Co usłyszy Komisja

Z serii: czego nie dowiesz się z polskich mediów a o czym możesz poczytać zanim się wydarzy :)

Tagi

Odsłony

914

Z serii: czego nie dowiesz się z polskich mediów a o czym możesz poczytać zanim się wydarzy :)

Jak wiecie z naszych doniesień kończą się prace nad europejska strategią narkotykową i planami akcji na lata 2005-2012. Niedługo wyniki pracy specjalnej Horyzontalnej Grupy ds. Narkotyków zostaną przedstawione Komisji i Parlamentowi Europejskiemu. Udało nam się dotrzeć do szkicu raportu, nad którym pracuje obecnie Komitet ds. Swobód Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych W obecnej wersji zaakceptowanej przez Horyzontalną Grupę ds. Narkotyków raport ten podkreśla między innymi, iż Strategia Narkotykowa UE była opracowywana bez znania wyników realizacji 6 celów, które były wytyczone przez poprzednią strategię. Stwierdza, iż konsumpcja i dystrybucja narkotyków pozostaje na ekstremalnie wysokim poziomie. Problem nie może być rozwiązana poprzez działanie pojedynczych Krajów Członkowskich, potrzebna jest więc jedna wspólna europejska polityka kontroli narkotyków. Raport stwierdza także, iż ryzyko związane z narkotykami powinno zostać ocenione czysto pod względem naukowym, w oparciu o obiektywne dane z wykluczeniem jakiegokolwiek ideologicznego podejścia. Ma to być najlepsze rozwiązanie wielu problemów powiązanych z narkotykami.

Raport rekomenduje między innymi:

* Utworzenie wspólnej polityki narkotykowej uwzględniając przy tym wszystkie punkty widzenia.
* uwzględnienie, iż na 6 celów poprzedniej strategii narkotykowej tylko jeden osiągnął przyzwoity poziom realizacji, pozostałe pięć nie zostały zrealizowane na satysfakcjonującym poziomie.
* zmianę elementów, które kompromitujących obecną propozycję Strategii Narkotykowej poprzez swoje oderwanie od obiektywnej rzeczywistości, co oznacza, iż są skazane na porażkę w osiągnięciu założonych celów.
* wytworzenie nowej Europejskiej Strategii Narkotykowej na lata 2005-2012 w sposób radykalnie inny niż obecna strategia.
* nie adaptowanie nowej strategii narkotykowej przed poznaniem prawdziwych rezultatów poprzedniej strategii, co będzie wyrażone przez odpowiednie raporty techniczne i polityczne.
* zaproponowanie odpowiedniego zbalansowanego podejścia, ponieważ obecne jest nieadekwatne
* przywiązanie większej wagi do prewencji i rehabilitacji zdrowotnej osób dotkniętych przez problem narkotyków, które to osoby są często marginalizowane i zagrożone wykluczeniem, a nie opieranie się na nieskutecznych represyjnych rozwiązaniach prowadzących do pogwałcenia fundamentalnych praw człowieka. Jak widzicie w związku z nową strategią narkotykową dzieje się bardzo dużo i to całkiem dobrych dla nas rzeczy. Oby udało się to wprowadzić w życie.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji: dekstrometorfan (acodin)


Poziom doswiadczenia: ziele, galka, benzydamina, aviomarin no i dxm wczesniej oczywiscie :p


Dawka: 800 mg (dokladniej 802,5 mg - 53,5 tabletki ;> )


Set&setting: (mam 17 lat, 64 kg wagi), wieczor, sam w pokoju przed kompem, starsza w domu :P, niezle samopoczucie ale po glowie biegaly mi mysli o beltaniu (co wczesniej mi sie nigdy niezdarzylo przy dxm)

  • #badtrip
  • Katastrofa
  • Thc

Chęć polepszenia stanu zdrowia, złe samopoczucie fizyczne, chęć spróbowania makumby solo. Wypicie energetyka na rozbudzenie

Leżałem sobie w łóżku, choroba rozłożyła, potężny kaszel, katar, brak sił. Tragedia 

Pamiętam gdy byłem chory i przyjąłem buszka to było lepiej , przypomniałem sobie o tym że mam bardzo dużo liści, calutki krzak ścięty, czekający na spożycie .

Decyzja zapadła - robię makumbe

Po około godzinie czasu makumba była gotowa. Nie przemyślałem że całość rozpuszczona w 2 litrach mleka i 0.3kg masła może mnie zniszczyć, i to był błąd. 

+5min

Wypiłem całość, w smaku jak to makumba, bez rewelacji. Kłade się do łóżka i czekam na efekty 

+30min 

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Dom ziomka, jesienny dzień, dobry klimat, nuta w głośniku, nastrój jak zawsze pozytywny.

 

Siema, to mój pierwszy raport, więc na starcie chciałem powiedzieć że zdarza mi używać lokalnego slangu, jeśli jakikolwiek wyraz bądź fraza nie byłaby zrozumiała, piszcie w komentarzach a wszystko wyjaśnię ;)