Afganistan: Narkobiznes zamieszany w zamach na wiceprezydenta?

Za zamachem na wiceprezydenta Afganistanu Hadżiego Abdula Kadira mogą stać kartele narkotykowe.

Anonim

Kategorie

Źródło

RMF FM

Odsłony

1560
Za sobotnim zamachem na wiceprezydenta Afganistanu Hadżiego Abdula Kadira mogą stać kartele narkotykowe - sugerują władze w Kabulu. Kadir nadzorował finansowaną przez Zachód kampanię likwidowania pól maku. Władze w Kabulu przypuszczają, że wiceprezydent przez swoją działalność podpadł organizacjom czerpiącym zyski z handlu narkotykami.

W prowadzonej od kwietnia akcji rolnicy otrzymują za każdy akr zniszczonej uprawy ok. 500 dolarów. Jak twierdzą anonimowi przedstawiciele władz w Afganistanie, starania Kadira nie podobały się narkotykowym bonzom. Sytuację komplikowały dodatkowo opóźnienia w wypłatach pieniędzy dla rolników, którzy zlikwidowali własne zbiory.

W Afganistanie pojawiają się też pogłoski, że Kadir narobił sobie wrogów faworyzując jeden kartel kosztem drugiego. Afgańskie władze nie wykluczają także politycznych motywów zabójstwa.

Tysiące Afgańczyków wzięło wczoraj w Kabulu udział w pogrzebie wiceprezydenta. Trumna ze zwłokami, przykryta kirem i ozdobiona kwiatami, została przewieziona do głównego kabulskiego meczetu Eidga: Hadżi cieszył się dobrą reputacją w kraju, nic złego nie zrobił. Jest też bardzo znany, nikogo nie skrzywdził. Nie mam pojęcia dlaczego go zabito - mówił jeden z uczestników pogrzebu.

Hadżi Abdul Kadir to już drugi afgański minister zamordowany w tym roku. W lutym na kabulskim lotnisku zginął szef resortu turystyki i rolnictwa, Abdul Rehman. Okoliczności jego śmierci do dziś nie wyjaśniono.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Chilli (niezweryfikowany)
Chuj w dupe Łodzi, tej kurwie nic nie zaszkodzi.
AleX (niezweryfikowany)
ostatnio na hypciu sie kretynow namnozylo..
mode (niezweryfikowany)
A rozpiżenie wtc i wkrętka o terrorystach w afghanistanie? Wtedy też chodziło o dragi, bo talibowie zakazali produkcji opium i plastelinki, to trzeba było przywrócić dawny ład i ściemnić że terroryści, że większe bezpieczeńswto, żeby lepiej wszystkich inwigilować.
ulris (niezweryfikowany)
they killed kenny! bastards!!!
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

własny pokój, godzina wieczorna, spontaniczna decyzja „spalę dzisiaj resztę tego ekstraktu i niech się dzieje, co chce”.

11.11.2008

Do tej pory nie miałem do czynienia z Salvią Divinorum, chociaż sądziłem, że mam wystarczającą wiedzę teoretyczną, by sprawdzić na własnym ciele i umyśle jak działa ta roślina. Parę dni temu znalazłem korzystną dla siebie ofertę 20g suszu, który zamierzałem zamówić jak tylko mój portfel przestanie świecić pustkami, jednak życie jak zwykle potoczyło się swoim torem, jakże odmiennym od moich planów i w piątek moją własnością stał się ekstrakt x6.

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

U ziomka na chacie, humor bardzo dobry

Mówią, że życie może istnieć tylko dzięki miłości...

Może i bez niej. Jest wtedy jednak bardziej napełnione pustką, aniżeli życie człowieka, który kogoś mocno kocha.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Oczekiwania: Ogromne Nastrój: Mój pokój lekko przyciemnione światło Stan psychiczny: Źle, chęć pocieszenia się DXM po kłótni z bliską osobą

Zacznijmy od tego, że brałem DXM na pocieszenie. Tego dnia ostro pokłóciłem się z ważną w moim życiu osobą. Nie myśląc zbyt wiele udałem się do apteki w której kupiłem dwa opakowania acodinów. Oczywiście nie obyło się bez tego, że farmaceutka wyleciała z pytaniem do koleżanki z branży - "Zdzisia, ACODIN?! To już trzeci raz!!!" no ale cóż to chyba już nie jest rzadkość. O godzinie 19:30 byłem w domu, przygotowywałem się do tripa (sprzątnąłem pokój, pościeliłem łóżko, wykąpałem się) i kiedy byłem gotowy już o godzinie 20:00 zacząłem zarzucać DXM.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Latanie po lesie w ciepły, choć grudniowy dzień z dwoma ziomkami. Byłem przygotowany na jedzenie 25I-NBOME, a że miałem miłe wspomnienia z 25B-NBOME, to byłem bardzo pozytywnie nastawiony.

Na ten dzień czekałem bardzo długo. Od mojej ostatniej psychodelicznej podróży minęło grubo ponad pół roku, więc zdążyłem zatęsknić za kolorami, fraktalami, wyginaniem wszystkiego wokół i abstrakcyjnym myśleniem. Niebawem pojawiła się okazja - mój kumpel P. miał przywieźć kilka kartonów z odległych krain i zaproponował wrzucenie tego razem. Do zabawy zwerbowaliśmy M., który po moich licznych opowieściach również poczuł chęć przeżycia kwasowej przygody, a także drugiego ziomka, który z pewnych przyczyn nie mógł się zjawić, więc ostatecznie fazowaliśmy we trzech.

randomness