REKLAMA
Czeska Karwina: coraz więcej młodocianych narkomanów

Krótka statystyka ilości osób używających narkotyki w Czeskiej Karwinie.

Anonim

Kategorie

Źródło

wp.pl/DPA

Odsłony

2232
Przemysłowa Karwina w Czechach, niedaleko granicy z Polską, walczy z dramatyczną liczbą nastoletnich narkomanów. Według internetowego serwisu Ostravske Noviny, w latach 1994-2001 liczba młodocianych uzależnionych wzrosła czterokrotnie.
Według przeprowadzonej w szkołach ankiety, po marihuanę sięga tam 23% uczniów podstawówek. Dla porównania - w 1994 r. do palenia trawki przyznawało się zaledwie 4%. Kolejne 10% nie stroni od narkotyków twardych bądź wdychania oparów trującego kleju.
Z sondażu wynika, że co najmniej jedna czwarta uczniów szkół podstawowych w Karwinie eksperymentowała z LSD i ecstasy. 2% natomiast miało kontakt z heroiną.
W szkołach średnich do picia alkoholu przyznało się aż 98% osób. 51% paliło marihuanę przynajmniej raz w życiu. 40% starszych uczniów uważa, że zdobyć narkotyki w szkole wcale nie jest trudno

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • N2O (gaz rozweselający)
autorzy: machabeus & yojoe

I. PodstawyTylko informujemy!

Nie popieramy używania N2O.

Podtlenek azotu, poza euforią i zakręconą jazdą, może wywoływać dezorientację lub przyprawić o mdłości. W najgorszym wypadku (przedawkowanie) może spowodować głupotę, a nawet może cię zabić.

  • Lactuca virosa

Rodzina Compositae - złożoneRodzaj Lactuca L.- Sałata


Rodzaj Lactuca L. - Sałata


1 Liście poziomo odstające, kolczasto ząbkowane. Owoc szeroko obrzeżony.

1059. L. virosa - S. jadowita1* Liście pionowo ustawione, z ząbkowanymi odcinkami. Owoc wąsko obrzeżony.

1060. L. serriola - S. kompasowa

  • LSD-25

Autor: Mr. blonde

Wiek: 19 lat

S&S: ulice miasta, w którym mieszkam, park, okolice

Substancja: 170ug LSD, kolega G 115ug

Doświadczenie: grzyby(P. semilanceata i P. cubensis), DOC, bromo-dragonfly, LSA, szałwia divinorum, marihuana, haszysz, MDMA, MDPV, amfetamina, metamfetamina, efedryna, pseudoefedryna, metkatynon, kodeina, tramadol, benzydamina, dxm, nikotyna, alkohol, kofeina

  • Klonazepam
  • Miks

Miks został wykonany w trakcie niekontrolowanego ciągu na benzodiazepinach, więc nastawienia na konkretne doświadczenie nie było, a wszystko brane było w mieście i samochodzie.

Był to kolejny dzień na ciągu na benzodiazepinach.

Wszystkie przeżycia związane z ciągiem opiszę w kolejnym tripraporcie. W skrócie nie pamiętam praktycznie niczego, co najwyżej jakieś przebłyski i chwilowe ujęcia z tego jakże pięknego "jednego razu z benzo". Większość wiem z opowieści oraz zdjęć. To zaczynamy.

 

T - ok. 17:00

randomness