ABC konopi

Konopie nie służą tylko do palenia, dają z 25.000 różnych innych korzyści, zarówno dla człowieka, jak i dla całej Ziemi.Odnalezione niedawno w domowych pieleszach konopne abecadło.

Tagi

Źródło

?

Odsłony

31503
Konopie nie służą tylko do palenia, dają z 25.000 różnych innych korzyści, zarówno dla człowieka, jak i dla całej Ziemi.Odnalezione niedawno w domowych pieleszach konopne abecadło. Przywiozłem je w postaci skserowanego plakatu z Londynu od pewnego starego undergroundowca, który walczył m.in. o to, czego dziś jesteśmy świadkami w dzielnicy Brixton. Niestety oryginał był przeznaczony dla rdzennie władających angielszczyzną, dlatego układ haseł po przetłumaczeniu na nasze jest inny. Część informacji pokrywa się również z treścią artykułów już zamieszczonych, ale chodzi przecież o wiedzę, a tej nigdy za wiele...

AGRICULTURE (rolnictwo). Konopie są dobre dla naszego środowiska. Konopie rosną w wielu klimatach, na wielu rodzajach gleby i dostosowują się w uprawie nawet do nieprzyjemnych warunków. Ich energiczny i obfity sposób wzrostu zwalcza chwasty bez potrzeby użycia drogich herbicydów. Konopie w naturalny sposób opierają się wszelkim schorzeniom gleby, nie są atakowane przez insekty. Powoduje to znacznie mniejszą potrzebę stosowania pestycydów.

BIBLE (Biblia). Biblia króla Jakuba (XVII w.) została wykonana z włókien konopnych. 75-90 proc. całego papieru wyprodukowanego na świecie do 1880 roku pochodzi z konopi. Papier z konopi był 50-100 razy trwalszy niż papirus i znacznie tańszy w produkcji. Dziś większość banknotów na świecie jest wytwarzana z papieru konopnego dzięki jego lepszej wytrzymałości.

CANVAS (płótno). Holenderska wymowa pochodzi od greckiego "kannabis". 90 proc. żagli okrętowych (od V w. p.n.e.), podobnie jak takielunek, sieci, flagi, okrycia, pakuły i odzież marynarska, wykonywano z konopi. Malarstwo olejne na płótnie przetrwało w doskonałej kondycji przez stulecia, co udowadniają arcydzieła sztuki rozsiane po galeriach na całym świecie.

DU PONT. Konopie stały się nielegalne po części dlatego, by zabezpieczyć interesy tego międzynarodowego giganta farmaceutycznego i petrochemicznego. Du Pont był właśnie u progu wprowadzenia swojego sztucznego włókna Nylon w końcu lat 30. Na potrzeby przemysłu papierniczego w USA miazgę drzewną poddawano chemicznej obróbce. Konopie, jako najmocniejsze i najwszechstronniejsze naturalne włókno, było tu głównym rywalem. Wobec tego Du Pont wpłynął na dyrektora FBI Harry\'ego Anslingera, by ten rozpoczął kampanię propagandową przeciwko konopiom.

ENVIRONMENTALLY-FRIENDLY (przyjazne środowisku). Konopie mają możliwość rozwiązania większości problemów ekologicznych, jakie spowodował człowiek. W powiązaniu z problemami degradacji gleby, chemicznie toksycznych konstrukcji budowlanych i wzrastającej emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, wiele krajów odkrywa na nowo konopie jako surowiec uprawny, posiadający przewagę nad innymi w produkcji papieru, pozbawionej chemicznych składników żywności i odzieży, nietoksycznego plastiku, czystego paliwa samochodowego i innych ekologicznych towarów.

FIBRE (włókno). Pismo "Popular Mechanics" z 1938 r. utrzymuje, że "konopie (cannabis sativa) są standardowym włóknem na świecie. Mają wspaniałą siłę napięcia i wytrzymałość. Są wykorzystywane do produkcji ponad 5000 towarów tekstylnych, od lin do sznurowadeł, a łyko pozostałe po usunięciu włókna zawiera 77 proc. celulozy i może być użyte do produkcji ponad 25 000 towarów - od dynamitu po celofan".

GREEN FUEL (paliwo ekologiczne). Konopie mogą dostarczyć taniego, "czystego" i dogodnego w uzupełnianiu rezerw paliwa. 90 proc. paliw pochodzących z surowców kopalnianych musi być zastąpione przez paliwa biologiczne, takie jak konopne. Konopie łatwo dają się przekształcić w metan, metanol lub benzynę w ułamkach kosztów eksploatacji węgla, oleju czy energii nuklearnej. Przejście na paliwo konopne mogłoby zatrzymać kwaśne deszcze (konopie nie zawierają siarki) i odwrócić efekt cieplarniany.

HEMPSHIRE. Hrabstwo Hampshire długo było centrum konopnych farm. Kres nastąpił, gdy niższe koszty hodowli w poddanych Wielkiej Brytanii koloniach indyjskich wyrugowały miejscowych plantatorów z rynku.

ISOCANVRE. Konopie są źródłem wspaniałych materiałów budowlanych. Z jednego akra konopi powstaje 4 razy więcej celulozy niż z jednego akra drzew. Konopie są doskonałym materiałem, który może zastąpić drewno w produkcji różnego rodzaju desek. Isocanvre (konopie zmieszane z wapnem) mogą skamienieć do postaci minerału, który, jak pokazały wykopaliska archeologiczne, trwa przez stulecia w niezmienionej postaci. Dziś Isocanvre jest używane we Francji jako zamiennik drewna ze względu na swoją siłę, sprężystość, wytrzymałość i ekonomiczność.

JUMPERS (bluzy, bluzki). Starożytni Brytowie ubierali się w stroje z konopi, juty, lnu i wełny. Odkryliśmy na nowo nasze celtyckie dziedzictwo i nosimy delikatne, mocne, wytrzymałe, lekkie, stylowe i ciepłe bluzy.

KANNABIS. Konopie mają swoje korzenie w istniejącej 6000 lat rodzinie indo-semicko-europejskiej, której podwaliny stworzyli Sumerowe i Akadowie. Wczesne słowo sumeryjsko-babilońskie K(a)N(a)B(a) jest jednym z najdłużej utrzymujących się słów. KN=łodyga, B=dwa.

LEVI JEANS. Oryginalne dżinsy Levi były wykonane ze specjalnie wzmocnionego (szwy) materiału konopnego przeznaczonego na odzież dla marynarzy i poszukiwaczy złota w Kalifornii. W ten sposób kieszenie nie darły się tak łatwo, gdy wypełniano je bryłkami kruszcu. Konopie są 6 razy bardziej rozciągalne niż bawełna. Jeden z naszych pracowników w Cannabis Shipping Co. od 2 lat nosi takie dżinsy niemal bez śladu zużycia.

MEDICINE (medycyna). Wykorzystywana na nowo przydatność konopi do celów terapeutycznych zawiera leczenie jaskry (przez obniżenie ciśnienia w gałce ocznej), mdłości wywołanych chemioterapią, stymulowanie apetytu na skutek ubytku wagi przy HIV/AIDS oraz leczenie schorzeń układu pokarmowego, padaczki, nowotworów, infekcji, napięcia przedmiesiączkowego, depresji, migreny, stresu, reumatyzmu i artretyzmu. Po trwających ponad rok rozważaniach we wrzesniu 1988 roku sędzia Francis L. Young z DEA formalnie zalecił lekarzom przepisywanie marihuany. Zarządził: "Zgromadzone dokumenty jasno wskazują marihuanę jako środek zdolny do zmniejszania cierpienia u znaczącej liczby chorych ludzi. (...) W swej naturalnej postaci marihuana jest jednym z najbezpieczniejszych środków terapeutycznych, jakie zna człowiek."

NAPPIES (pieluszki). Już nasi przodkowie używali konopi do sporządzania materiałów absorbujących ciecze, na długo przed tym, zanim zaczęto używać farbującej bawełny. Konopne materiały są delikatniejsze, mocniejsze, dłużej utrzymują ciepło i lepiej pochłaniają ciecze.

OILS (oleje). Olej z ziaren konopi jest dla ciebie dobry. Wysoce odżywczy, zawiera najodpowiedniejszą ilość kwasów tłuszczowych. Mogą koordynować nasze reakcje immunologiczne i oczyszczać arterie ze szkodliwego cholesterolu i zarazków. Olej konopny zawiera dodatkowo znaczące ilości kwasu gamma-linolenowego (GLA), często używanego jako dietetyczny suplement.

PLASTICS (tworzywa). Konopie mogą tworzyć plastik o odporności 10 razy przewyższającej stal. Mogą być także nieszkodliwym w biodegradacji zamiennikiem dla papierowych opakowań. Producent samochodów Henry Ford eksperymentował z konopnymi tworzywami we wczesnych latach 40.

QUESTION (pytanie). Dlaczego znamy konopie tylko jako "demoniczny narkotyk"?

RELIGION (religia). Jakie są długoterminowe efekty działania konopi? My nimi jesteśmy. Przez tysiące lat konopie odgrywały wielką rolę w momentach przełomów religijnych i społecznych. Konopie to jedna z najstarszych domowych upraw, występująca w dokumentacjach archeologicznych jako surowiec wyprzedzający pojawienie się metalu w epoce kamienia łupanego. Równocześnie z użyciem konopi w żywności i jako surowca odzieżowego znana była ich użyteczność dla praktyk szamańskich. Wśród najstarszych religii korzystał z konopi zoroastryzm, judaistyczna sekta Esseńczyków oraz islamscy sufici. Moc boskiego objawienia za pomocą konopi jest celebrowana w Indiach, Nepalu, Tybecie i w Chinach przez sadhi i szamanów. Budda przed objawieniami przeżył dzięki konopiom 6 lat. Rastafarianizm jest obok hinduizmu najbardziej znanym obecnie wyznaniem, jakie korzysta z konopnych właściwości.

SOYA SUBSTITUTE (substytut soi). Cannabis is good for you! [powtórzmy to raz jeszcze - luxx]. Żadna inna pojedynczo rosnąca roślina nie może się równać z odżywczymi wartościami nasion konopi. Kompletna dawka białek i esencjonalnych tłuszczów stanowi doskonałą rację substancji odżywczych. Kiełki soi zawierają wprawdzie nieco więcej białek, ale nasiona konopi zawierają 65 proc. globulin edestin [może to ktoś przetłumaczyć? nie jestem najlepszy w biologii - luxx], które czynią ich białka bardziej odżywczymi. Najważniejsze aminokwasy i kwasy tłuszczowe są tu w idealnych proporcjach, by wytworzyć immunoglobulinę, zwalczającą wiele objawów chorobowych.

TOILETRIES (kosmetyki). Obejmują: mydła z oleju konopnego, olejki do włosów, szampony, odżywki, dezodoranty, żele do golenia, balsamy odżywcze z filtrem przeciwsłonecznym, żele pod prysznic i płyny lecznicze. Ich terapeutyczne efekty są znane już od stuleci. Wartości odżywcze i łagodzące olejków konopnych stanowią doskonałe antidotum na opryszczkę i trądzik.

USA. Pierwszy projekt amerykańskiej konstytucji został napisany na papierze konopnym [a nie była to raczej Deklaracja Niepodległości? różnica istotna - luxx]. George Waszyngton i Thomas Jefferson uprawiali konopie na swoich plantacjach. Benjamin Franklin założył jedną z pierwszych manufaktur przemiału papieru konopnego. W latach 1763-1767 w stanie Wirginia mógłbyś zostać skazany na więzienie, gdybyś nie hodował konopi! Dziś większość upraw istnieje w krajach, na które amerykańska polityka zagraniczna nie ma wpływu - w Chinach, na Węgrzech, w Rumunii i na Ukrainie.

VEGETARIANS and VEGANS (wegetarianie i weganie). Kanabowa żywność, napoje, kosmetyki, odzież, tworzywa, buty i nawet samochody (Henry Ford wyprodukował pierwsze na świecie auta napędzane paliwem z konopnej biomasy) są idealne ze względów etycznych, praktycznych oraz czysto ludzkich wymagań konsumpcyjnych.

WASTELANDS (spustoszone obszary). Koniec z wycinaniem lasów! Uczyńcie te obszary produktywnymi! Zasadźcie konopie. Melioracja obszaru obejmującego zaawansowane uprawy konopi jest ekologicznym rozwiązaniem nie tylko dla przemysłowego wyniszczenia w Europie, ale i na obumarłych terenach leśnych. Bengal i Bangladesz (obydwie nazwy odnoszą się do "Bhang" = konopie) oraz żyźniejsze tereny Himalajów domagają się zniesienia "antynarkotykowego" (czytaj: "antykonkurencyjnego") zakazu uprawy konopi, nałożonego pod presją USA. Zakaz kosztował życie setek tysięcy ludzi w Trzecim Świecie, a stało się tak wskutek wycinania konopi, które wrzynały się głęboko w ziemię pod szczytami górskimi, co zapobiegało lawinom i powodziom.

XENOPHOBIA (ksenofobia). Niewyjaśniony do dziś okres rasistowskiej polityki władz USA wobec kolorowych i imigrantów w latach 30. spowodował histeryczne przyspieszenie prac nad ustawami antykonopnymi. Po zakończeniu prohibicji alkoholowej inżynierowie dusz z FBI dalej sterowali paniką mas, by utrzymać się na stołkach. Za sprawą szefa FBI Harry\'ego Anslingera i magnata prasowego Hearsta (właściciela koncernu prasowego i obszarów leśnych) konopie przemianowano na "Marihuanę". Szybko połączono ją z "czarnuchami, Meksykańcami i lekkoduchami" i ich muzyką "voodoo" (jazzem). Te i inne kłamstwa były rozpowszechniane w mediach przez propagandę FBI, przy poparciu wpływowych grup interesu jak Du Pont.

YOU (ty) możesz pomóc swojej planecie odchorować straty, jakich doznała wskutek ludzkiej głupoty i korporacyjnej żądzy zysku. Konopie są dobre dla ciebie, dla twojego środowiska i dla twojej planety.

ZEOLIT (zeolit). Konopie są łatwo pozyskiwalnym surowcem. Mogą zastąpić tak nieprzyjazne środowisku środki jak zeolit, używany do kocich trocin.

KONOPIE TO NASZ BIZNES!

UWAGA!
Z 25 000 korzyści, zarówno dla człowieka, jak i dla całej Ziemi, zaledwie jedna cecha konopi (ich psychoaktywne właściwości zawarte w niektórych częściach kwiatów i liści) zostały użyte na usprawiedliwienie ponad 50-letnich kłamstw, dezinformacji, zatrzymań i wyroków sądowych. Pozbawiło to nas taniego i przyjaznego dla środowiska druku prasy, mocniejszej i trwalszej odzieży, zdrowszej żywności oraz bardziej naturalnej polityki rolnej. W kilku przypadkach zniszczyło przemysł, środowisko i zdrowie krajów Trzeciego Świata. Cokolwiek teraz myślisz o konopiach, pytamy cię: czy odmówiłbyś swojemu dziecku kupna popcornu tylko dlatego, że whisky także jest robiona z kukurydzy?

tłum. i oprac. luxx

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

DEKA (niezweryfikowany)

TO NIEZLEE!

honoriusz (niezweryfikowany)

no tak...
wiesz, ze nigdy nie mialem okazji, aby to przetlumaczyc. dobrze, ze to zrobiles.

a tak swoja droga, to ciekawe jak tak underground owa spolecznosc z berwick street i innych takich dziwnych miejsc w londynie, no nie???

stay spliffed, pal...

JEREM (niezweryfikowany)

Nasze pieprzone polskie prawo zabrania nie wiedziec czemu konopiom wyrastac z ziemi... to wbrew naturze

:P (niezweryfikowany)

to oburzjące!!!!

Modzio MDO (niezweryfikowany)

THC jest spoko i plynie w co piątej młodej krwi.
Powinni ją zalegalizować bo to nie hardcore

rakakak (niezweryfikowany)

uhuhuuuuuuuuuuuuuu ale jestem nastukany....
co w trawie piszczy? co w blubie blubi? co jest w polsce zjebane? eeeeeeee beka.... jou!

onyx (niezweryfikowany)

jestem z wami konopie są zbawienną rośliną dla ziemi

Doman (niezweryfikowany)

Zawsze wiedzialem ze ganja jest porzyteczna...teraz jeszcze bardziej jestem przekonany ze ci co siedza na stolkach i w sejmowych salach sa bardzo pojebani ze tego nierozumieja!

Aniołek (niezweryfikowany)

Jest o.k na pewno lepsze to niz picie bynajmniej wiesz co robisz jestem za :) palenie góra ja paliłam wczoraj i było o.k

Zollo (niezweryfikowany)

No, zawsze byłem pewien że THC jest zdrowe i fajne, ale pomyślcie czy gdyby było legalne, to straciło by ten swój wspaniały klimat palenia. Stoisz z kumplami, palicie, robi się zajebiście, śmiejecie sięm chodzicie po mieście lub siedzicie, i cały czas pozaa THC siedzi w was jeszcze coś, zajebista ilość adrenaliny, bo zaraz was złapią... :) To fajnie ładuje, a poza wszystkie lamusy palące to tesh nie to.... :/

DaKe (niezweryfikowany)

No ta fajne artykuly ;] Ciekawe co by bylo jakby panowie poslowie palili a zwyczajni ludzi nie jarali ;] Pewnie by to bylo Nakazane a nie zakazane ;P Ladnie ta polska jest poqrwiona ;] Pozdro ludziom dobrej woli ;]

Ghul (niezweryfikowany)

Polska zawsze byla pojebanym krajem, tyle plusów a rząd to pierdoli a my sie musimy męczyć !!
Co za pojebany kraj !!!
Wolność, demokracja, dyskryminacja czy to jest normalne ?!?

Elnath (niezweryfikowany)

wlasnie ja to wszystko rozumiem ale tym koorwom w rzadzie wes to wytlumacz jak to sa jebane matoly .W POLSCE NIE BEDZIE LEGALIZACJI DOPOOKI JEST KORUPCJA I STARE HUJE W SEJMIE

u (niezweryfikowany)

Jak powszechnie wiadomo THC jest lekarstwem mylnie uznawanym za narkotyk, ponieważ ma więcej cech dodatnich niż ujemnych. Przez co jest powszechnie stosowanym (znaczy wszyscy pala, a policjanci to już to maja w karcie obowiązków) lekarstwem i zapobiega wielu chorobom.
Tym bardziej śmieszne wydaje się twierdzenie, że pośrednio prowadzi (thc) do zażywania innych narkotyków.
Nikt z osób palących trawę nigdy nie sięgnął po nic mocniejszego, bo bzdura jest, że trawa przełamuje pewną barierę. Do minusów trawy możemy zaliczyć (ale to tylko w nielicznych przypadkach i w stopniu bardziej niż minimalnym!!!):
-zryty beret
-problemy z pamięcią
-problemy z koncentracja
Ale powtarzam! Niemożliwe jest (bo palimy tylko naturę a nie jakieś syntetyczne ścierwo) żeby ktoś chcąc zniwelować dwie ostatnie wady sięgną po jakiś wzmacniacz inny niż kawa.
Amfetamina może już jest jakimś narkotykiem ale stosowana umiejętnie ma znikome skutki uboczne (sacharoza przecież tez ma jakieś skutki uboczne), i nie wyrabia złego odruchu sięgania po nią w przypadku problemów (to tylko picie alkoholu w przypadku problemów prowadzi do uzależnienia).
Tak wiec w sytuacjach kiedy po trawie mamy zrytą (jak poznańskie pola) dynie, nie możemy się skoncentrować i nie idzie nam nauka, praca, cokolwiek lub kiedy zwyczajnie mamy ochotę robić cos 3 dobę bez snu. Naprawdę nikt ale to nikt z palących zioło nie sięga po fete. No może z grupy tych co maja ujemne skutki po trawie (czyli 1 na 10.000 palących) jakiś poddatny i słaby człek sięgnie, ale to tylko raz i tez nie częściej jak 1 na 1000 osób.
Jak więc widzimy opór przeciw legalizacji tego zbawiennego zioła, które co dzień palił Chrystus, a Bóg stworzył je jeszcze przed stworzeniem planety, jest żydo-masońskim spiskiem kleru, skorumpowanych urzędników i Balcerowicza (ten to akurat już niebawem odejdzie).

ZeS (niezweryfikowany)

Ja uwarzam isz haluny są bardzo przydatnym sposobam życia dzisiejszej młodzierzy. Halucynacje rozbudowywują naszą wyobrażnie dzięki czemu możemy bardziej racjonalniej myśleć, i tworzyć.

Wilku (niezweryfikowany)

Ja słyszałem że po jaraniu łatwiej wchodzi nauka i że większość tego co śię nauczyłeś zapamiętujesz. A zresztą sam doświadczyłem takiego doznania. Zjarałem sie i byłem tak wyluzowany że jak wziąłem się za historie to sprawdzian napisałem zajebiście. Było to w 6 klasie podstawówki, czyli dawno. hehe. Zachęcam. THC GÓRĄ

bartek (niezweryfikowany)

W pełni was popieram!pozdrawiam!

nie nie nie (niezweryfikowany)

LUDZIE!!!Przeraża mnie to,co Wy tutaj piszecie!zalegalizować to?Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi.tylko nie umiemy z tego korzystać!Tak wychwalacie ten sheet,a co o uzależnieniach?jego tragicznych skutkach.Nasz rząd jest popier...ale w tym aspekcie ma rację.Puknijcie sie w czoło!Widzieliście kiedyś ujaranego człowieka sami nie będąc upaleni??ŻAŁOSNE!!!

THC uzdatniacz tlenu (niezweryfikowany)
O jakich uzeleznieniach i jakich tragicznych skutkach. U nas całe bloki jarają i nic tragicznego się nie dzieje. Po pierwsze widziałem zjaranych ludzi i oni lepiej wyglądają niż pijanych żuli leżących pod sklepami. Po drugie po alkoholu są agresywni a po ziole, nie. Po trzecie jak sie zbakasz to wszystko pamiętasz i nie masz kaca na drugi dzien.
fazi (niezweryfikowany)

siema wszyskim ja na waszym miejscu bym wbił w ten kraj i jarał zioło hwdp ziomki

fazi (niezweryfikowany)

siema wszyskim ja na waszym miejscu bym wbił w ten kraj i jarał zioło hwdp ziomki

Zajawki z NeuroGroove
  • 3-MMC

Różny.

Uwaga! Od dnia 1 lipca 2015 roku substancja w Polsce NIELEGALNA.

  • Grzyby halucynogenne
  • Retrospekcja

wszystko opiszę w tripie

Od małego miałem problemy ze sobą, a właściwie z rodziną. Napierdalali mnie ojciec, matka, siostra, brat, i w chuj osób w szkole. Bałem się wszystkiego i wszystkich, a wystarczyło żeby ktoś krzyknął i prawie sikałem w majtki. Szukałem miłości, akceptacji i ciepła. Chciałem pomagać, a czasami jak widziałem jak komuś dzieje się krzywda czułem niemal fizyczny ból. Byłem jednym z tych gości, którym zabieraliście kanapki, podstawialiście nogę w szkole na korytarzu, laliście w pysk, wyrzucaliście rzeczy do kibla w akademiku. Pizdą.

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Ekscytacja przed nowym doświadczeniem. Dobry nastrój. Trip w domu kolegi.

Całe zajście miało miejsce ponad dwa lata temu. Opisuję je teraz bo tak miło powspominać :D

  • Katastrofa
  • Marihuana
  • Marihuana

Posiadówka u mnie w domu z kilkoma kumplami, chillera i kulturka.

Hejka.

Piszę swój pierwszy raport w życiu, chociaż miałam sporo doświadczeń z MJ. Zdedcydowałam, że napiszę, ponieważ spotkała mnie sytuacja, która weszła mi na psyche. Możecie to potraktować edukacyjnie, jako ostrzeżenie albo jako wpis z osobistego pamiętnika. Raport piszę mniej więcej 3 tygodnie po tej akcji, bo długo się wahałam, ale uznałam, że muszę to z siebie wyrzucić, a może komuś się przyda.