Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR" - czytać pierwszy post

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 476 Strona 1 z 48
Rejestracja: 2007
  • 3994 / 290 / 939

Siema!

Sytuacja wygląda tak, iż otrzymaliśmy (jako portal Hyperreal) zaproszenie do współpracy przy projekcie badawczym, który prowadzący go opisuje w następujący sposób:

Jestem psychiatrą zajmującym się także naukowo uzależnieniami. Analizujemy teksty wypowiedzi uczestników Hyperreal w celach
diagnostycznych. Tworzymy narzędzie do automatycznego diagnozowania osób z zaburzeniami psychicznymi na podstawie wypowiedzi. Chciałbym zaproponować osobom, które się na to zgodzą bezpłatne porady psychiatryczne (wizyty diagnostyczne) z możliwością podjęcia leczenia. Myślę, że taka współpraca przyniesie korzyści dla Pacjentów, Portalu oraz będzie miała znaczenie kliniczne i naukowe.

Autorem propozycji jest Prof. Edward Jacek Gorzelańczyk - nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem w Internecie informacji na jego temat.


Na naszą deklaracją współpracy, zawierającą zastrzeżenie


Wstępnie jesteśmy otwarci na współpracę, zastrzegamy sobie jednak prawo wycofania się z niej w razie, gdybyśmy uznali, że jej warunki narażają dobro portalu lub naszych użytkowników.


otrzymaliśmy obszerną odpowiedź:

Jestem przekonany, że współpraca nie będzie narażać ani dobra Portalu ani nie będzie szkodliwa dla użytkowników. Jestem przekonany, że wspomoże zarówno Portal jak i jego poszczególnych użytkowników. Działamy jako Stowarzyszenie Substytucyjnego Leczenia Uzależnień od wielu lat. Co roku organizujemy Konferencje Międzynarodowe dotyczące uzależnień. Od wielu lat członkowie Stowarzyszenia systematycznie szkolą kadry medyczne i psychoterapeutyczne oraz pielęgniarki i farmaceutów w zakresie uzależnień. Szkolenia przeprowadzano z inicjatywy Stowarzyszenia jak również na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomani bądź zgodnie z zapotrzebowaniem innych instytucji. Przeszkoliliśmy z zakresu uzależnień na wielu szkoleniach kadrę fachową systemu penitencjarnego w Polsce. Systematycznie prowadzone są konferencje naukowo-szkoleniowo dotyczące problematyki uzależnień (2013 Kazimierz Dolny - krajowa konferencja: 2014 - Wrocław, międzynarodowa konferencja, 2015 Gdańsk - międzynarodowa konferencja we współpracy z KBPN, 2015 Gdańsk – konferencja, Konferencja Szkoleniowo-Certyfikująca Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień „MAR” dla fachowych pracowników medycznych programów substytucyjnych, 2016 Tarnowskie Góry - konferencja międzynarodowa, międzynarodowa konferencja naukowo-szkoleniowa - 2017 Toruń, 2018 światowa Konferencja EUROPAD (Kraków) https://www.europad.org/europad18.php, 2019 rok – Międzynarodowa Konferencja w Gnieźnie.

Zrealizowaliśmy liczne granty krajowe i międzynarodowe związane z badaniem osób uzależnionych. Mamy liczące się publikacje dotyczące uzależnień w prasie specjalistycznej.

Rokrocznie zespół autorów projektu zdobywa wiedzę dotyczącą uzależnień od wybitnych specjalistów w tej dyscyplinie ze Świata a członkowie Stowarzyszenia przedstawiają rokrocznie wyniki prac na konferencjach międzynarodowych i są zapraszani do wygłaszania wykładów w międzynarodowych gremiach. Stowarzyszenie prowadzi aktywną działalność naukową dotyczącą badań uzależnień. Konsultujemy też projekty regulacji prawnych dotyczące uzależnień oraz wydajemy opinie dotyczące uzależnień.


Tak to zatem wygląda. Sądzimy, że powyższe informacje są na tyle wyczerpujące, że będziecie mogli podjąć świadomą decyzję o ewentualnym uczestnictwie w projekcie. Istnieje też możliwość, że

1) Pojawi się wkrótce w tym wątku ktoś z zespołu badawczego
2) Będziemy podsyłać propozycje współpracy konkretnym osobom wskazanym (po nicku) przez badaczy

ogloszenie mar.png
edit stteetart

Dane kontaktowe.
Skype: medsystem,
e-mail: medsystem.com.pl

W pierwszym mailu piszemy swój nick.
W odpowiedzi dostajemy ankietę i kilka pytań.
Do wypełnionej ankiety załączamy całą dokumentację medyczną (leki, badania, wypisy ze szpitali itd).
Całość kończymy rozmowa na Skypie lub innym komunikatorze
.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2017
  • 6313 / 1115 / 2

Dawaj mnie go tu ;)) (jak mawiał klasyk)
25 maja 2020pokolenie Ł.K. pisze:
Myślę, że taka współpraca przyniesie korzyści dla Pacjentów, Portalu oraz będzie miała znaczenie kliniczne i naukowe.
Jakies opcje leczenia dysocjantami ? Cos jakies substancje których nie ma na rynku?
jakieś nowe medele terapii?
Cos w oparciu o wiedze z hajpa ?

Czy klasyczne zestawy niczym nie różniące sie od tego jak działaja losowi psychiatrzy z losowego miasta ?
Czy program skierowany jest do użytkowników konkretnych substancji (depresanty? stumulanty?)

Uzależnieni od heroiny dostaną… heroinę

Rozdawanie heroiny uzależnionym od opiatów za darmo? Władze brytyjskich miast Glasgow i Middlesbrough w sierpniu zdecydowały o przedłużeniu programu pilotażowego o kolejny rok. I to wszystko przy poparciu lokalnej policji.

USA: Ważne głosowanie w sprawie reformy polityki dotyczącej marihuany

Izba Reprezentantów broni państwowego przemysłu marihuany.
Rejestracja: 2007
  • 3994 / 290 / 939

Przekazuję niniejszym profesorowi, że w wątku pojawiają się już ciekawe pytania :korposzczur:
Rejestracja: 2017
  • 6313 / 1115 / 2

25 maja 2020pokolenie Ł.K. pisze:
Przekazuję niniejszym profesorowi
Po wczytaniu sie w ten wywiad:
http://www.metadonowy.pl/nawet-jedna-dawka-zabija/

Średnio to widze ;)
Rejestracja: 2008
  • 233 / 2 / 0

Jak chcą zdiagnozowanego psychopatę wysokofunkcjonujacego w społeczeństwie, z uzależnieniem od opio od ponad 10l to mogę się zglosić :)
Rejestracja: 2014
  • 2055 / 237 / 1

@Stteetart
Czytaj problem badawczy- analiza wypowiedzi kluczem do diagnozy zaburzeń. Boooże!

Nie, na pewno nie wezmą AnnyS i jej zapędów herbalistycznych jako terapii alternatywnych.
Na pewno zaoferują Ci kliniczny projekt terapii narkotykami- ketaminą, MDMA i mikrodawkowaniem grzybów. Tak po prostu, bo byłeś pierwszy w temacie.


A tak na serio to nie wiem czy na forum nie padnie cień infamii po takim "badaniu"

@Lithi |
High functional drug addict? :D Jak sie nazywa ten uzytykownik z matką boską strzykawkową w aureoli? :D
Rejestracja: 2017
  • 6313 / 1115 / 2

25 maja 2020Retrowirus pisze:
Czytaj problem badawczy- analiza wypowiedzi kluczem do diagnozy zaburzeń. Boooże!
Całość ich opisu jest sformułowana dość dziwnie dlatego liczę na konkretniejszą wypowiedz.
Z jednej strony niby to ma być opis/opinia na podstawie wypowiedzi z drugiej chcą kontakt do wybranych userów.
25 maja 2020Retrowirus pisze:
Na pewno zaoferują Ci kliniczny projekt terapii narkotykami- ketaminą, MDMA i mikrodawkowaniem grzybów. Tak po prostu, bo byłeś pierwszy w temacie.
nie dzieki ;) ja juz swoje terapie mam i na pewno nie będę jej zmieniac.

Temat nie o tym wiec koncze off top.
Ot poprostu przydaliby sie lekarze wdrażający np nowe modele leczenia, bo to co wdraża 90proc lekarzy to znajdziesz w głupiej ściądze do psychofarmakologii dla studenta psychiatrii.
Rejestracja: 2008
  • 233 / 2 / 0

Nic nowego nie wymyśla, to nie jest niestety tak, że jak kogoś z choroby podstawowej wyleczysz to ćpać przestanie. I to już wiele badań potwierdziło, oraz to że substancje psychoaktywne potęgują choroby duszy. Ja nie przestanę pewnie nigdy, bo po co. Życzę powodzenia w badaniach, a może akurat coś z tego wyjdzie, nie można przekreślać nauki. %-D
Rejestracja: 2017
  • 6313 / 1115 / 2

25 maja 2020Lithi pisze:
, nie można przekreślać nauki.
Nikt nie przekreśla nauki.
Jest jednak mnóstwo kwestii które wiszą ale ludzie nauki nie sa nimi zainteresowani.

Wrzucasz artykuł w którym jeden ze stymulantów blokuje receptory muskarynowe. Nikt nigdzie o tym nie pisze a ten jeden mechanizm wywraca działanie substancji o 90 stopni, bo ze stymulantu robi delirianto-stymulant . A jeśli wywraca działanie substancji to wywraca też sposoby leczenia, zbijania tolerki itd.

Takich kwestii jest o wiele wiecej.
Jeden z dalszych znajomych jak sie wpakuje w ciąg na opio to potem bawi sie z testosteronem, obniżaniem prolaktyny i jakimiś substancjjami których działanie zahacza o stymulacje + ofc odpowiednie jedzenie i picie. Jest zdrowy jak dąb i nie wpada w ciągi. Podczas gdy klasyczny opiofan jedzie z tym koksem i zdycha w przeliczeniu na dni 1 dzien zabawy : 2 dni umierania.

Dobra nevermind. Jak autorrzy projektu będą chcieli to sie wydzieli temat dyskusj=yjny i główny. W głównym będą tylko konkretne informacje od nich.
Rejestracja: 2008
  • 233 / 2 / 0

Nie zajmują się, bo to jest problem badań, w końcu trzeba je przeprowadzać na ludziach. Znaleźć odpowiednio dużą grupę, uzyskać zgodę komisji bioetyki i samych badanych ofc. Przeważnie się to nie będzie opłacało, jeśli badania na zwierzętach nie pokazują spektakularnych efektów. Nowe terapie wprowadza się w powolnym tempie, lub wcale, a już na pewno nie w Polsce.
Posty: 476 Strona 1 z 48
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1593 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hepcat i 1 gość