Australia: Grzyby psychodeliczne i MDMA będą dostępne na receptę

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

41

Organy regulacyjne w Australii ogłosiły w tym tygodniu, że jeszcze w tym roku wykwalifikowani psychiatrzy będą mogli przepisywać „leki zawierające substancje psychodeliczne – psylocybinę i MDMA – do leczenia niektórych schorzeń psychicznych”.

Therapeutic Goods Administration (TGA), australijski organ regulacyjny nadzorujący jakość leków w kraju, powiedział w piątek, że zmiana klasyfikacji substancji wejdzie w życie 1 lipca.

Jak wskazuje komunikat – “TGA potwierdza obecny brak opcji dla pacjentów z określonymi, opornymi na leczenie chorobami psychicznymi. Oznacza to, że psylocybina i MDMA mogą być stosowane do celów terapeutycznych w kontrolowanych warunkach medycznych”.

MDMA i psylocybina na lekooporną depresję

Administracja stwierdziła, że „zezwoli na przepisywanie MDMA w leczeniu zespołu stresu pourazowego i psylocybiny w leczeniu depresji odpornej na leczenie”, co uważa za „jedyne schorzenia, w przypadku których istnieją obecnie wystarczające dowody na potencjalne korzyści u niektórych pacjentów”.

„Decyzja potwierdza obecny brak opcji dla pacjentów z określonymi, opornymi na leczenie chorobami psychicznymi. Oznacza to, że psylocybina i MDMA mogą być stosowane do celów terapeutycznych w kontrolowanych warunkach medycznych. Jednak podczas psychoterapii wspomaganej psychodelikami pacjenci mogą wymagać kontroli terapeutów” – podała administracja w ogłoszeniu w piątek.

Psychodeliki, czyli leki zawierające substancję psychodeliczną – psylocybinę (substancję czynną w grzybach psychodelicznych) i MDMA ( 3,4-metylenodioksy-metamfetamina, znana również jako ecstasy) będą kwalifikować się do wypisywania na receptę w leczeniu pacjentów z zespołem stresu pourazowego oraz pacjentów cierpiących na depresję lekooporną.

Korzyści większe niż ryzyko

„Decydent uznał, że istnieje potrzeba dostępu do nowych metod leczenia schorzeń opornych na leczenie, takich jak depresja oporna na leczenie (TRD) i zespół stresu pourazowego (PTSD). Psychoterapia z wykorzystaniem psylocybiny i MDMA okazała się potencjalnie korzystna w leczeniu tych stanów” – wyjaśniła administracja.

„Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich leków, stosowanie psylocybiny i MDMA wiąże się z ryzykiem. Chociaż substancje te same w sobie są stosunkowo bezpieczne, gdy są podawane w określonych dawkach w połączeniu z psychoterapią i w kontrolowanym środowisku medycznym, pacjenci poddawani psychoterapii wspomaganej psychodelikami znajdują się w odmiennym stanie świadomości. […] W przypadku TRD lub PTSD korzyści dla pacjentów i zdrowia publicznego będą większe niż ryzyko”.

Czy Australia zalegalizuje marihuanę?

Zapowiadana zmiana polityki ma miejsce w czasie, gdy prawodawcy w Australii przygotowują się do zalegalizowania marihuany w tym kraju.

Parlamentarne Biuro Budżetowe Australii opublikowało raport szczegółowo opisujący dwa potencjalne plany legalizacji marihuany w Australii, które kładą podwaliny pod regulowany detaliczny rynek legalnej marihuany.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Chinina
 • Dekstrometorfan
 • Pozytywne przeżycie

Dobre samopoczucie, melancholijny dzień w sposób urokliwy, bez większych oczekiwań. Miło spędzony dzień z narzeczoną.

14:00
Ruszyłem z narzeczoną na polowanie do aptek. Panie farmaceutki jak zwykle życzliwe i pełne pomocy. Acodinu nie było, poszliśmy w zamienniki.
14:15
Wszystko kupione. Względem aptek. Trzeba kupić należytą popitkę do tabletek. Bio-chemia, medycyna, farmacja zawsze były mi bliskie. Z tego względu zdecydowaliśmy się kupić tonic z chininą. Atrakcyjnym wydawało mi się połączenie chininy z DXM.
14:30

 • Efedryna
 • Melatonina
 • Miks
 • Tytoń

Pozytywne nastawienie, 3 osoby oczekujące kopnięcia i nowych doznań ;)

Powiedziony nudą i chęcią spróbowania czegoś nowego udałem się do apteki po Pseudoeferynę, zawartą w leku Modafen. Ale zacznijmy od początku.

Wybór odpowiedniego specyfiku zajął nam sporo czasu i przyprawił mnie o ból mojej przećpanej głowy. Wybór padł jednak na pseudoefedrynę, która podobno miała być stymualntem, co nam (niestety) musiało wystarczyć. Postanowiliśmy zakup 1 pudełka modafenu na łeb, czyli 12 tabsów, 30 mg efedryny każda.

 • Amfetamina


stuff:amfa,0,25g-0,75g

doświadczenie:dość wszechstronne...

co amph zmieniła: wprowadziła mnie w świat extatycznych uniesień,obdarowała poczuciem totalnego spełnienia w stanie erotycznego amoku i pogrążeniu w transie nieziemskich doznań fizycznych.Uwierzyłam jej. Bezgranicznie jak dziecko zaufałam jej dobroci, znów niczym beztroskie dziecko-podświadomie kształtowałam jej obraz tak, by idealnie przystawał do mej własnej, sugestywnie zarysowanej rzeczywistości. Zapędziłam siebie samą w ślepy zaułek nieustannego pragnienia.

 • Marihuana
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Godzina 1:00 w nocy. Kolega pisze do mnie, czy chcę zapalić jointa, a jeśli tak, to może do mnie wpaść ze znajomym. Odpisuję, że chętnie, i wkrótce stoimy we trzech na balkonie i palimy. Po kilku minutach jesteśmy pod koniec blanta, ja prawie nic nie czuję, mówię im "jakiś słabe to zioło". W odpowiedzi słyszę "nie jest złe, może trochę poczekaj". Dochodzimy do końcówki, bierzemy po ostatnim buchu i nagle zaczynam czuć silne pragnienie i mdłości.