„Breaking Bad” po ukraińsku. Nauczyciele zatrzymani za produkcję narkotyków

Ukraińska policja aresztowała parę nauczycieli, która zajmowała się po pracy produkcją, importem oraz dystrybucją narkotyków. Do zatrzymania doszło na terenie Lwowa. Pedagogom grozi do 12 lat więzienia.

Ukraińska policja aresztowała parę nauczycieli, która zajmowała się po pracy produkcją, importem oraz dystrybucją narkotyków. Do zatrzymania doszło na terenie Lwowa. Pedagogom grozi do 12 lat więzienia.

Para stworzyła kanał do importu narkotyków i leków psychotropowych z krajów Unii Europejskiej na Ukrainę. Zatrzymanym udało się zebrać substancje o łącznej wartości około dziewięciu tysięcy dolarów. Zatrzymania przestępców dokonały jednostki wydziału specjalnego do walki z narkotykami oraz lwowska policja.

Ujęty przez funkcjonariuszy mężczyzna i kobieta na co dzień pracowali w szkole średniej jako nauczyciele. On prowadził lekcje przysposobienia obronnego i historii, ona – języka angielskiego.

Funkcjonariuszom udało się przejąć podczas akcji 100 gramów amfetaminy, pół litra opium acetylowanego oraz 100 gramów ekstraktu z opium. W mieszkaniu wykryto również 100 pigułek leku o działaniu narkotycznym „Subutex”. Znaleziono także 57 małych butelek roztworu „Tropikamid”, stosowanego m.in. w diagnostyce okulistycznej do badania dna oka oraz oceny soczewki. U pary wykryto także 150 tabletek leku zawierającego pseudoefedrynę. Zgromadzone zapasy służyły nauczycielom do produkcji własnej metaamfetaminy.

Pedagodzy przebywają obecnie w areszcie. Śledczy postawili im zarzuty produkcji oraz wprowadzania do obrotu zakazanych substancji. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Znalezione narkotyki oraz leki skonfiskowano.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Nazwa substancji: Benzydamini hydrochloridum :)
  • Grzyby halucynogenne

Zastanawiam się trochę nad sensem pisania tego trip-reportu ale

postaram się spróbować coś sklecić z tego co mi w głowie zostało,

trochę dziwnie się czuje bo fakt faktem większość tripu to moje

własne, wyjątkowo osobiste przemyślenia którymi raczej nie mam ochoty

się dzielić, podejdę wiec do tematu bardziej -technicznie- i

przedstawię z tego co zapamiętałem trochę rzeczy które działy się

niejako na zewnątrz mnie a działo się aż za dużo.

  • Mefedron
  • Retrospekcja

Kilkumiesięczna "zabawa" z RC

Zdarzenia które opiszę miały miejsce ładnych kilka lat wstecz. 

 

Byłam w trakcie kilkumiesięcznego intensywnego związku z mefedronem. Opowieśc zaczyna się na początku sierpnia a więc tuż przed delegalizacją, która jeszcze wtedy nie docierała do mojej świadomości. Wracam do domu z urlopu. Właściwie to nie był mój dom, tylko wynajmowana kawalerka na parterze, którą śmiało można by nazwac speluną. Jeden stół, jedna kanapa, jedna żarówka, wiele brudu.

 

  • Efedryna

Postanowiłem wypróbować na sobie działanie efedryny. Jak do tej

pory ze środkami odurzającymi nie miałem do czynienia, więc

nadszedł czas coś tu zmienić (chociaż efedryna środkiem

odurzającym nie jest na pewno! :)))