REKLAMA
Badania: Niewielki wpływ medycznej marihuany na symulowaną jazdę samochodem

Toronto, Kanada: Według danych opublikowanych w kwietniowym wydaniu Journal of Concurrent Disorders pacjenci, którzy regularnie używają marihuany, wykazują niewielką różnicę w symulowanej wydajności jazdy po jej inhalacji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Jakub Gajewski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.Pozdrawiamy!

Odsłony

149

Toronto, Kanada: Według danych opublikowanych w kwietniowym wydaniu Journal of Concurrent Disorders pacjenci, którzy regularnie używają marihuany, wykazują niewielką różnicę w symulowanej wydajności jazdy po jej inhalacji.

Zespół śledczych z University of Toronto, Health Canada oraz Centre for Addiction and Mental Health ocenił wpływ marihuany na symulowaną wydajność jazdy wśród grupy codziennych medycznych konsumentów konopi. Uczestników poproszono o powstrzymanie się od jakiegokolwiek używania konopi indyjskich w ciągu 48 godzin bezpośrednio przed sesjami badawczymi.

Podczas badania pacjenci wykonywali symulację jazdy przed i 30 minut po inhalacji konopi. W symulatorze zaprogramowano trzy oddzielne scenariusze jazdy.

Badani zmniejszyli swoją ogólną średnią prędkość po spożyciu konopi indyjskich. Okazało się, że palenie konopi indyjskich nie wpływało na zdolność pacjentów do zachowania kontroli bocznej ani na czas reakcji hamowania. Pomimo powstrzymania się od używania konopi indyjskich w dniach poprzedzających badanie, badani mieli resztkowe poziomy THC (średnio 4 ng / ml) we krwi.

Autorzy podsumowali: „Celem niniejszego badania było zbadanie wpływu terapeutycznego zażywania konopi indyjskich na symulowaną jazdę. Stwierdzono, że terapeutyczna marihuana zmniejszała ogólną średnią prędkość bez wpływu na natychmiastową średnią prędkość, bezpośrednią kontrolę boczną lub opóźnienie hamowania. Uzasadnione jest zbadanie wpływu marihuany terapeutycznej na prowadzenie pojazdu. ”

W przeglądzie wcześniejszej literatury opublikowanym w czasopiśmie niemieckiego stowarzyszenia medycznego stwierdzono, że „pacjenci przyjmujący kannabinoidy w stałej dawce przez długi okres czasu często rozwijają tolerancję na upośledzenie sprawności psychomotorycznej, dzięki temu mogą bezpiecznie prowadzić pojazdy”.

Pełny tekst badania „Wpływ terapeutycznej marihuany na symulowaną jazdę: badanie pilotażowe” pojawia się w Journal of Concurrent Disorders.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby halucynogenne
 • Inne
 • Marihuana
 • Tripraport

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie był to mój pierwszy kontakt z psylocybina. Rok temu testowałem na sobie kołpaczki. Prawda jest, że mają śladowe ilości psylo, ale w większej ilości dają bardzo ciekawe efekty, ale do rzeczy...

W miniony weekend postanowiłem sprawdzić, jak działają Holenderskie magiczne trufle. Te, które przyjąłem w swoje ciało nosiły nazwę „Atlantis".
15 gram trufli, które to swoim wyglądem przypominają rodzynki w czekoladzie, a smakiem orzechy.

 • Adrenalina
 • Alprazolam
 • Benzydamina
 • Etanol (alkohol)
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Katastrofa
 • N2O (gaz rozweselający)

W nawale stresu jaki od dłuzszego czasu zalewał moją głowe zaczełem szukać pomocy w benzodiazepinach.Xanax znalazłem w domu były 3 pudełka ale nikt tego nie brał następnie reszte alpragen dokupiłem z internetu .Nie wiedzialem na początku jak bardzo szkodliwe i niebezpieczne są te substnacje.Lecz w tym raporcie opisze nie sam efekt zażycia xanaxu bo to nie jest nic specjalnego pewnie większość z was brało lub mniej więcej sie orientuje jak działa na człowieka alprazolam i inne benzo.Kiedy zaczełem przygode z xanaxem moje doświadczenie w braniu substancji psychoaktywnych było nikłe.Nie orient

 • Dekstrometorfan


Date: Pt, 21 maj 1999 06:05:35