Bezpieczna przystań dla osób zażywających narkotyki na West Side w Chicago

Ośrodek przy Pulaski Road i Van Buren Street zapewnia osobom, które wzięły narkotyki bezpieczne miejsce do pobytu podczas dochodzenia do siebie po tym, co zażyli. Placówka — dwa zadaszenia z krzesłami, stół, lodówka pełna wody i zaparkowana furgonetka opieki podstawowej — została uruchomiona około trzy miesiące temu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

deon24.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

54

Ośrodek przy Pulaski Road i Van Buren Street zapewnia osobom, które wzięły narkotyki bezpieczne miejsce do pobytu podczas dochodzenia do siebie po tym, co zażyli. Placówka — dwa zadaszenia z krzesłami, stół, lodówka pełna wody i zaparkowana furgonetka opieki podstawowej — została uruchomiona około trzy miesiące temu.

Ośrodek powstał w ramach programu Community Outreach Intervention Projects prowadzonego przez University of Illinois-Chicago UIC oraz West Side Heroin and Opioid Task Force.

„Koncepcja polega na tym, aby mieć miejsce, w którym mogą się wyluzować, aby zbadać ich i sprawdzić, czy nie przedawkowali” – tłumaczy Mark Hartfield z placówki.

Celem ośrodka jest ograniczenie zgonów spowodowanych przedawkowaniem na West Side, a każdego tygodnia zagląda tutaj coraz więcej osób.

Miejsce jest czynne w poniedziałki i piątki w godzinach 11:00 a.m -4:00 pm. — lub gdy ostatni pacjent odchodzi — oferuje również testy i szczepienia na COVID-19; podstawową pierwszą pomoc; oraz pomoc w uzyskaniu innych usług, takich jak żywność, odzież i transport.

W placówce pracują pracownicy grupy zadaniowej przeszkoleni w zakresie interwencji w przypadku przedawkowania oraz lekarze i pielęgniarki UIC.

Lokalizacja w West Side jest idealna – znajduje się w pobliżu autostrady Eisenhower Expressway, niedaleko miejsc, gdzie sprzedawcy działają na targowiskach narkotykowych na świeżym powietrzu przy bocznych ulicach i na pustych parcelach.

Przebywanie w bezpiecznej przestrzeni jest ważne dla osób używających narkotyków, które są bardziej narażone na pobicie czy inną napaść będąc w stanie odurzenia.

Na pomysł stworzenia tego miejsca wpadł Dave Jimenez, dyrektor programowy UIC.

W 2021 r. 1 447 osób zmarło z powodu przedawkowania opioidów w Chicago, według biura lekarza sądowego Cook County.

To o 60% więcej niż w 2019 r., o 11% w porównaniu z 2020 r. i najwięcej w historii przypadków odnotowanych w Chicago.

Za większą liczbę przypadków śmiertelnego przedawkowania obwiniany jest fentanyl, niezwykle silny opioid. Według biura lekarza sądowego, 89% zgonów z przedawkowania w Chicago w 2021 r. dotyczyło właśnie zażycia fentanylu.

Grupa zadaniowa jest jedną z wielu organizacji zajmujących się zdrowiem społeczności na tym obszarze poprzez edukację i dystrybucję chlorowodorku naloksonu, leku, który może odwrócić skutki przedawkowania opioidów.

Grupa zadaniowa nauczyła ponad 6000 osób, jak podawać nalokson, dostępny na rynku jako Narcan.

Jednak nie każdy ma go przy sobie lub ma go wystarczająco dużo.

Osoby obsługujące placówkę poza zapobieganiem zgonom mają również nadzieję, że pomogą niektórym użytkownikom uzyskać leczenie z uzależnienia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • GBL (gamma-Butyrolakton)


Substancja: GBL

Dawki :

1) 1,2 ml

2) 1,6 ml

3) 3,0 ml

4) 2,3 ml

w przeciągu dwóch miesięcyDoświadczenie: jak króliczek kosmetyczek lub farmaceutyczna małpka ( ale w GBL (HB) przedtem żadnych)S&S: ciekawość poznawcza
  • Heroina

Każdy młodociany pseudo-ćpun (w tym i ja dawniej) wyobraża sobie heroinę jako nieosiągalną, przepotężną i boską substancję, rzeczywistość jednak jest odmienna od domniemań.

Każdy opiat/opioid ma w sobie to "coś", co go wyróżnia i czyni jednym z lepszych. Przykładowo kodeina daje uczucie ciepła, lekkiej euforii, a na twarzy zagaszcza uśmiech - przecież dzisiaj to nic! Lepiej wziąć DXM czy Benzydaminę, przynajmniej są jakieś doznania... no właśnie, więc po kiego tureckiego ludzie ją biorą?

  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Dom, podwieczór, nastawienie obojętne, oczekiwania: jakieś nowe doznania empatogenne

Jak się zabieram za pisanie tego reportu jestem w szczytowym działaniu Mki po dorzuceniu.

No jest po prostu zajebiście. Masakra! Super muzyka na słuchawkach, wszystko jest takie jaskrawe, intensywne, chcę mi się skakać i krzyczeć z radości. Nie zrobię tego niestety, bo bym obudził sąsiadów, na 100%, tak bym się rozkręcił, że policja zaczęła by pukać do drzwi. A propo hałasu, bo w słuchawkach mam rozpierdol, zapodam wam nutkę, w którą się wkręciłem i zapętlam: https://youtu.be/wiOA2vglto4 .

  • Szałwia Wieszcza

To była moja 3 próba i jak dotąd najbardziej udana :) Salvia pochodziła z

botanic-art (tak tak, z tej majowej promocji, dzięki Black za infosa :),

nabiłem równowartość 3 lufek drobno pokruszonych liści do bongosa i nie

odrywając zapalniczki od stuffu sciagnąłem 4 duże buchy, długo

przetrzymując dym w płucach.


randomness