REKLAMA
Brat Pablo Escobara żąda od Netflixa miliarda dolarów za odwołania do jego rodziny w „Narcos”, groz

Roberto de Jesús Escobar Gaviria, brat nieżyjącego Pablo Escobara, szefa kartelu narkotykowego z Medelin żąda od Netflixa miliarda dolarów odszkodowania za nieprawne jego zdaniem nawiązania do rodziny Escobarów w serialu „Narcos”. Były księgowy narkotykowego kartelu zapowiada, że w razie odmowy ze strony Netflixa zniszczy popularny serial.

Roberto de Jesús Escobar Gaviria, brat nieżyjącego Pablo Escobara, szefa kartelu narkotykowego z Medelin żąda od Netflixa miliarda dolarów odszkodowania za nieprawne jego zdaniem nawiązania do rodziny Escobarów w serialu „Narcos”. Były księgowy narkotykowego kartelu zapowiada, że w razie odmowy ze strony Netflixa zniszczy popularny serial.

Roberto Escobar Gaviria wspólnie z bratem Pablo Escobarem był odpowiedzialny w latach 80-tych i 90-tych XX wieku za rozkwit kolumbijskiego kartelu narkotykowego Medelin, w którym pełnił rolę księgowego i nadzorcy najlepszych „żołnierzy” tej organizacji. Został aresztowany w 1992 r. i spędził ponad 10 lat w więzieniu. W 2014 r. Gaviria zarejestrował w USA firmę Escobar Inc mającą chronić interesy i prawa nieżyjącego Pablo Escobara i całego klanu.

Teraz Gaviria pojawił się w mediach przy okazji ostatnich wydarzeń związanych z kręceniem najnowszego sezonu serialu „Narcos” produkowanego przez Netflixa. Chodzi o zabójstwo w Meksyku Carlosa Muñoza Portala przygotowującego plenery do planowanej serii.

W trakcie krótkiego wywiadu udzielonego serwisowi Hollywood Reporter Gaviria podkreślił, że Netflix popełnił błąd nie otaczając odpowiednią ochroną członków swojej ekipy działającej w tak niebezpiecznych krajach jak Meksyk czy Kolumbia.

Przy okazji brat Pablo Escobara przyznał, że wystąpił do Netflixa z roszczeniami na kwotę miliarda dolarów. Mają być one związane z bezprawnym ponoć nawiązaniem twórców serialu „Narcos” do historii kartelu Medelin i rodziny Escobarów, a prawa do jej wizerunku posiada należąca do Gavirii wspomniana firma Escobar Inc.

Brat Pablo Escobara przypomniał, że swoje roszczenia pod adresem Netflixa skierował w lecie ub.r. i w odpowiedzi otrzymał od prawników serwisu listy z pogróżkami.

- Mamy wszelkie zastrzeżone prawa do wizerunków i nazwisk w naszej rodzinie, a także do marki Narcos - stwierdził Gaviria. - Nie zamierzam patyczkować się z tymi wszystkimi ludźmi z Silicon Valley z ich smartfonami i świetnymi gadżetami. Jeśli nie otrzymamy naszego odszkodowania po prostu zniszczymy to ich małe widowisko - zapowiedział brat Pablo Escobara odnosząc się wprost do serialu „Narcos”.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Juz od dawna planowalem zapalic MJ...pierwszy raz. Bez zadnych obaw czy

wahan, po prostu bylem zdecydowany aby w koncu to zrobic. Jednak prawdziwym

uzywkowiczom zawsze wiatr w oczy...po wysluchaniu wszelkich rad co do

pierwszego razu, postanowilem zapalic w samotnosci, jednak jeszcze nie

wiedzialem kiedy przejde ten chrzest. Wczesniej mialem wiele problemow z

zalatwieniem ziela, ale tak to juz jest, kiedy nie ma sie zbyt duzych

znajomosci...juz prawie dawalem za wygrana, gdy nagle przyjaciolka

  • Grzyby halucynogenne


Zjadłem 26 . 06. 2004 30 par suszonych Psilocybe semilanceata. Oto opis jeszcze dziwniejszego tripu od delfinów.Nie można zaliczyc go do "bad trip". Gadałem z kimś w myślach. Ten ktoś pokazał mi moje zachowanie . Byłem z nim i obserwowalem siebie w roznych sytuacjach ,ktore mialy miejsce w moim zyciu.Bylem jako osoba postronna ,widzialem jak się kłuce, jaki jestem w stosunku do innych.


  • 4-HO-MET
  • Przeżycie mistyczne

Pogoda: Pierwszy naprawdę słoneczny i ciepły dzień roku Miejsce: środek lasu Nastawienie: raczej dobre, niewielki stres spowodowany oczekiwaniami i podnieceniem Ludzie: z przyjacielem

Prolog

Z G. Spotykam się wieczorem nad rzeką. Odpalamy jointa aby lepiej nam się planowało jutrzejszy wyjazd.

- Las? – pyta G.

Od dłuższego czasu obiecaliśmy sobie hometa w lesie. W sumie to ja zawsze na to naciskałem bo obawiam się psychodelików w mieście. Miasto jest królestwem paranoi, hałas, smród, zamknięci, smutni ludzie – samo w sobie jest złym set and settings. Co innego las – natura, miliony bodźców, miliony kolorów.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Spokojny letni weekend poprzedzony lekturą na temat LSD. Chęć odkrycia substancji dla rzekomego duchowego działania (przy jednoczesnym - w miarę możliwości - wewnętrznym stonowaniu się, tj. bez żądzy wielkich obrazów i napalania się). Dwójka znanych towarzyszy, żadnych obaw o możliwe "dziwne biegi wydarzeń".

Wprowadzenie: Niniejszy raport został pomyślany jako druga część psychodelicznego tryptyku. Pomysł polega na tym, że każdy z trójki osób uczestniczących w podróży, napisał na jej podstawie TR opisujący wydarzenia sprzed 2,5 roku. Nie narzucaliśmy sobie żadnej odgórnej formy ani nie dzieliliśmy się tym, kto z nas opisze konkretnie wydarzenia a kto wstrzyma się od ich przytaczania pozostawiając je dla reszty. Na pewno część wątków będzie się więc powtarzała. Zamieszczam linki do pozostałych części tryptyku: