Bezpieczna przystań dla osób zażywających narkotyki na West Side w Chicago

Ośrodek przy Pulaski Road i Van Buren Street zapewnia osobom, które wzięły narkotyki bezpieczne miejsce do pobytu podczas dochodzenia do siebie po tym, co zażyli. Placówka — dwa zadaszenia z krzesłami, stół, lodówka pełna wody i zaparkowana furgonetka opieki podstawowej — została uruchomiona około trzy miesiące temu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

deon24.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

31

Ośrodek przy Pulaski Road i Van Buren Street zapewnia osobom, które wzięły narkotyki bezpieczne miejsce do pobytu podczas dochodzenia do siebie po tym, co zażyli. Placówka — dwa zadaszenia z krzesłami, stół, lodówka pełna wody i zaparkowana furgonetka opieki podstawowej — została uruchomiona około trzy miesiące temu.

Ośrodek powstał w ramach programu Community Outreach Intervention Projects prowadzonego przez University of Illinois-Chicago UIC oraz West Side Heroin and Opioid Task Force.

„Koncepcja polega na tym, aby mieć miejsce, w którym mogą się wyluzować, aby zbadać ich i sprawdzić, czy nie przedawkowali” – tłumaczy Mark Hartfield z placówki.

Celem ośrodka jest ograniczenie zgonów spowodowanych przedawkowaniem na West Side, a każdego tygodnia zagląda tutaj coraz więcej osób.

Miejsce jest czynne w poniedziałki i piątki w godzinach 11:00 a.m -4:00 pm. — lub gdy ostatni pacjent odchodzi — oferuje również testy i szczepienia na COVID-19; podstawową pierwszą pomoc; oraz pomoc w uzyskaniu innych usług, takich jak żywność, odzież i transport.

W placówce pracują pracownicy grupy zadaniowej przeszkoleni w zakresie interwencji w przypadku przedawkowania oraz lekarze i pielęgniarki UIC.

Lokalizacja w West Side jest idealna – znajduje się w pobliżu autostrady Eisenhower Expressway, niedaleko miejsc, gdzie sprzedawcy działają na targowiskach narkotykowych na świeżym powietrzu przy bocznych ulicach i na pustych parcelach.

Przebywanie w bezpiecznej przestrzeni jest ważne dla osób używających narkotyków, które są bardziej narażone na pobicie czy inną napaść będąc w stanie odurzenia.

Na pomysł stworzenia tego miejsca wpadł Dave Jimenez, dyrektor programowy UIC.

W 2021 r. 1 447 osób zmarło z powodu przedawkowania opioidów w Chicago, według biura lekarza sądowego Cook County.

To o 60% więcej niż w 2019 r., o 11% w porównaniu z 2020 r. i najwięcej w historii przypadków odnotowanych w Chicago.

Za większą liczbę przypadków śmiertelnego przedawkowania obwiniany jest fentanyl, niezwykle silny opioid. Według biura lekarza sądowego, 89% zgonów z przedawkowania w Chicago w 2021 r. dotyczyło właśnie zażycia fentanylu.

Grupa zadaniowa jest jedną z wielu organizacji zajmujących się zdrowiem społeczności na tym obszarze poprzez edukację i dystrybucję chlorowodorku naloksonu, leku, który może odwrócić skutki przedawkowania opioidów.

Grupa zadaniowa nauczyła ponad 6000 osób, jak podawać nalokson, dostępny na rynku jako Narcan.

Jednak nie każdy ma go przy sobie lub ma go wystarczająco dużo.

Osoby obsługujące placówkę poza zapobieganiem zgonom mają również nadzieję, że pomogą niektórym użytkownikom uzyskać leczenie z uzależnienia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa
Gałka - nic szczególnego

Była środa, 18 XII 2002, gdy postanowiłem przetestować gałkę po raz kolejny, ale tym razem bez dodatków w stylu MJ, czy N2O.


45g gałki czekało już w szufladzie na odpowiedni moment. Po zjedzeniu kolacji zdecydowałem się rozpocząć całą akcję :)


  • Metoksetamina
  • Przeżycie mistyczne

Nastawienie dobre, to już n-ty raz z mxe. Wszystko odbywa się w moim mieszkaniu wraz ze współlokatorami, także pod wpływem. Nie odgrywają oni jednak roli.

Pozwoliłem sobie zaniedbać standardowe cechy tripraporu. Czasu i tak nie czułem. Opowiadanie.

 

  • Sceletium Tortuosum

Gwoli ścisłości i powodowany "naukowym zacięciem" postanowiłem powrócic do tematu Sceletium T, tym bardziej ,że dzięki bardziej doświadczonym kolegom ( wtym miejscu bardzo dziękuję za cenne wskazówki komentatorom tekstu poprzedniego)otrzymałem ku dalszym eksperymentom nieocenione wskazówki.

Otóż dwa zarzycia , których dokonałem po napisaniu poprzedniego raportu rózniły się diametralnie od tamże opisanych ... i to na korzyść kanny , z która wypada mi sie przeprosić.

  • Amfetamina

zażyte środki:


- 350 - fety


- 1 gr - ziela


- 1 szt - krysztalka (LSD)


- 1 szt - XTC (Kiss)