REKLAMA
11 pseudokibiców zatrzymanych. Zarekwirowano narkotyki (bonus: policyjne kino akcji)

– Policjanci zatrzymali 11 osób związanych z narkotykowym biznesem prowadzonym na terenie powiatu wielickiego (woj. małopolskie). Zabezpieczono około 2,5 kg środków odurzających – poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP3/policja.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

459

– Policjanci zatrzymali 11 osób związanych z narkotykowym biznesem prowadzonym na terenie powiatu wielickiego (woj. małopolskie). Zabezpieczono około 2,5 kg środków odurzających – poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także handlu narkotykami. W stosunku do trzech osób wniesiono wniosek do sądu zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W ramach czwartkowej akcji policjanci z Wieliczki, wspomagani przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Krakowie, jednocześnie weszli na przeszukania do 17 wytypowanych miejsc na terenie powiatu wielickiego, bocheńskiego oraz krakowskiego.

Zatrzymano 11 osób w wieku od 18 do 32 lat i przejęto niemal 2,5 kilograma narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę, LSD oraz mefedron. W czasie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli także 15,5 tysięcy złotych w gotówce, telefony komórkowe oraz sprzęt do porcjowania narkotyków.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochody osobowe o wartości około 80 tysięcy złotych.

Jak wynika z ustaleń policji, większość zatrzymanych związana jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych.

– Wiadomo jednak, że grupa obracała znacznie większymi ilościami narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania – ocenił Gleń.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness