Australia: Nowy projekt ustawy umożliwia dawanie marihuany w prezencie i uprawę do 6 roślin konopi

Australia: W Nowej Południowej Walii (NSW) rozważana jest radykalna zmiana prawa dotyczącego marihuany. Pod nowym prawem, mieszkańcy będą mogli uprawiać do sześciu roślin konopi indyjskich na własny użytek oraz obdarowywać nimi swoich znajomych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Fakty Konopne! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

28

Australia: W Nowej Południowej Walii (NSW) rozważana jest radykalna zmiana prawa dotyczącego marihuany. Pod nowym prawem, mieszkańcy będą mogli uprawiać do sześciu roślin konopi indyjskich na własny użytek oraz obdarowywać nimi swoich znajomych.

Propozycja ta, przedstawiona w parlamencie NSW w środę, jest częścią szerszych działań mających na celu reformę przepisów dotyczących konopi. Projekt ustawy umożliwia posiadanie do 50g marihuany, co Jeremy Buckingham, posłanka partii Legalise Cannabis, uważa za pomysł mający na celu zmniejszenie liczby Aborygenów penalizowanych przez obecne, jak twierdzi, rasistowskie prawo.

Dane rządowe, do których dotarł Guardian Australia, pokazują, że Aborygeni są dziesięć razy częściej niż osoby niebędące rdzennymi mieszkańcami zatrzymywani przez policję w związku z marihuaną.

W latach 2020-2022 policja zatrzymała 54,174 osoby za posiadanie marihuany. Spośród nich, 19,232 to Aborygeni, którzy stanowią ponad 35% wszystkich zatrzymań, mimo że stanowią tylko 3,5% populacji NSW. Buckingham podkreśla, że te statystyki dowodzą wykorzystywania prawa przeciwko rdzennym mieszkańcom.

Zgodnie z proponowanymi zmianami, dorośli będą mogli uprawiać do sześciu roślin konopi indyjskich w domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, oraz mogą obdarowywać inne dorosłe osoby swoimi plonami, pod warunkiem, że nie będą ich sprzedawać.

Buckingham zamierza przedstawić projekt ustawy podczas ostatniej sesji parlamentarnej w tym roku, z zamiarem skierowania go do komisji w celu dalszego rozpatrzenia przed zaplanowanym przez rząd szczytem dotyczącym narkotyków. Premier Chris Minns obiecał zorganizowanie tego szczytu w 2024 roku.

Wcześniej w tym roku rząd ogłosił, że osoby przyłapane na posiadaniu małych ilości narkotyków na własny użytek mogą zostać ukarane grzywnami, które mogą zostać odpracowane poprzez zwrócenie się o pomoc w ramach programów redukcji szkód.

Reforma prawa narkotykowego w NSW jest kwestią palącą i wymagającą odważnych decyzji. Propozycje te, jeśli zostaną przyjęte, mogą znacząco zmienić podejście do marihuany i wpłynąć na życie wielu osób, zwłaszcza społeczności Aborygeńskiej. Czas pokaże, jakie dalsze kroki zostaną podjęte w tej ważnej sprawie społecznej i prawnej.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-T-2

2C-T-2

nazwa chemiczna: 2,5-dimetoksy-4-etyltiofenyletyloamina.

  • Zolpidem

pewnego wieczoru zapodałam sobie JEDNĄ tabletke Stilnoxu mając nadzieję tylko i wyłącznie na to, że zasnę w końcu po czwartym dniu walenia fetki. Nie spodziewałam się żadnych "atrakcji dodatkowych". Rzeczywiście, z zaśnięciem nie miałam żadnych problemów, z małym zastrzeżeniem. Obudziłam się po ok. godzinie i to co się ze mną później działo pamietam jakby ze snu. Dookoła mnie było mnóstwo ludzi, moich znajomych. Mówili cos do mnie. Dookoła migające kolorowe światła.

  • MDMA (Ecstasy)


Pewnego pięknego dnia :) kupiliśmy sobie z J. motorole, mieliśmy je

rozłożone na 2 dni.Pierwszego wieczoru drops nie mógł mi się

załadować (a nie była to moja pierwsza piguła) i cały czas

chodziłam i marudziłam.

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Nieznane jezioro 50 km od domu. Chęć poznania psychodeli. Przed zażyciem na miejscu obawa przed tym co mnie czeka.

 

Witam. Jest to mój pierwszy trip raport więc proszę o wyrozumiałość. Dwa poprzednie wieczory nie brałem tabletek przeciwalergicznych, bo nie mam pewności, czy można łączyć je z hometem. Poprzedniego wieczora nie jadłem kolacji, a w dni tripa tylko dwie skąpe kanapki rano, żeby dać większe szanse zadziałać tryptaminie.

10:30

randomness