Czechy chcą zmienić Układ z Schengen, aby zalegalizować marihuanę

Kiedy Niemcy próbowały wprowadzić gruntowną reformę dotyczącą marihuany, ich starania napotkały opór ze strony Komisji Europejskiej. Te komplikacje uczyniły Czechy głównym bohaterem sceny legalizacji w Europie. A sercem tego unikalnego wyzwania jest Umowa z Schengen, podpisana w 1995 roku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

87

Kiedy Niemcy próbowały wprowadzić gruntowną reformę dotyczącą marihuany, ich starania napotkały opór ze strony Komisji Europejskiej. Te komplikacje uczyniły Czechy głównym bohaterem sceny legalizacji w Europie. A sercem tego unikalnego wyzwania jest Umowa z Schengen, podpisana w 1995 roku.

Mikuláš Peksa, reprezentujący Europejską Partię Piratów, wyraził swoje obawy w rozmowie z “Business of Cannabis”. Podkreślił, że głównym wyzwaniem dla krajów chcących zalegalizować marihuanę jest Umowa Schengen, która umożliwia swobodny przepływ między 27 państwami członkowskimi UE. Mimo tych wyzwań, Czechy mają ambitne plany zmiany tej umowy, co otworzyłoby drzwi dla legalizacji w innych krajach Unii.

Umowa z Schengen a przepływ towarów

Stworzona w 1995 roku Umowa Schengen miała za zadanie tworzenie jednolitego rynku, na którym towary, kapitał, usługi i ludzie mogą się swobodnie przemieszczać. W teorii brzmi to prosto, ale praktyka jest bardziej skomplikowana, zwłaszcza gdy chodzi o tak kontrowersyjny produkt jak marihuana. Niemniej jednak, eksperci, tacy jak Kenzi Riboulet-Zemouli i Benjamin-Alexandre Jeanroy, są zdania, że pewne aspekty umowy można dostosować, by umożliwić legalny handel marihuaną.

Chociaż państwom członkowskim trudno jest zrezygnować ze zobowiązań wynikających z Schengen, zdarzały się przypadki, w których czyniono wyjątki. Procedury, które pozwolą państwom członkowskim UE przyspieszyć tworzenie rynku konopi indyjskich dla dorosłych, zostały nakreślone w niedawnym raporcie. W dokumencie „Podsumowanie polityki prezydencji UE: Opcje zgodności z traktatami w zakresie przepisów dotyczących konopi indyjskich w UE (modele dekryminalizacji i regulacji prawnych zgodne z prawem międzynarodowym i dorobkiem prawnym UE)” przeanalizowano przeszkody na drodze do reformy.

Współautorami są wiodący europejski badacz konopi, Kenzi Riboulet-Zemouli i Benjamin-Alexandre Jeanroy z paryskiej firmy Augur Associates. W raporcie stwierdzili, że ​​taka reforma jest dopuszczalna w ramach Schengen.

Wybory 2024: nadzieja na zmiany

Chociaż dokładne szczegóły rozmów między Niemcami a Komisją Europejską nie są jeszcze znane, wiadomo, że Niemcy zgodziły się na pewne ustępstwa. Zamiast tworzenia oficjalnego rynku marihuany, zdecydowali się na bardziej umiarkowane podejście, legalizując posiadanie do 25g marihuany, uprawę dla własnych potrzeb, stworzenie stowarzyszeń konopnych i przeprowadzenie kilku projektów badawczych. Przewodniczący Europejskiej Partii Piratów w Czechach, Mikuláš Peksa ma nadzieję, że po wyborach w 2024 roku zmiana w podejściu do legalizacji będzie łatwiejsza.

Czechy na pierwszej linii frontu

Czechy wydają się być zdecydowane wprowadzić pełną legalizację marihuany, nawet kosztem konfliktu z Komisją Europejską. Federalny Komisarz ds. Narkotyków w Czechach, Jindřich Vobořil, zaznaczył, że kraj ten jest gotów do wprowadzenia legalnego rynku marihuany dla dorosłych. Mimo potencjalnych konsekwencji prawnych, wielu czeskich ekspertów jest zdania, że przemysł ten będzie mógł się rozwijać, niezależnie od decyzji sądu.

Zaangażowanie Czech w proces legalizacji marihuany w Europie nie jest jedynie krajową inicjatywą. Jest to ruch, który może wpłynąć na przyszłość całej Unii Europejskiej. Chociaż droga przed nimi jest wyboista, duch determinacji Czechów może stać się inspiracją dla innych państw członkowskich.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set & Settings - wygodny i bezprzypałowy pokoik ziomka (nazwijmy go dr.Joint, czemu? bo tak), zimowy wieczór 2009, nastrój hmm.. miedzy nami naajs, osobno? oboje podłamani, liczyliśmy na fazę ale.. nie na aż taką.

Dawkowanie - paczka Aco (30 tabsów) po 15 na łeb, 225mg, moja waga coś ok. 55kg, dr.Joint trochę więcej, aplikowane po 5 co hmm ok 2min. bo ziomka korciło :D

Wiek i doświadczenie - oboje po 15 lat, doświadczenie - DXM kilka razy (małe dawki) marihuana, alko, tytoń. Aco popijane wodą.

  • Bieluń dziędzierzawa


Zdarzyło mi się brać bielunia dwa razy, według mnie to i tak mało, biorąc pod uwagę, że w moim

ogródku rosną dwa dwumetrowe krzaki.

Ale nie miałam okazji łykać ziarenek, piłam herbatkę z liści. Nigdy w życiu nie piłam nic aż tak

ochydnego, ten smak pamiętam do dzisiaj.


  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

Set: dobrze nastawiony do życia, całkiem dobry humor Setting: spokojny listopadowy wieczór w moim pokoju

Listopadowy poniedziałek... godzina późno wieczorna, niektórzy powiedzieliby że to już środek nocy. Za oknem ciemno, a w powietrzu rozlane mleko tak gęsto że nie widać końca wyciągniętej przed siebie ręki.

Na biurku syf jak zwykle. Jedyni nazwą to bałaganem, ja nazywam to nieładem artystycznym. Sterta pustych butelek, kilkudniowa kolekcja kubków po kawie, paczka fajek, jakieś kartki i pełno różnych innych drobiazgów, a na środku szklanka zalana do połowy zimną wodą.

  • Muchomor czerwony
  • Tripraport

Nastawienie bojowe. Chęć przeżycia czegoś ekscytującego za wszelką cenę. Dom,sobotnie popołudnie,zero zmartwień i problemów.

 

Muszę przyznać że miałem wątpliwości co do tych muchomorków, czy dobrze je ususzyłem itp.. Ciekawość jednak zwyciężyła. Wysuszone kapelusze położyłem na chlebek i popite sokiem z cz. porzeczki wszamałem. Na efekty czekałem w parku, razem z moją przyjaciółką.