Ilość: 35 szt.

Holenderski urząd statystyczny CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) opublikował wyniki nietypowego badania, mogącego wskazywać na powiązania między branża narkotykową a innymi, legalnymi sektorami gospodarki. Skupiono się przy tym na właścicielach firm oraz prezesach, a na szczycie rankingu pojawili się między innymi przewoźnicy.
Holenderski urząd statystyczny CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) opublikował wyniki nietypowego badania, mogącego wskazywać na powiązania między branża narkotykową a innymi, legalnymi sektorami gospodarki. Skupiono się przy tym na właścicielach firm oraz prezesach, a na szczycie rankingu pojawili się między innymi przewoźnicy.
Badanie CBS polegało sprawdzeniu, jak duży jest odsetek przedsiębiorstw, które zarządzane są przez osoby skazane w przeszłości za przestępstwa narkotykowe. Przez to ostatnie określenie Holendrzy rozumieją między innymi bycie prawnie skazanym za posiadanie większej ilości narkotyków, a także udział w handlu lub udział w przemycie.
Według danych z 2022 roku, w Holandii naliczono 12 435 przedsiębiorstw, których właściciele lub prezesi mają narkotykową przeszłość. To 0,7 procenta wszystkich firm działających w tym kraju. Są jednak branże, w których odsetek ten okazał się nawet kilkukrotnie większy. Tutaj dochodzimy do niechlubnej pierwszej dziesiątki, w której sektor transportowy okazał się zajmować szczególne miejsce.
Najwyższy odsetek przedsiębiorców skazanych w przeszłość za narkotyki, wynoszący 3,7 procenta, stwierdzono w branży kurierskiej. Na drugim miejscu, z wynikiem 2,7 procenta, pojawił się transport (bez wyszczególnienia), a na trzecim miejscu, z wynikiem 2,6 procenta, uplasowała się branża gospodarki odpadami. Na kolejnych pozycjach, z wynikami między 2 a 2,5 procenta, pojawił się transport morski oraz branża budowlana (bez wyszczególnienia). Dalej, z wynikami między 1,5 a 2 procenta, odnotowano handel złomem i odpadami, transport drogowy, wynajem samochodów, branżę posadzkową i branżę wykańczania wnętrz. W przypadku transportu drogowego było to dokładnie 1,9 procenta, co oznacza blisko trzykrotność krajowej średniej.
CBS zwrócił też uwagę na podział między przestępstwami dotyczącymi „miękkich” i „twardych” narkotyków. W skali całego kraju wyliczono, że spośród 12,4 tys. przedsiębiorców skazanych w przeszłości za narkotyki, 41 procent miało problemy z narkotykami „twardymi”. Ponownie są jednak branże, gdzie wypadło to wyraźnie inaczej. W przypadku szeroko rozumianego transportu oraz przesyłek kurierskich odsetek ten zbliżył się do 50 procent. W przypadku transportu drogowego wynik również był powyżej 41-procentowej średniej.
Dobry nastrój i pozytywne nastawienie. Miły wieczór w gronie przyjaciół.
Jedno jest pewne, to była sobota. Od rana ekscytowałem się nowym doznaniem i nie mogłem doczekać się mojej pierwszej degustacji. Piękna Księżniczka zaprosiła mnie na kolację z kodeiny, więc kupiłem 2 paczuszki antidolu, wsiadłem na konia i pojechałem na jej dwór. Koło godziny 18:00 wypiłem butelkę Gingersa, a o 19.00 zjadłem parę kawałków vegan pizzy, którą przyrządziła (z moją niewielką pomocą) Księżniczka.
Spierdolone życie i otoczenie
Nie będziew to typowy trip raport. Będzie to bardziej opowieść od narkomana dla wszystkich, którzy zechcą bawić się z opioidami, opiatami. Nie koniecznie to dużo zmieni, jednak będziecie uświadomieni z ryzykiem jakie podejmujecie. Wina za to co się wydarzy będzie całkowicie po waszej stronie.
Drug: Morfina
Set: Dużo biegania w tym dniu.
Setting: Łóżko, ale nie moje…
Czy przeżycie zmieniło Cię? Ni cholery!