Opisywany trip miał miejsce wczoraj, czyli trzeciego maja. Cały dzień (właściwie to tydzień) obfitował w dosyć intensywne przeżycia. Do tego w ostatnim miesiącu pobijam rekordy w częstotliwości jedzenia DXM w dawkach antydepresyjnych. A jak wielu z Was zdaje sobie sprawę, poprzeczkę zawiesiłam sobie wysoko. Ostatnim psychodelikiem jaki przyjmowałam było 2c-t-4 tydzień wcześniej, co w moim przypadku nie powinno mieć wpływu. Poprzednim razem przyjęłam 25 mg 4-aco-dmt i 300 mg DXM.
Antidotum na syntetyczne kannabinoidy z preparatu odchudzającego?
Wstępne badania z londyńskiego Queen Mary University wskazują na potencjalne antidotum zdolne szybko odwracać efekty intoksykacyjne marihuany i syntetycznych kannabinoidów.
Kategorie
Źródło
Odsłony
480Wstępne badania z londyńskiego Queen Mary University wskazują na potencjalne antidotum zdolne szybko odwracać efekty intoksykacyjne marihuany i syntetycznych kannabinoidów.
Syntetyczne kannabinoidy stają się coraz większym problemem, zwłaszcza w przypadku skłonnej do eksperymentowania młodzieży oraz w populacji bezdomnych i wśród więźniów, ze względu na ich niską cenę oraz znikomy zapach. Ich ogromna, w porównaniu do marihuany, siła działania prowadzi do coraz większej liczby przypadków działań niepożądanych i zgonów.
W badaniu, opublikowanym w brytyjskim Journal of Pharmacology, naukowcy przyglądali się myszom poddanym intoksykacji syntetycznymi kannabinoidami oraz wpływowi na nie molekuły znanej jako AM251.
Jak się okazało, AM251 blokowało działanie syntetycznego kannabinoidu na jeden z receptorów mózgu, prowadząc w ciągu kilku minut do wygaszenia efektów behawioralnych związanych z podaniem kannabinoidu. Działanie cząsteczki obejmował wyraźne zniesienie w ciągu 20 minut sedacji oraz, w ciągu 40 minut, hipotermii.
Naukowcy twierdzą, że najszybszym sposobem opracowania antidotum będzie przebudowanie jednego z leków odchudzających, znanego jako rimonabant, który również blokuje system kannabinoidowy, na który oddziałuje marihuana.
Komentarze