REKLAMA
Andaluzyjski przekręt. Wpadł gang działający w branży turystycznej

Hiszpańska policja rozbiła gang handlujący narkotykami na dużą skalę, który ukrywał swój proceder pod pozorami działalności turystycznej. Dziewięciu członków grupy trafiło do aresztu. Zatrzymani dysponowali 26 nieruchomościami, z których część wynajmowano turystom.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

tvn24bis/PAP

Odsłony

43

Hiszpańska policja rozbiła gang handlujący narkotykami na dużą skalę, który ukrywał swój proceder pod działalnością turystyczną. Dziewięciu członków grupy trafiło do aresztu. Zatrzymani dysponowali 26 nieruchomościami, z których część wynajmowano turystom.

W poniedziałek sąd w Kadyksie aresztował członków gangu. Są oni także podejrzani o pranie pieniędzy pochodzących ze sprzedaży narkotyków za pośrednictwem spółek świadczących usługi hotelarskie i gastronomiczne.

Narkotykowy biznes

Jak poinformowała policja, pochodzące ze sprzedaży narkotyków środki trafiały na zakup nieruchomości na terenie Andaluzji w południowej części Hiszpanii. Ich łączną wartość oszacowano na ponad 2 mln euro.

"Łącznie zatrzymani dysponowali 26 nieruchomościami, z których część wynajmowano turystom, a inne były restauracjami" - ujawniła policja.

W trakcie zatrzymań, które miały miejsce w piątek na terenie Kadyksu i w jego okolicach, funkcjonariusze zabezpieczyli około 100 kg narkotyków. Połowa ładunku znajdowała się w furgonetce z podwójnym dnem. Zablokowano też konta bankowe dilerów.

Śledztwo przeciwko gangowi ruszyło kilkanaście miesięcy temu po odkryciu "nieuzasadnionego i szybkiego wzbogacenia się" przez jednego z andaluzyjskich dilerów narkotykowych. W krótkim czasie stał się on posiadaczem kilku firm turystycznych oraz spółek zarządzających obiektami hotelowymi.

Kompleks hotelowy

W trakcie dochodzenia inspektorzy ustalili m.in., że za pośrednictwem swojej emerytowanej matki, figurującej jako szefowa jednej ze spółek, buduje on luksusowy kompleks hotelowy w okolicach Kadyksu.

Z ustaleń śledczych wynika, że andaluzyjski gang rozprowadzał narkotyki na terenie całej Hiszpanii.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Czułem się dobrze byłem strasznie ciekawy tego co będzie się działo na festiwalu w gronie znajomych

Nie wiem od czego zacząć:)To mój pierwszy trip report tak jak był to mój pierwszy kwas,więc nie wiem jak będzie, tak jak nie wiedziałem wtedy.Pojechaliśmy z przyjaciółmi na festiwal który organizowany jest w połowie wakacji.Poznaliśmy mase ludzi,lecz z większością nie mamy aktualnie kontaktu, ale znajomość z paroma osobami została na dłużej,no ale do sedna sprawy.

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Tripraport

Nastawienie raczej pozytywne, chociaż zawszę odczuwam nieopisany strach przed psychodelikami, kiedyś mocno trzepnęły mną o ziemię... Otoczenie stanowił mój pokój, komputer z notatnikiem i winampem, krzesło, biurko, kanapa, syf pod kanapą, bałagan w pokoju, i pająk na ścianie. Wcześniej było to auto znanego mi człowieka.

Witam.
Nie będzie to klasyczny trip raport, całość pisałem w trakcie stanu ostro zbombionego, jest to zapis mojej rozkminy, mający na celu ukazać jak to mniej więcej wygląda
od środka. LSD brałem pierwszy raz w życiu, po tym jak posiedziałem ze znajomymi, wróciłem do domu i otworzyłem notatnik, pisałem to jakieś 4 godziny słuchając muzyki i ledwie trafiając w klawisze. Żeby nie zanudzać długim i sztywnym wstępem, przejdźmy do sedna sprawy.

Zapiski z 1000 i jednego tripu
Epizod: Rozkminisz pod kopułehem

  • DMT
  • Tripraport

Samotny wieczór w domu, miło i spokojnie

Po kilkunastu miesiącach przerwy postanowiłem odświeżyć znajomość z psychodelikami. W międzyczasie zażywałem rekreacyjnie raz w tygodniu dosyć niewinne substancje takie jak marihuana, MDMA, ketamina, 2C-B czy lekkie stymulanty, ale po pewnym czasie przestały mi one (jak i życie w ogóle) sprawiać radość. Trzeba więc było coś na to poradzić.

  • Chelidonium majus (glistnik jaskółcze ziele)
  • Pierwszy raz

Witam