REKLAMA
3,6 grama schował w ustach

...w pewnym momencie funkcjonariusz zauważył „napuchniętą” twarz pasażera VW, który niewyraźnie tłumaczył, że boli go ząb.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

KPP w Rypinie
mł. asp. Dorota Rupińska

Odsłony

933

Policjanci z patrolówki podczas kontroli drogowej znaleźli narkotyki u pasażera pojazdu. 32-latek próbował je połknąć, co uniemożliwili mu policjanci. Za ten czyn odpowie przez sadem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (02.08) po godzinie 2-ej w nocy policjanci z patrolówki podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli drogowej samochód VW Golf, który nie posiadał sprawnego przedniego światła.

Pojazdem poruszało się dwóch mieszkańców Lipna w wieku 22 i 32 lata. Podczas kontroli mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać, a jeden z nich wyrzucił szklaną lufkę, co nie uszło uwadze policjantów. Mundurowi postanowili się dokładniej przyjrzeć kontrolowanym mężczyznom.

W pewnym momencie funkcjonariusz zauważył „napuchniętą” twarz pasażera VW, który niewyraźnie tłumaczył, że boli go ząb. Policjanci nie dali mu wiary i postanowili sprawdzić „bolący ząb” mężczyzny.

Okazało się, że przeczucie ich nie myliło. Mężczyzna miał ukryte w ustach dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego, które próbował połknąć, czemu policjanci zapobiegli. Mężczyźni zostali zatrzymani, a znalezione przez nich substancje zostały zabezpieczone.

Przybyli na miejsce kryminalni zbadali znaleziony susz policyjnym testerem, który wykazał, że była to marihuana w ilości 3,6 grama.

Wczoraj 32-letni pasażer auta usłyszał zarzut posiadania środków narkotycznych, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci od kierowcy pobrali próbkę krwi do specjalistycznych badań na obecność narkotyków w organizmie. Dalsze postepowanie wobec niego będzie uzależnione od wyników tych badań.

Oceń treść:

Average: 2.9 (8 votes)