REKLAMA
Polityka ekstazy

Zbiór niektórych, najbardziej znaczących esejów i wykładów dotyczących doświadczeń psychedelicznych oraz budzących się do życia przemian politycznych i społecznych

Polityka ekstazy

"Zbiór niektórych, najbardziej znaczących esejów i wykładów dotyczących doświadczeń psychedelicznych oraz budzących się do życia przemian politycznych i społecznych"
[polityka ekstazy - okładka]

Książka ta ukazała się na polskim rynku w 1998 roku nakładem wydawnictwa EBJ. Do Hyperreala trafiła za pośrednictwem naszych skanerów bez wiedzy, ani tym bardziej zgody wydawców i tłumaczy.

Mimo użycia OCR Bardzo Znanej Zachodniej Firmy i zaangażowania korektorów o najwyższych kwalifikacjacjach w tekscie mogło pozostać kilka literówek - musicie nam to darować. :-)

Miłej lektury!

Spis Treści

Nota Edytorska autorstwa Michaela Horovitza

Tymoteusz Leary - Święty, Szaleniec i Buntownik

Przedmowa do wydania polskiego autorstwa Dariusza Misiuny (vel Frater Carezza) współtwórcy polskiego wydania tej książki.

Od Tłumacza - Wydawcy

Przedmowa Roberta Palusińskiego, drugiego z tłumaczy, znanego między innymi z książki "Narkotyki: Przewodnik".Rewolucje Młodzieży XX Wieku

Tekst napisany przez Leary\'ego grubo po pierwszym wydaniu "Polityki" traktujący między innymi o tym jak mają się dragi do przemian społecznych w dwudziestym wieku.

Polityka Ekstazy:

Siedem Języków Boga

Bodaj najbardziej znany artykuł tego autora. Opisuje możliwości doznań mistycznych pod wpływem psychodelików. Zawiera m.in. opis tzw. Eksperymentu Wielkopiątkowego - próby psychodelicznej z udziałem księży, pastorów i teologów.

Co Zrobić Gdy Vietcong Wsypie LSD Do Stacji Uzdatniania Wody

Polecam wszystkim zarażonym ogólnarodową fobią narkotykową. Można pokazać rodzicom.

Piąta Wolność - Prawo Do Bycia Na Haju

Niby dlaczego nie wolno nam chemicznie zmieniać swojej świadomości? Każdy powinien mieć prawo do robienia ze swoim mózgiem tego co mu się podoba.

Ekstaza Na Ławie Oskarżonych

Odpowiedź Leary\'ego na falę propagandy zastraszania, reakcji władzy na jego działalnośc.

Wojna Chemiczna - Alkohole Kontra Psychodeliki

Odwieczny konflikt młodego - neuronauty ze starym - przedstawicielem establishmentu w alkoholowym stuporze.

Tajemnicza Podróż Magiczna

O tym co, oprócz herbaty, Anglicy przywieźli sobie z Indii..

Ona Dochodzi Kolorowo

Wywiad "Playboya" z Learym. Wiele cennych wskazówek na kwasowego tripa.

Podziemie i Nadziemie

Podobnie jak "Wojna chemiczna" - mówi o relacji młodych ze starymi, outsiderów i establishmentu..

Polityka Hormonalna: Menopauzalna Lewica i Prawica, a Centrum Nasienne

Przez pryzmat psychodelików społeczeństwo jakie zbudowali ludzie rzeczywiście jawi się jako prymitywna, barbarzyńska organizacja..

Poeta Przestrzeni Wewnętrznej

Rozważania na temat Hermanna Hessego - wspaniałego pisarza - również w moim przekonaniu :)

Trip z Paulem Krassnerem

Paul Krassner zadaje pytania, na które z pewnością wielu z Was chciałoby znać odpowiedzi :)

Wymyśl Swoja Religię

"Pośrednią manifestacją boskiego procesu jest spirala nazwana przez nas kodem DNA [..]"

System Edukacji W Ameryce Jako Proces Uzależnienia i Metody Jego Naprawy

"Rozdział jest zapisem odczytu wygłoszonego przez dr Timothy Leary\'ego podczas Second Annual Symposium on American Values w Central Washington State College, Washington, w kwietniu 1963 r. W następnym tygodniu po tym wykładzie, mówca został zwolniony z Harvard University [..]"

Sesja ducha

Wywiad przeprowadzony przez Kena Garrisona, wydawcę magazynu SOL.

Tajny Agent Boga A.O.S.3

"Tajny Agent Boga A.O.S.3, król kwasu, miliarder LSD, kwasowy Pancho Villa jest najbardziej znanym z zawziętych buntowników chemicznych, robiących w konia policję i dostarczającym odlot młodzieży."

M.I.T. To T.I.M. - Czytając Wspak

"Wywiad przeprowadzony przez Jean Smith i Cyntię White dla Innisfree, miesięcznika wydawanego przez studentów Massachusetts Institute of Technology, w skrócie MIT".

Odpadanie Buddy

Nieco ironiczny arykuł dla magazynu "Horizon".

W Hołdzie Huxleyowi

Leary o innym guru psychodeli - Huxley\'u.

Szalona Panna Psychodelia

"Lisa w porywie swego szaleństwa o trzeciej nad ranem zadaje naprawdę poważne pytania: czy marihuana i LSD są rzeczywiście sakramentami Boga?".

W Hołdzie Przerażonemu Jasno-Widzowi

Rewolucja Molekularna

Zapis wykładu odczytanego podczas konferencji poświęconej LSD, sponsorowanej przez University of California w czerwcu 1966 r.

Polityka Neurologiczna

Pewnego rodzaju podsumowanie zawartego w książce przekazu i ostatnie wskazówki dla wyruszającego w psychodeliczną podróż.

Kategorie

LSD

Komentarze

czytałem jakiś czas temu - polecam

Kupiłem w 98r. i przeczytałem od strzału.
W autobusie ludzie dziwnie czasem patrzyli na mnie,kiedy co kilka chwil pokrzykiwałem pod nosem: "No tak!! Tak przecież jest!!Znam to!!!
Tak jak u mnie!!!
Każdy powinien Ją przeczytać.
Naprawdę może dać nowe spojrzenie,a mnie utwierdziła w przekonaniu,że "turn on-tune in-drop out " to moja droga.
--
"Last rebel lonely road "

Hippisowski bełkot. Jakieś wizje jedzenia cudzego RNA dla nauki, kwasowo-pokręcony język, wcale nie ładny stylistycznie, przekaz niewielki, większość informacji zdezaktualizowana. Fajny zbiór anegdotek, nic więcej. Poza faktami historycznymi nie uzmysłowił mi praktycznie nic nowego.

Hippisowski bełkot. Jakieś wizje jedzenia cudzego RNA dla nauki, kwasowo-pokręcony język, wcale nie ładny stylistycznie, przekaz niewielki, większość informacji zdezaktualizowana. Fajny zbiór anegdotek, nic więcej. Poza faktami historycznymi nie uzmysłowił mi praktycznie nic nowego.

by zasypać nas swoim archetypowym pięknem czystej nieokiełzanej energii.....o boże....pozwól mi uczestniczyć w tym katbolicznym tańcu....bym i ja mógł się podłączyć, odpaść i dostroić się.....amen

Ten artykul powinniscie umiescic pod sekcja ecstazy a nie marihuany. W pewnym stopniu łączycie dwa odrebne gatunki.

Inspirujące. Tylko gdzie się podziały jego idee? Obiecane przemiany kulturowo-mentalne, świetlista wolna świadomość płynąca ulicamim ehh. Zamiast masowego uwalniania od ego, ról społecznych i szalonych wyścigów od wszystkich starych i nowych wynalazków, czego obietnicą miały być szalone lata LSD masowa głupawa i pustka wszechobecnej amfy. A gdzie jest kwas?? Ja chcę kwasa! Dzięki Bogom chociaż za extasy, ale to nigdy to samo. No niech mi ktoś wytłumaczy co się stało, że nigdzie nie widać LSD...

to jest wlasnie ta strona na ktora dlugo czekalem ... choc wiedzialem o jej istnieniu od dawna niestety nigdy wczeniej czego bardzo zaluje... pol roku szukalem jakiegos namiaru na "polityke ekstazy" no i sie doszukalem... barszo lubie doswiadczac nowych rzeczy szczegolnie ekperymentow z psychodelikami bo tak naprawde nigdy nie wiesz czym cie zskocza...(niech kazdy sobie dopowie co mam przez to na mysli)... jak mialem 15 lat zaczalem palic swiete ziolo i wtedy natknolem sie na ta ksiazke lecz bylem glupi i jej w calosci nie przeczytalem i od tamtego czasu bardzo tego zalowalem dzieki!!!!!!!!!! tak jak ziolo tak ta strona zostaje SWIETA!!!!!!!!!!!!!!

to jest wlasnie ta strona na ktora dlugo czekalem ... choc wiedzialem o jej istnieniu od dawna niestety nigdy wczeniej czego bardzo zaluje... pol roku szukalem jakiegos namiaru na "polityke ekstazy" no i sie doszukalem... barszo lubie doswiadczac nowych rzeczy szczegolnie ekperymentow z psychodelikami bo tak naprawde nigdy nie wiesz czym cie zskocza...(niech kazdy sobie dopowie co mam przez to na mysli)... jak mialem 15 lat zaczalem palic swiete ziolo i wtedy natknolem sie na ta ksiazke lecz bylem glupi i jej w calosci nie przeczytalem i od tamtego czasu bardzo tego zalowalem dzieki!!!!!!!!!! tak jak ziolo tak ta strona zostaje SWIETA!!!!!!!!!!!!!!

Zajawki z NeuroGroove
  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana

Wiek: 21

Doświadczenie: 7 i chyba ostatni raz z tym izomerem DF'a; mj i browar niezliczona ilość razy; ponadto wiele innych dziwnych substancji psychoaktywnych w ilości około 50 w tym z RC z grupy fenyloetyloamin: DOC, DF prawo i lewoskrętny, 2C-E, 2C-I, 2C-P i 2C-T-7 co najmniej dwa razy każda substancja (poza DOCem)

Substancje biorące udział w doświadczeniu: 1,5 kartonu "Hoffman" Bromo-DragonFly izomer prawoskrętny + parę buchów mj + całonocne oglądanie TV.

  • Inne

Las, wczesna wiosna, niedzielne popołudnie, chęć spróbowania czegoś nowego, bardzo dobry nastrój, zero problemów na głowie.

Niedzielne popołudnie, powrót ze sklepiku z zakupionymi oto dwoma Gumi jagodami. Telefon do P godzina 16.00 spotkanie w Lesie. Wybrałem takie miejsce gdyż moja wiedza na temat działania dropsa była znikoma. Wiec taka jak było umówione punkt 16 w Lesie, siema ,siema. Miejsce do posiedzenia znalezione i od razu na sam początek zjedliśmy nasz cel, popijając resztka wody która wziąłem ze sobą. Atmosfera jak to przy spożyciu czegoś nowego, ogromne zniecierpliwienie, lekki strach przeplatający się z ogromnym podnieceniem.

  • Alprazolam
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Mefedron
  • Uzależnienie

Dobry nastrój, chęć relaksu, wolny czas

Gdzie ten mateusz, on jedzie już

Jej zapach na dziś to kryształy mefa

Mefedron to szmata, suki nie chce znać

 

Jesteśmy pokoleniem darknetu i bitcona, iphona i supreme, hexenu i mefedronu. 4mmc zagościło w kulturze dość szeroko (twórczość Hewry i Mobbyn, otoczka idealnego euforyka, trudna dostępność i przede wszystkim fala ofiar i uzależnionych) zajmując miejsce obok marihuany, kokainy, mdma. Spróbowanie mateusza było jednym z moich narkocelów ale nie sądziłem, że się spełni

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Popołudniowy, czwartkowy chillout. Jutro tylko dwie informatyki w szkole więc postanowiłem zaszaleć. Miejsce: Miasto (apteka), mieszkanie przyjaciela 'H', mój pokój.

Tak więc szperając od paru dni na neuro o kodeinie postanowiłem w końcu się przełamać i zajrzeć do "aptekowej oferty".
18:30 wkraczam do apteki, rzucam krótkie acz stanowcze "Poproszę Antidol 15, 2 paczki". Kobieta nic nie mówiąc położyła na ladę dwie zgrabne paczuszki szczęścia. Zapłaciłem 14zł, włożyłem paczki do prawej kieszeni dresu oraz opuściłem to kliniczne miejsce.

randomness