Bez luksusowej i wyborowej

Wódki czysta luksusowa i czysta wyborowa zniknęły z katalogu wódek definiowanych jako napoje spirytusowe wytwarzane na terytorium Polski - zadecydował Sejm, przyjmując jedną z poprawek Senatu do ustawy o napojach spirytusowych

Anonim

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita 16.09.02 Nr 216

Odsłony

2484
Do uchwalonej przez Sejm 27 lipca 2002 r. ustawy o napojach spirytusowych Senat zaproponował sześć poprawek. Wszystkie spotkały się z akceptacją posłów. Najważniejsza z poprawek (przyjęta przez posłów) usunęła definicje wódki czystej luksusowej i wódki czystej wyborowej z kategorii napojów spirytusowych. Tym samym parlament przychylił się do stanowiska Komitetu Integracji Europejskiej, stwierdzającego niezgodność przepisu, w którym umieszczono je w tym katalogu, z prawem unijnym i uwzględnił opinię Urzędu Patentowego, wskazującą na zagrożenie naruszenia praw właścicieli znaków towarowych "Wódka Wyborowa" i "Wódka Luksusowa". Komitet Integracji Europejskiej wykluczył możliwość starania się przez Polskę o uzyskanie ochrony geograficznej na terenie UE dla wódki czystej wyborowej i wódki czystej luksusowej. Dodatkowym argumentem przemawiającym za koniecznością wykreślenia był też fakt, że - zdaniem UP - używanie "wódka czysta wyborowa" i "wódka czysta luksusowa" nawet jako oznaczeń ogólnoinformacyjnych może doprowadzić do utraty przez te dwa znaki towarowe charakteru odróżniającego.

Zgodnie z ustawą, po wstąpieniu Polski do UE wódka ziołowa aromatyzowana ekstraktem trawy żubrowej oraz polish cherry będą definiowane jako napoje spirytusowe wytwarzane na terenie Polski, z polskich surowców. Posłowie poparli też poprawkę Senatu zmieniającą nazwę kategorii napojów spirytusowych. Senatorowie zaproponowali, by napoje o zawartości alkoholu powyżej 35 proc. lub 37 proc. określić nazwą "okowita", zamiast - jak było w uchwalonej przez Sejmu ustawie - "spirytus".

Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Tomoraminium (niezweryfikowany)
ZALEGALIZOWAC WODKE!!! <br>za późno? <br>ups <br>;) <br> <br> <br>ah ta biurokracja...
danone (niezweryfikowany)
Zdrada!
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Wieczór, rodzinny dom. Duży stres i lęk przed podróżą, mimo których i tak zdecydowałem się spożyć grzyby. Oczekiwania bardzo duże, chęć przeżycia uduchowionego, mistycznego tripa.

Raport pisany dzień po podróży.

  • Yerba mate

zrobiłem, wypiłem, było fajnie

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Czekałem na to od ponad miesiąca, dużo znajomych opowiadało mi o tym pięknym stanie i chciałem go w końcu doświadczyć. Miało to miejsce na imprezie sylwestrowej 2017/2018. Nastawiłem się bardzo pozytywnie, miałem zarzucić wraz z 5 kumplami, tak też zrobiliśmy. Oczekiwałem niesamowitego uczucia, o którym tyle słyszałem.

Wprowadzenie:

Jestem zwykłym nastolatkiem. Chodzę do technikum mechanicznego. Uczę się nawet dobrze. Nigdy nie sprawiałem żadnych problemów. Jakieś tam doświadczenie z narkotykami miałem, dużo czytałem o MDMA i byłem przygotowany na całego tripa.

T(19:00)

  • Amfetamina

Przedwczoraj wieczorem mialem okazje po raz pierwszy skosztowac proszku,

poszedlem do kumpla, ktory mial sie uczyc, najpierw zajebalismy sie lajtowo

zielskiem, a pozniej przez caly wieczor palilem i pilem browary. Kiedy bylem

juz maksymalnie zakrecony walnelismy sobie z kumplem do dwie niewielkie

krechy bialego. W nos za bardzo nie pieklo, dopiero pozniej, no i to

nieprzyjemne uczucie w gardle. Najpierw zrobilo mi sie bardzo zimno, oczy

otworzyly sie jakby szerzej, a pozniej zlapalem zajebisty humorek, ale nie

randomness