REKLAMA
Historia konopi

Historia konopi w dziejach ludzkości, od czasów prehistorycznych po dziś dzień.

Tagi

Źródło

Autor ;)

Odsłony

33474
Historia konopi w dziejach ludzkości, od czasów prehistorycznych po dziś dzień.
8000-7000 p.n.e. Pierwsze stworzone przez człowieka tkaniny zrobione są z włókna konopnego.
ok. 6500 p.n.e. Chińczycy używają włókna konopi do produkcji lin i powrozów.
ok. 4000 p.n.e. Pierwsze ubrania wykonane z konopi w Europie.
Kanaba — sumeryjskie słowo, nazwa konopi, wchodzi na stałe do jezyków ludów Indii, Europy i Bliskiego Wschodu. Jest to jedno z najstarszych słów w historii rodzaju ludzkiego.
ok. 2700 p.n.e. Shen Nung, jeden z ojców chińskiej medycyny opisuje zastosowanie konopi w medycynie.
ok. 2000 p.n.e. Jeden z najstarszych indyjskich zapisów o „magicznej roślinie” pojawia się w wersach Atherva-Vedy. Konopie indyjskie opisane zostały jako jedna z pięciu świętych roślin. Warto wspomnieć, że konopie indyjskie dają mniej użyteczne włókno, za to produkują więcej substancji psychoaktywnych. Te odmianę arabscy kupcy dostarczali przez Mezopotamię i Bliski Wschód do Egiptu.
Pierwsze warsztaty przetwarzające włókno konopne — Egipt.
ok. 1000 p.n.e. Znaleziska znad Wołgi wskazują, że zamieszkujący te ziemie Scytowie, oprócz wykorzystania włókna, odkryli inne właściwosci konopi. Pozostałe po obróbce kwiaty żeńskie palono w ognisku, dookoła którego zbierali sie członkowie plemienia i wdychali dym.
Do złudzenia przypomina to komisyjne palenie marihuany przez policję:-)
ok. 550 p.n.e. Perski prorok Zoroaster pisze Zend-Aveste, święty tekst opisujacy ponad 10 000 gatunków roślin leczniczych. Konopie znajdują się na początku listy.
ok. 450-400 p.n.e. Herodot opisuje ceremonię pogrzebu scytyjskiego wodza, podczas której zbiorowo palono konopie (najprawdopodobniej odmianę Cannabis ruderalis).
Z tego czasu pochodzą odkryte w górach Ałtaj na Syberii, zamrożone wśród pozostałości po Scytach, nasiona Cannabis ruderalis. Ta odmiana konopi ma prawdopodobnie najsłabsze działanie psychoaktywne.
I w. Chińczycy rozpoczynają produkcję papieru z konopi.
800 r. Islamski prorok Mahomet zezwala na używanie kanabisu i zabrania picia alkoholu.
1430-1431 r. Joanna d’Arc zostaje oskarżona o czary i używanie roślin narkotycznych (m.in. konopi).
1484 r. Papież Innocenty VIII ogłasza kanabis używką heretyków i zabrania stosowania go w medycynie.
1563 r. Królowa Elżbieta I nakłada grzywnę w wysokości 5 funtów na ziemian, którzy posiadają ponad 60 akrów i nie uprawiają konopi. Było to uzasadnione ogromnym zapotrzebowaniem floty na liny i tkaniny.
Rok później hiszpański król Filip nakazuje uprawę konopi we wszystkich koloniach hiszpańskich.
1619 r. Konopie są masowo uprawiane w Ameryce Płn. Zapotrzebowanie brytyjskiej floty na liny konopne było tak wielkie, że w Virginii karano grzywną farmerów, którzy ich nie uprawiali.
XVIII w. Plantatorami konopi są m.in. T. Jefferson i G. Washington. Z pamiętników Waszyngtona wynika, że osobiście nadzorował on oddzielanie na plantacji roślin różnych płci. Takie dzialanie (niedopuszczenie do zapylenia) powoduje, że osobniki żenskie produkują więcej żywicy — surowca do produkcji haszyszu, a mniej nasion. Tak więc ojciec demokracji był niewątpliwie palaczem kanabisu.
28 czerwca 1776 r. Pierwsza wersja Deklaracji Niepodległości zostaje napisana na papierze konopnym. Druga wersja, opublikowana 4 lipca, także. Dopiero oficjalna kopia zostaje przepisana na pergamin.
1839 r. W. B. O’Shaughnessy jako pierwszy europejski lekarz stosuje konopie jako środek przeciwbólowy przy bólach reumatycznych, kolce jelitowej u dzieci i bólach tężcowych. Jean-Jacques Moreau de Tours, francuski psychiatra, uznaje przydatność kanabisu w leczeniu chorób psychicznych.
1844 r. Théophile Gautier zakłada w Paryżu „Le Club des Haschischins”, którego członkowie palili sprowadzany z Algierii haszysz. Do klubu należeli m.in. Victor Hugo, Honoré de Balzac, Gérard de Nerval, Alexander Dumas ojciec i Charles Baudelaire.
1868 r. W Egipcie wprowadzono zakaz spożywania kanabisu. Kraj ten będzie potem nakłanial do delegalizacji marihuany w Lidze Narodów.
1890 r. Nadworny lekarz królowej Wiktorii, sir Russell Reynolds, poleca kanabis jako środek na bóle menstruacyjne. Później, w pierwszym numerze czasopisma medycznego The Lancet, pisze on: Konopie, stosowane w odpowiedni sposób, są jednym z najcenniejszych lekarstw, jakie posiadamy.
1895 r. Zaniepokojony ogromnym spożyciem konopi w koloniach, angielski parlament powołuje komisję w celu zbadania szkodliwosci zjawiska. W wyczerpującym, siedmiotomowym opracowaniu komisja jednoznacznie stwierdza, że palenie kanabisu nie wywołuje negatywnych objawów zdrowotnych i nie uzależnia. Ponadto wymienione zostaja pozytywne efekty, zarówno emocjonalne, jak i społeczne.
koniec XIX w./pocz. XX w. Rozpowszechnienie bawełny sprawiło, że zmalało zapotrzebowanie amerykańskiej gospodarki na konopie. Mimo to uprawy były nadal powszechne, ze względu na dużą popularność marihuany jako używki. Zyskała ona sobie uznanie głównie wśród biedniejszej ludności. Jest nadal stosowana w medycynie.
1910 r. Biała mniejszość w Południowej Afryce zakazuje używania kanabisu. W ten sposób próbowano uniemożliwić rdzennej ludności odprawiania rytuałów religijnych.
1917 r. 18 lat wcześniej Henry Timken, bogaty fabrykant i wynalazca łożyska kulkowego, spotkał sie z Georgem Schlichtenem, także wynalazcą. Timken zaproponowal finansowanie projektu maszyny (ang. decorticator), która pozwalałaby oddzielić włókno i miąższ roślin. Celem było masowe uzyskiwanie miąższu, aby umożliwić opłacalną produkcję papieru, nie wymagającą wycinania lasów.
Teraz projekt jest gotowy. Timken jest zachwycony; uważa, że nowy wynalazek może być pożyteczny dla ludzkości (i przede wszystkim dla inwestorów). Zadowolony z sukcesu daje Schlichtenowi do dyspozycji 100 akrów żyznej ziemi na uprawę konopi w celu przetestowania maszyny. Pomimo prymitywnych metod uprawy, Schlichten ocenia, że maszyna pozwoli wyprodukowac 50 000 ton papieru w cenie 25 dolarów za tonę.
1920 r. Wprowadzona w USA prohibicja alkoholowa zaowocowała gwałtownym wzrostem zainteresowania marihuaną.
lata 20-te Koncern DuPont staje się strategicznym zakładem papierowo-włókienniczym dla rządu USA, gdyż zaspokaja większość potrzeb rynku. Jako producent papieru drzewnego i późniejszy wynalazca Rayonu, pierwszego włókna sztucznego, DuPont jest zaniepokojony badaniami nad tanim (a przez to małodochodowym) przetwórstwem konopi.
1931 r. Andrew Mellon, sekretarz skarbu państwa, właściciel banku, z którego usług korzysta DuPont zatwierdza kandydaturę swojego przyszłego zięcia, Harry’ego J. Anslingera na stanowisko szefa nowopowstałego Federalnego Biura d/s Narkotyków.
1932-1937 r. Harry J. Anslinger, rozpoczyna propagandowy atak na marihuanę. Jego wypowiedzi roiły się od plotek i bzdur (m.in. zapewniał kongresmanów, że pod wpływem marihuany będą skłonni zabić własnych braci). Rozpętana przez niego narkotykowa paranoja sprawiła, że rzesze ludzi uwierzyły w zabójczą szkodliwość kanabisu. Na licznych plakatach ostrzegających przed używką i rozprowadzającymi ją handlarzami, marihuana jawi się jako piekielna roslina i zabójczy narkotyk.
Anslingerowi wiernie wtóruje William Randolph Hearst, właściciel wielkiego wydawnictwa. W jego gazetach artykuły o tytułach takich, jak Marihuana zmienia chłopców w potwory w 30 dni są na porządku dziennym i sąsiadują z rasistowskimi tekstami skierowanymi przeciwko Hiszpanom i Murzynom. Często oba przewodnie tematy tych poczytnych brukowców były mieszane — pojawiały sie np. artykuły o naćpanych marihuaną czarnuchach, gwałcących białe kobiety i grających voodoo-satanistyczny jazz.
1937 r. Propaganda Anslingera i Hearsta osiąga swój cel — w 46 stanach USA zdelegalizowano marihuanę. Jedyny głos sprzeciwu pochodził od Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego — dr James Woodward stwierdził, że w ten sposób społeczeństwo straci jeden z najbardziej obiecujących leków. Przez następne 2 lata, ok. 3 000 lekarzy zostanie ukaranych za stosowanie konopi.
DuPont otrzymuje patent na produkcję tworzyw z ropy naftowej oraz na bardzo szkodliwą dla środowiska technologię wytwarzania papieru z drewna. Dzięki uniemożliwieniu produkcji papieru z konopi DuPont szybko osiąga ogromne zyski.
1941 r. Magazyn Popular Mechanics publikuje projekt samochodu wykonanego i napędzanego produktami z konopi, autorstwa Henry’ego Forda. Mając nadzieję na uniezależnienie od przemysłu naftowego, Henry Ford hodował nielegalnie konopie przez kilka lat.
lata II W.Ś. Japońska inwazja na Filipiny odcina USA od dostaw konopi. Rząd amerykański, jeszcze niedawno nazywający konopie zabójcami młodzieży, rozprowadza wśród farmerów 400 000 funtów nasion konopi i namawia do ich uprawy.
Rozpoczęte zostają badania nad wykorzystaniem kanabisu jako „serum prawdy”. W badaniach uczestniczy Anslinger. Wyniki są negatywne i prace szybko zostają zakończone.
Anslinger każe agentom Biura d/s Narkotyków śledzić muzyków jazzowych i swingowych, co do których był pewien, że palą marihuanę. Pod obserwacją znaleźli się m.in. Thelonius Monk, Louis Armstrong, Count Basie, Cab Calloway, Duke Ellington i Dizzy Gillespie. Plan Anslingera przewidywał natychmiastowe aresztowanie tych ludzi na terenie całych Stanów. Przed dokonaniem tego szaleństwa powstrzymali go przełożeni.
1948 r. Anslinger zeznaje w Kongresie, że marihuana nastraja ludzi pokojowo i pacyfistycznie, i może być wykorzystana przez komunistów do osłabienia ducha walki amerykańskiej młodzieży. Jeszcze 11 lat wcześniej Anslinger głosił (także w Kongresie), że Marihuana jest jednym z narkotyków, które wywołują najsilniejszą agresję i przemoc.
1961 r. 60 państw podpisuje „Uniform Drug Convention”, przez co zobowiazują się do wyeliminowania z użycia konopi w ciagu 25 lat (do 1986r).
1962 r. John F. Kennedy wysyła Anslingera na emeryturę po jego próbach ocenzurowania książki Osoba uzależniona a prawo autorstwa prof. Alfreda Lindsmitha.
Kilka lat po zabójstwie Kennedy’ego, związani z nim ludzie przyznali, że w planach na drugą kadencję znajdował się projekt legalizacji marihuany.
1964 r. Dr Raphael Mechoulam z Uniwersytetu w Tel Avivie wyizolował delta-9-tetrahydrokanabinol (THC), główny składnik psychoaktywny kanabisu.
lata 70-te „Medical World News" ogłasza: Marihuana (…) jest prawdopodobnie najlepszym środkiem na epilepsje znanym współczesnej medycynie.
Dr Heath na zlecenie rządu USA przeprowadza badanie mające wykazać, że marihuana uszkadza mózg. Doświadczenie polegało na założeniu rezusowi maski gazowej i podaniu w ciągu 5 minut dawki dymu odpowiadającej ponad 60 jointom. Sekcja wykazała uszkodzenia mózgu, jednak były one spowodowane zatruciem tlenkiem wegla i brakiem tlenu.
W USA złagodzono przepisy dotyczące konopi. W niektórych stanach pozwolono na posiadanie ilości do własnego użytku.
Christiania — dawne koszary w Kopenhadze, opanowane przez hippisowskie komuny, stają się obiektem eksperymentu. Władze pozwalają mieszkańcom dzielnicy na posiadanie marihuany w celach niehandlowych.
W Holandii zalegalizowano posiadanie do 30g marihuany. Pozwolono też na sprzedaż jej w przeznaczonych do tego celu miejscach (coffeeshopach). Efektem byl wyraźny spadek liczby narkomanów (wśród osiemnastolatków — z 10% do 2%).
1989 r. Badania w Akademii Medycznej w St. Louis wykazują, że w ludzkim mózgu znajdują się receptory reagujące na THC. Tak więc dowiedziono, że działanie kanabisu nie polega na niszczeniu komórek nerwowych. Co ciekawe, okazało się, że receptory te nie są pobudzane przez żadne inne znane substancje.
1992-1994 r. W północno-zachodnich landach niemieckich zezwolono na posiadanie znacznych ilości kanabisu (do 30g w Szlezwiku-Holsztynie). Zrezygnowano też ze ścigania osób używających marihuany i haszyszu.
1997-1998 r. W sprzedaży pojawia się Marinol (inna nazwa — Dronabinol), syntetyczne THC rozpuszczone w oleju sezamowym w postaci kapsułek.
Kilkunastu pacjentów w USA wyrokiem sądu otrzymuje zgodę na uprawę konopi indyjskich na własne potrzeby. Wiele osób stosujących Marinol uznało, że nie spełnia on swojej funkcji w takim stopniu, jak marihuana (m.in. wywołuje częste napady lęku; działa z dużym opóźnieniem; musi być połykany pomimo odruchu wymiotnego, któremu ma zapobiegać; wywołuje problemy u uczulonych na olej sezamowy).
luty 1998 r. Brytyjski magazyn New scientist publikuje fragment tajnego raportu WHO na temat szkodliwości marihuany. Wybucha skandal; WHO jest zmuszone ujawnić całość raportu. Jak sie okazało, trwające 15 lat szczegółowe badania wykazały, że marihuana jest mniej szkodliwa od alkoholu i nikotyny, oraz że Nawet długotrwałe palenie kanabisu w dużych ilościach, nie wywołuje poważnych lub silnie upośledzających zaburzeń funkcji poznawczych.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Marek (niezweryfikowany)

Właśnie pizę pracę magisterką z dziedziny narkotyków i jestem mile zaskoczony bibioteka informacji tej strony. moim zdaniem takich stron powinno byc więcej

blue blood (niezweryfikowany)

Nic tylko zapalić :) Jakby jeszcze marihuana nie pochłaniała takich ilości kasy, to bym chyba nic innego nie robił ;)))

Toudy for kc33:)-~ (niezweryfikowany)

Nic tylko zapalić :) Jakby jeszcze marihuana nie pochłaniała takich ilości kasy, to bym chyba nic innego nie robił ;)))

Jachu (niezweryfikowany)
Od zawsze myślałem, że marichuana jest bardzo szkodliwa (dziecięca naiwność). Często kłóciłem się z kumplami,którzy są wielkimi zwolennikami ziółka. Przekonany o swych racjach chciałem utwierdzić się naukowymi faktami... A tu masz jakie zaskoczenie! Sam już nie wiem co robić w każdym razie teraz jestem za LEGALIZACJĄ!
King (niezweryfikowany)

Dobry art - jak większość na Hypp zresztą :) Ciekawe jak rozwinie się kwestia legalizacji,,

conajmniejzajebisty (niezweryfikowany)

Wlasnie tu sie zaczynaja schodki tak bardzo chcialoby sie wniesc czesc atmosfery panujacej w Holandii by usunac niepotrzbne w Polsce wasnie stereotypy przestarzale teorie jestem aktywista tej ideii ale na przeszkodzie stoi granica nie ufam panu z "ICH TROJE" ktory widzi same "Keine Kranze" niestety panie Wisniewski moze wydasz nowy szlagier dla chlopca ktory chcialby dac szczescie innym i przewiesc niewielka ;) ilosc marichuanki przez granice zatem "powiedz powiedz czemu" to nie jest takie latwe? moi drodzy zwracam sie do was z olbrzymia prozba byscie pomogli mi wymyslec jakis skuteczny sposob na przekroczenie granicy... na zakonczenie wyprzedze mysl dowcipnych doradcow: czy chcialbys palic cos co przewiozlem w brzuszku w najgorszym wypadku w du...???

czekam na skuteczne pomysly

conajmniejzajebisty@go2.pl

(skromny adres prawda???)

k2 (niezweryfikowany)

a jak Muhammad mógł zakazać picia alkoholu w 800r. skoro zmarł w 632r.????????????

Alicja63 (niezweryfikowany)

Jak zwykle więcej ludzi jest przeciwnych ze względu na nagonkę medialną, a szkod nie ma tak wiele..

elips (niezweryfikowany)

bracia i siostry palmy wszyscy!!!!!!!!!!!!!!!!! pukim mlodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lewsd (niezweryfikowany)

wszystko przemawia za paleniem ale w takim zacofanym kraju jak nasza Polska nie mozna tego robic(legalnie).Fuck !! uwazam ze 25% społeczenstwa byłby za ,ale wiekszosc boi sie do tego przyznac pod presja środowiska(głównie dorosłych wychowanych w PRL-u)

elips (niezweryfikowany)

bracia i siostry palmy wszyscy!!!!!!!!!!!!!!!!! pukim mlodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

şăÔ´ (niezweryfikowany)

şăÔ´ÉĚŇľŐšžßÓĐĎŢšŤËžĘÇŐă˝­ĘĄĘןŇĘĄźś×˘˛áľÄÉĚŇľŐšžßÉú˛úł§źŇĄŁ×¨Ňľ´ÓĘÂÖ鹌Ę×ĘÎĄ˘ČŐťŻĄ˘ÖÓąíĐÎĎóšńÉčźĆÖĆ×÷ĄŁľŘ´Śˇçž°ĐăŔöĄ˘ťˇžłÓĹŃĹĄ˘˝ťÍ¨ąăŔűĄ˘ČíÓ˛źţÉčĘŠĆëČŤľÄÁúÓÎłÇÄĎżŞˇ˘ÇřĄŁšŤËžÍś×Ę 2800 ÓŕÍňÔŞŁŹŐźľŘ 60 ÓŕÄśĄŁ

bekcio (niezweryfikowany)

no cóż.moim zdaniem to i tak mało informacji,jakich się spodziewałem,ale nie szkodzi. Joanna d ark,kto by pomyślał.myslę,że jeszcze trochę więcej informacji dla wszystkich co gdzie z czym i po co.jeszcze nie spotkałem bakającego kolesia,który bije brata albo ma ochotę kogoś bić.dlatego czas na zmiany w konstytucji,bo kto pali,palił,to i tak nadal będzie palił....

Michał (niezweryfikowany)

Odpierdolic rzad od wolnych ludzi...kazdy zaplaci za swoje bledy...ja zbytecznie o tym nie mysle.I tak ona decyduje i tak juz bedzie...pozdrawiam tych po fachu!!!

Ö鹌՚šń (niezweryfikowany)

şăԴרҾ´ÓĘÂÖ鹌՚šńĄ˘ČŐťŻĄ˘ĐÎĎóšńÉčźĆÖĆ×÷ĄŁ

ÁůşĎ˛Ę (niezweryfikowany)

ÁůşĎ˛ĘšŤËžĘÇĿǰȨÍţľÄĎă¸ŰÁůşĎ˛ĘĐĹϢÍřŐž,ÁůşĎ˛ĘĚᚊ¸÷ĆÚ˝đĚŤŃôą¨ź°ĐÂľÄÁůşĎ˛ĘšŤËžĐĹϢ×ĘŃśĄŁąžŐžÎŞĎă¸ŰÁůşĎ˛ĘšŮˇ˝ÍřŐžŁŹĎÖÔÚłöĎÖÁ˺ܜŕĂ°łäÎŇĂÇĎă¸ŰÁůşĎ˛ĘľÄÍřŐžŁŹÇë˛ĘĂńעŇ⣥

wiśnia (niezweryfikowany)

Dowiedziałem się pare ciekawych żeczy,ja sam pale 5 lat i jest mi z tym dobże, w nicztm mi to nie przeszkadza,no może troche w pamięci i czasami w kontaktach między mną a ludżmi nie palącymi.Pokój!

NAB (niezweryfikowany)

Zajebista historia, szkoda tylko, ze tak malo ludzi wie jak to bylo naprawde..........

źőËŮťú (niezweryfikowany)

[url=http://www.nanfangjixie.com]Őă˝­źőËŮťú[/url]רҾÉú˛úł§źŇÎŞÄúĚᚊźőËŮťúĎľÁвúơĄŁ
<a href=http://www.nanfangjixie.com>Äϡ˝źőËŮťú</a>ÍřĘÇšúÄÚĘןҟőËŮťú×ŰşĎĐÔľÄÉĚÎńˇţÎńÍřĄŁ

şăÔ´ (niezweryfikowany)

[url=http://www.zjheny.com]Őă˝­şăÔ´[/url]רҾÉú˛úł§źŇÎŞÄúĚᚊÖ鹌՚šń˛úơĄŁ
<a href=http://www.zjheny.com>Ö鹌՚šń</a>ÍřĘÇšúÄÚĘןŇ×ŰşĎĐÔľÄÉĚÎńˇţÎńÍřĄŁ

LOYD (niezweryfikowany)

Wielkie Yoo dla wszystkich fanow wielkiego bucha ;-) Historia jest ok. ale niema w niej paru warznych szczegolow np. wszystkie mundury armii USA w czasie II wojny byly z wlukna konopnego, pierwsza biblia napisana na papierze z konopi. Jest tego duzo wiecej tak czy owak konopia to roslina XXI wieku!!!!!

FlaSh (niezweryfikowany)

Mam szczególną racje co do Maba!Chciałbym bardzo żeby marihuana była zlegalizowana, i mam przeczucie że będziehahahahah[żagiel i kiki]-pozdrawienia

Őă˝­ÂĂÓÎ (niezweryfikowany)

ťśÓ­Ŕ´Őă˝­ÂĂÓÎŁŹÎŇĂÇÎŞÄúľÄŐă˝­ÂĂÓÎĚᚊȍłĚˇţÎńŁŹŐă˝­şźÖÝÂĂÓÎĄŁ

Woodentoys (niezweryfikowany)

We are specialized in producing and exporting different woodentoys.

FlaSh (niezweryfikowany)

Mam szczególną racje co do Naba!Chciałbym bardzo żeby marihuana była zlegalizowana, i mam przeczucie że będziehahahahah[żagiel i kiki]-pozdrawienia

elips (niezweryfikowany)

bracia i siostry palmy wszyscy!!!!!!!!!!!!!!!!! pukim mlodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

žĹŐŻšľ (niezweryfikowany)

łÉśźÖĐšúÇŕÄęÂĂĐĐÉçĚᚊËÄ´¨ÂĂÓξĝƽđÂĂÓΞ°ľăşÍÂĂÓÎĎß¡Łş
<a href=http://www.17668.net>žĹŐŻšľ</a>Ą˘ľžłÇĄ˘ťĆÁúĄ˘śëßɽŔÖÉ˝Ą˘ľžłÇŃÇśĄĄ˘ł¤˝­ ČýĎżĄ˘ËÄšĂÄďÉ˝Ą˘žĹŐŻšľĄ˘ľžłÇĄ˘ÎÔÁú´óĐÜèĄ˘śź˝­ŃßÇŕłÇÉ˝Ą˘ĘńľŔČýĐǜѥ˘žĹŐŻšľĄ˘<a href=http://www.17668.net>ľžłÇ</a>ĄŁËÄ´¨ĂŔž°žĄĘŐŃ۾ץŁČŤĂćĚᚊËÄ´¨žĹŐŻšľĄ˘ľžłÇÂĂÓÎĎß¡,ąöšÝžĆľę,ťúĆą´ŹĆąľÄÔÚĎßÔ¤ś¨ˇţÎńĄŁ
şźÖÝĎŁśűĚŘźˇËÜĹÝÄ­ÓĐĎŢšŤËžÍś×Ę5000Íň˝¨Á˘ÁËÁ˝ĚőÄę˛ú°ĺ˛ÄĘŽÍňÁ˘ˇ˝Ă׾ÄÉú˛úĎߣŹ×¨ŇľÉú˛úźˇËÜĹÝÄ­¸ôČȲÄÁĎşÍXPSźˇËÜąŁÎ°奣×ÔÖ÷ŃС˘ľÄĐÂŇť´ú˝ÚÄÜťˇąŁ˛úơžßÓĐąŁÎÂĄ˘¸ôČČĄ˘ˇŔËŽĄ˘żšŃšĄ˘¸ôŇôľČÖîśŕÓž㣏ĿǰŇњ㡺ÓĂÓÚĘĐŐţ˝¨Éč<a href=http://www.hzshield.com>XPSźˇËÜąŁÎ°ĺ</a>ŁŹÎÝśĽ¸ôČȡŔËŽľČÖڜཨ˛Äˇ˝Ă楣

szuruburu (niezweryfikowany)

stuff mówi sam za siebie...lecz dalej są idioci co są na nie bo spróbowali i w skarpetkach po śniegu biegali(chociarz dla mnie takie przeżycie byłoby całkiem ciekawe:P) a pozatym wielu można mówić i to nie podziała,to tak jakby żucać świniom perły przed ryje...święte ziele!i niech skonam ze śmiechu jak ktoś się sprzeciwi

uburuSzur (niezweryfikowany)

no i jeszcze agresja...?!?!?!że co...

eee (niezweryfikowany)

<a href= "http://www.sc666.com/daocheng ">稻城</a>
<a href= "http://www.sc666.com/daocheng ">稻城</a>
<a href= "http://www.sc666.com/daocheng ">稻城</a>

<a href= "http://www.nmgtm.com ">内蒙古旅游</a>
<a href= "http://www.nmgtm.com ">内蒙古旅行社</a>
<a href= "http://www.nmgtm.com ">内蒙古会议服务</a>
<a href= "http://www.nmgtm.com ">内蒙古大草原</a>
<a href= "http://www.nmgtm.com ">内蒙古响沙湾</a>

<a href= "http://www.led-leyad.cn ">LED显示屏</a>
<a href= "http://www.led-leyad.cn ">led显示屏</a>
<a href= "http://www.led-leyad.cn ">LED显示屏</a>

<a href= "http://www.servm.com ">上海网站建设</a>
<a href= "http://www.servm.com ">上海网站制作</a>
<a href= "http://www.servm.com ">上海网页制作</a>
<a href= "http://www.servm.com ">上海浦东</a>
<a href= "http://www.servm.com ">浦东</a>

<a href= "http://www.scgoogle.com ">google左侧排名</a>
<a href= "http://www.scgoogle.com ">GOOGLE排名</a>
<a href= "http://www.scgoogle.com ">厦门网站建设</a>
<a href= "http://www.scgoogle.com ">虚拟主机</a>
<a href= "http://www.scgoogle.com ">网站建设</a>
<a href= "http://www.scgoogle.com ">网站优化</a>

<a href= "http://www.chunxilu.net ">春熙路</a>
<a href= "http://www.chunxilu.net ">成都春熙路</a>
<a href= "http://www.chunxilu.net ">成都网上购物</a>
<a href= "http://www.chunxilu.net ">成都购物</a>
<a href= "http://www.chunxilu.net ">成都开店</a>
<a href= "http://www.chunxilu.net ">网上购物</a>
<a href= "http://www.chunxilu.net ">网上开店</a>

[url=http://www.sc666.com/daocheng]稻城[/url]
[url=http://www.sc666.com/daocheng]稻城[/url]
[url=http://www.sc666.com/daocheng]稻城[/url]

[url=http://www.nmgtm.com]内蒙古旅&am...
[url=http://www.nmgtm.com]内蒙古旅&am...
[url=http://www.nmgtm.com]内蒙古会&am...
[url=http://www.nmgtm.com]内蒙古大&am...
[url=http://www.nmgtm.com]内蒙古响&am...

[url=http://www.led-leyad.cn]LED显示屏[/url]
[url=http://www.led-leyad.cn]led显示屏[/url]
[url=http://www.led-leyad.cn]LED显示屏[/url]

[url=http://www.servm.com]上海网站&am...
[url=http://www.servm.com]上海网站&am...
[url=http://www.servm.com]上海网页&am...
[url=http://www.servm.com]上海浦东[/url]
[url=http://www.servm.com]浦东[/url]

[url=http://www.scgoogle.com]google左侧排&#...
[url=http://www.scgoogle.com]GOOGLE排名[/url]
[url=http://www.scgoogle.com]厦门网站...
[url=http://www.scgoogle.com]虚拟主机...
[url=http://www.scgoogle.com]网站建设...
[url=http://www.scgoogle.com]网站优化...

[url=http://www.chunxilu.net]春熙路[/url]
[url=http://www.chunxilu.net]成都春熙...
[url=http://www.chunxilu.net]成都网上...
[url=http://www.chunxilu.net]成都购物...
[url=http://www.chunxilu.net]成都开店...
[url=http://www.chunxilu.net]网上购物...
[url=http://www.chunxilu.net]网上开店...

ľŘ°ĺ (niezweryfikowany)

šÁÖ<a href=http://www.oldb.cn>ľŘ°ĺ</a>ĘÇ×îÔç´ÓšÖŢŇý˝řÇżťŻľŘ°ĺľÄÖĐšúľŘ°ĺšŤËžÖŽŇťŁŹĘÇĿǰ×îžßšćÄŁľÄŐă˝­<b>ľŘ°ĺ</b>ĆóŇľŁŹĚᚊĞ<b>ľŘ°ĺ</b>Ą˘ĘľÄžľŘ°ĺľČ˛ÄÁĎŁŹ˛˘ÎŞłÉÎŞÍřÂ睯ľŘ°ĺĎúĘŰş˝Ä¸˛ťśĎĹŹÁŚ×ĹĄŁ

Ěᚊ<a href=http://www.zhoucheng163.com>˝řżÚÖáłĐ</a>Ą˘
<a href=http://www.zhoucheng163.com>ÖáłĐÍř</a>Ą˘Ěě˝ňÖáłĐÍř
<a href=http://www.zhoucheng163.com>SKFÖáłĐ</a>

contact: dgerv1936@hotmail.com

Wrozka Ewelia (niezweryfikowany)

Jestem za tym zeby mozna bylo palic ziolo ale od 20 roku zycia - w tym wieku wiemy juz co robimy i jestesmy sami za siebie odpowiedzialni :))) JA WYTRZYMAM pozdro dla wszystkich ciekawych co tu sie znajduje

rer (niezweryfikowany)

<a href= "http://www.uyn580.com ">云南旅游</a>
<a href= "http://www.uyn580.com ">云南旅游</a>
<a href= "http://www.uyn580.com ">云南旅游</a>

<a href= "http://www.nmgtm.com ">内蒙古旅游</a>
<a href= "http://www.nmgtm.com ">内蒙古旅行社</a>
<a href= "http://www.nmgtm.com ">内蒙古会议服务</a>
<a href= "http://www.nmgtm.com ">内蒙古大草原</a>
<a href= "http://www.nmgtm.com ">内蒙古响沙湾</a>

<a href= "http://www.sc666.com/daocheng ">稻城</a>
<a href= "http://www.sc666.com/daocheng ">稻城</a>
<a href= "http://www.sc666.com/daocheng ">稻城</a>

<a href= "http://www.led-leyad.cn ">LED显示屏</a>
<a href= "http://www.led-leyad.cn ">led显示屏</a>
<a href= "http://www.led-leyad.cn ">LED显示屏</a>

[url=http://www.uyn580.com]云南旅游[/...
[url=http://www.uyn580.com]云南旅游[/...
[url=http://www.uyn580.com]云南旅游[/...

[url=http://www.nmgtm.com]内蒙古旅&am...
[url=http://www.nmgtm.com]内蒙古旅&am...
[url=http://www.nmgtm.com]内蒙古会&am...
[url=http://www.nmgtm.com]内蒙古大&am...
[url=http://www.nmgtm.com]内蒙古响&am...

[url=http://www.sc666.com/daocheng]稻城[/url]
[url=http://www.sc666.com/daocheng]稻城[/url]
[url=http://www.sc666.com/daocheng]稻城[/url]

[url=http://www.led-leyad.cn]LED显示屏[/url]
[url=http://www.led-leyad.cn]led显示屏[/url]
[url=http://www.led-leyad.cn]LED显示屏[/url]

truskawa (niezweryfikowany)

z przykroscia patrze na ten swiat ktory nie wiadomo do kad zdaza (najszybciej do zagłady) ludzie juz chyba zapomnieli po co Bóg dal nam życie i cała nature . Wielu mysli o wojnach zamiast żyć w pokoju . Ciekawe kiedy to sie zmieni moze wkoncu ludzie na całym świecie zajaraja razem i sie zbuntuja hehhe to mażenia ale było by niezle zeby sie spełniły . A co do palonka to jest Najlepsze :]

RADOM GREEN SQUAD (niezweryfikowany)

CAŁY RADOM POPIERA AKCJE LEGALIZACJI.WCZORAJ PRZEPROWADZONA ZOSTAŁA AKCJA ROZKLEJANIA PLAKATÓW, NIESTETY POLICJA PRZESzkODZIŁA NAM, ALE TO I TAK NAS NIE ZATRZYMAŁO!!

ziom (niezweryfikowany)

nic tylko legalizowac ale jak w polsce same pedały maja wladze to nie ma sie czemu dziwić

elips (niezweryfikowany)

bracia i siostry palmy wszyscy!!!!!!!!!!!!!!!!! pukim mlodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dre (niezweryfikowany)

jasne ze gandzia powinna byc zlegalizowana. KTO CHCE NIECH PALI A KTO NIECHCE, TO JEGO STRATA! Denerwuje mnie to ze o trawce gadaja Ci ktozy nie maja o niej zielonego pojecia!!

ice.b (niezweryfikowany)

jestem za legalizacją. ale trzeba uświadomić
ludzi a przedewszystkim młodziesz od 1 klasy podstawowej ,normalna edukacja tak jak nam truli wszkole że papierosy i alkochol jest szkodliwy hi hi .po 1 .ustawa o sprzedarzy papierosow i alkocholu od 21 lat!!!!!!!!!!!!
po2. legalizacja canabis!!!!
po 3 sprzedasz od 21 lat canabis!!!!!!
................czekam na tą chwilę...........
pozdrawiam

wielki joint (niezweryfikowany)

najlepszy jest koluszkowski skun

bródzianin (niezweryfikowany)

Polityku, chcesz zarabiać? Marihuanę do nas sprowadź!

elips (niezweryfikowany)

bracia i siostry palmy wszyscy!!!!!!!!!!!!!!!!! pukim mlodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

palmarjahułaneł (niezweryfikowany)

Polityku, chcesz zarabiać? Marihuanę do nas sprowadź!

Yakul (niezweryfikowany)

zauważyłem, że popalanie ganji znacznie zwiększa tolerancję na przykre sytuacje życiowe. gdyby nie ziółko chyba już by mnie nie było wśród żywych. pokój i miłość, bracia i siostry!!! :)

Legalize it (niezweryfikowany)

Czesc!
Wiecie ze Unia Polityki Realnej jako jedyna partia polityczna chce zalegalizowac marichuane?
Wesprzyjmy ja w tych ciezkich staraniach o normalnosc!

palacz roku 2005 (niezweryfikowany)

bracia i siostry palmy wszyscy!!!!!!!!!!!!!!!!! pukim mlodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szkielo (niezweryfikowany)

Najlepszy gras palimy w centralnej polsce ( Góra św Malgorzaty ) nie ma lepszego sianka w polsce Drapie w gaedlo gryzik hahahahahahahaha
JEBAC POLICJE

Rastaman (niezweryfikowany)

Pozdrowienia dla Ziomkow z Łęczycy
JEBAC POPIELA Z BANDY CHUJA I CALA KPP W ŁĘCZYCY
CHCEMY LEGALU W POLSCE I NA CALYM SWIECIE
pozdro dla wszystkich palaczy

palacz 1 (niezweryfikowany)

zgadzam sie z toba w 100% Jebac Policje. I ZALEGALIZOWAC STUFF

Steev (niezweryfikowany)

Ciekawe,ciekawe ale niestety są błędy.Mianowicie Mahomet zmarł w 632 r. tak więć nie mógł w 800 r. zezwolić na smażenie:D

Zajawki z NeuroGroove
  • Alprazolam
  • Klonazepam
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

To było wczoraj, poniedziałek, ja wolne, wszyscy czymś zajęci. Siedzę spokojnie na kanapie, z herbatką, okna zasłonięte jak lubię. Ogólnie Miłe, ciepłe, bezpieczne, znajome miejsce.

Info na wstęp:

Kobieta, 22 lata (no już tuż tuż), z jakimś tam doświadczeniem, o którym info po lewej stronie o ile się nie mylę :D (Bo to mój pierwszy raz tu)

0,5 mg xanaxu (alprazolam)lufka dobrej mjDawka alpry nie duża, ale przez poprzedni była jedzona, z klonem też i kodeina się zdarzyła, więc efekt mógł się jakoś utrzymywać

  • LSD-25

tripowałem sam i chwycił mnie mały BADtRIP z przemyśleniami czego efektem jest późniejszy wiersz  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Retrospekcja

Zmienny.

Wstęp.

GBL to dziwna substancja. Jedni zachwycają się jej działaniem, na innych nie robi ona wrażenia.
W UK osoby cierpiące na fobię społeczną próbowały się leczyć GBL'em i to całkiem skutecznie.
Bo narkotyk ten rzeczywiście poprawia jakość interakcji społecznych. Pomysł ten okazał się na tyle zgubny, że środek ten uzależnia fizycznie i to bardzo silnie.

  • Benzydamina
  • Przeżycie mistyczne

Oczekujące, dobre, mistycznie, straszne, mocne

Dzień przed planowaną nocka. Ja D i moi kumple K i R Postanowiliśmy zrobić sobie nockę, podczas kwarantanny tylko na dworze. Tak całe haluny na dworze. Kupiliśmy zgrzewke wód i sporo jedzenia. 
Godzina 19
Czas zażyczycia, R i K wsypali do buzi i popili, ja rozpuszczone w wodzie 2 saszetki (2 na łebka). Poszliśmy na schody przed wejściem do szkoły. Siedzimy i czekamy.
Około 19:45

randomness