Sutton dodał, że jest przekonany, że zwyżka używania LSD jest "nieznaczna".

Mówienie o tak zwanym" odrodzeniu " używania LSD wydaje się być bezpodstawne. Najnowsze dane na temat zażywania narkotyków w Anglii i Walii wskazują na wzrost wskaźników rozpowszechnienia wśród dorosłych i młodzieży, ale jedynie nieznaczny .

Co więcej, analizując ten wzrost należy brać pod uwagę takie istotne czynniki jak zróżnicowanie geograficzne i odmienność tendencji panujących wśród różnych grup ludności.

Ceny są zróżnicowane, ale przy hurtowych zakupach w internecie porcja kwasu może kosztować zaledwie 50 pensów.

Zakupów takich często dokonuje się w głębokiej sieci używając trudnych do wyśledzenia bitcoinów.

Podczas śledztwa w następstwie śmierci syna Nicka Cave'a, Arthura, który spadł z urwiska w Brighton po zażyciu LSD, ekspert powiedział:

To teraz bardziej popularne, niż ludziom się wydaje.

Oceń treść:

Average: 9.3 (8 votes)

Komentarze

JezusNaTripie
Na południu Polski sam dostrzegam lekki wzrost popularności kwasami :)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Średni nastrój, lekkie poczucie samotności, szybkie tętno, brak odprężenia. Rodzice w domu, ale godzina zbyt późna by podejrzewać, że wstaną. Pierwsze samotne palenie, niepewność i ciekawość.

Nie sądziłam, że sklejenie swoich rozdziabanych myśli w zwięzłą kulę informacji będzie takie trudne. Zastanawiam się czy powinnam najpierw napisać jakiś wstęp. Może od razu przejść do rzeczy?

  • Klonazepam
  • Pierwszy raz

W miare dobry humor,popołudnie w domj

 

Wstęp

Na sam początek napisze że kontakt z benzo miałem nie raz,aczkolwiek kusiło spróbować tego sławnego klona,udało sie zdobyć,Nie spodziewałem sie fajerwerek

Ale do rzeczy

 

15:10 wrzucam pierwsze 0.5 i czekam na efekt

  • Etanol (alkohol)


nazwa substancji: Tussipect - 15 tabletek

Alkohol - piątek wieczór, kto by to zsumował

Marihuana - podobnie


poziom doświadczenia: marihuana - 1.5 roku codziennego palenia (ze sporadycznymi kilkudniowymi przerwami) wcześniej okazjonalnie raz lub dwa razy w miesiącu, amfetamina - ok. 5 razy w całym moim 21-letnim życiu, extasy - trochę więcej niż amfetamina ale dużo mniej niż baka, alkohol - różne postacie i dawki (za dużo by się trzeba rozpisywać)

  • Atropa belladonna (pokrzyk wilcza jagoda)
  • Bieluń dziędzierzawa
  • Inne
  • Pierwszy raz
  • Tagetes Lucida

Nastawienie pozytywne, przez cały czas trwania fazy przebywałam sama w moim mieszkaniu.

Już na samym wstępie pragnę zaznaczyć iż jest to mój pierwszy raport napisany na tej stronie, natomiast ja sama nie jestem osobą towarzyską i nie stosuje substancji psychoaktywnych w celu urozmaicenia zabawy z znajomymi. Jestem typem introwertyczki która już od dziecka interesuje się duchami, ezoteryką, świadomymi snami itp. Od dawna już potrafię opuścić własne ciało oraz latać w snach bez zażywania czegokolwiek. Do zażywania substancji halucynogennych natomiast podchodzę poważnie, podobnie jak kiedyś podchodziły do tych tematów plemiona indiańskie.

randomness