Birma opium się chwyta?

W ubiegłym roku produkcja opium w Birmie wzrosła dwukrotnie, sięgając 795 ton - informuje BBC, powołując się na dane ONZ.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

PAP/ as/
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

48

W ubiegłym roku produkcja opium w Birmie wzrosła dwukrotnie, sięgając 795 ton - informuje BBC, powołując się na dane ONZ.

Jak wyjaśniają autorzy opublikowanego w czwartek raportu Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNDOC), wzrost produkcji wywołany był trudnościami ekonomicznymi Birmy. - Wewnętrzne i zewnętrzne wstrząsy 2022 roku, w tym wojna rosyjsko-ukraińska, niestabilność polityczna i gwałtowna inflacja mocno skłaniały rolników do podjęcia lub rozszerzenia uprawy maku opiumowego - ocenia BBC.

Obszary upraw maku opiumowego w 2022 roku wzrosły o jedną trzecią do 40 tys. hektarów, a ceny surowego produkty skoczyły o 67 procent. W rezultacie zarobki rolników sięgnęły 280 dolarów za kilogram opium. Z jednego hektara upraw można uzyskać około 20 kg narkotyku.

- Bez stabilności gospodarczej i realnych alternatyw uprawy opium będą zapewne nadal rosnąć - przyznał Benedikt Hofmann, krajowy przedstawiciel UNDOC w Birmie. - Uprawa opium jest pochodną stanu gospodarki i nie da się jej powstrzymać poprzez samo niszczenie plonów.

Birma jest po Afganistanie drugim co do wielkości światowym producentem opium. Wartość wytwarzanego przez nią surowca może rocznie sięgać 2 mld dolarów.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Miks
  • Szałwia Wieszcza

Własne mieszkanie, głównie pokój i kuchnia. O nastawieniu wszystko dokładnie napiszę poniżej.

24.04.2007

DXM Travel

  • Etanol (alkohol)
  • Inne
  • Marihuana
  • Mefedron

Set & Setting: Klub z muzyka elektroniczna (dubstep, breakbeat, dnb i takie tam), nastrój piątkowy :) głownie stawiałem na dobrą zabawę do samego rana

Możliwie dokładne dawkowanie: 65kg, Mefedron sniff ~600mg (100mg krysztalow ~ ok.30min ~250 puder ~ ok.1,5h ~ 250 puder) , MJ 1g (0,5g i drugie po ~20min [gibony]) , Alkohol: piwko x2, wódka 4 kolejki (ciężko opisać, akurat na alkohol najmniej poświęciłem uwagi), nieznana legalna kapsułka.

  • Bad trip
  • Szałwia Wieszcza

Chyba dobre

Zastanawiałem się- jak to będzie?

Spodziewałem się mniej więcej czegoś w stylu DXM x100

Ale srogo się myliłem.

Oczekiwanie podniecało mnie niemiłosiernie. Dzięki pewnemu człowiekowi (świat niech Ci błogosławi :D) paczka z Divinorum gnała do mnie kurierem. Dzisiaj zadzwonił około godziny dwunastej, że zaraz będzie. To był dla mnie Święty Graal.

randomness