Sytuacja wygląda tak, iż otrzymaliśmy (jako portal Hyperreal) zaproszenie do współpracy przy projekcie badawczym, który prowadzący go opisuje w następujący sposób:
Jestem psychiatrą zajmującym się także naukowo uzależnieniami. Analizujemy teksty wypowiedzi uczestników Hyperreal w celach
diagnostycznych. Tworzymy narzędzie do automatycznego diagnozowania osób z zaburzeniami psychicznymi na podstawie wypowiedzi. Chciałbym zaproponować osobom, które się na to zgodzą bezpłatne porady psychiatryczne (wizyty diagnostyczne) z możliwością podjęcia leczenia. Myślę, że taka współpraca przyniesie korzyści dla Pacjentów, Portalu oraz będzie miała znaczenie kliniczne i naukowe.
Autorem propozycji jest Prof. Edward Jacek Gorzelańczyk - nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem w Internecie informacji na jego temat.
Na naszą deklaracją współpracy, zawierającą zastrzeżenie
Wstępnie jesteśmy otwarci na współpracę, zastrzegamy sobie jednak prawo wycofania się z niej w razie, gdybyśmy uznali, że jej warunki narażają dobro portalu lub naszych użytkowników.
otrzymaliśmy obszerną odpowiedź:
Jestem przekonany, że współpraca nie będzie narażać ani dobra Portalu ani nie będzie szkodliwa dla użytkowników. Jestem przekonany, że wspomoże zarówno Portal jak i jego poszczególnych użytkowników. Działamy jako Stowarzyszenie Substytucyjnego Leczenia Uzależnień od wielu lat. Co roku organizujemy Konferencje Międzynarodowe dotyczące uzależnień. Od wielu lat członkowie Stowarzyszenia systematycznie szkolą kadry medyczne i psychoterapeutyczne oraz pielęgniarki i farmaceutów w zakresie uzależnień. Szkolenia przeprowadzano z inicjatywy Stowarzyszenia jak również na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomani bądź zgodnie z zapotrzebowaniem innych instytucji. Przeszkoliliśmy z zakresu uzależnień na wielu szkoleniach kadrę fachową systemu penitencjarnego w Polsce. Systematycznie prowadzone są konferencje naukowo-szkoleniowo dotyczące problematyki uzależnień (2013 Kazimierz Dolny - krajowa konferencja: 2014 - Wrocław, międzynarodowa konferencja, 2015 Gdańsk - międzynarodowa konferencja we współpracy z KBPN, 2015 Gdańsk – konferencja, Konferencja Szkoleniowo-Certyfikująca Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień „MAR” dla fachowych pracowników medycznych programów substytucyjnych, 2016 Tarnowskie Góry - konferencja międzynarodowa, międzynarodowa konferencja naukowo-szkoleniowa - 2017 Toruń, 2018 światowa Konferencja EUROPAD (Kraków) https://www.europad.org/europad18.php, 2019 rok – Międzynarodowa Konferencja w Gnieźnie.
Zrealizowaliśmy liczne granty krajowe i międzynarodowe związane z badaniem osób uzależnionych. Mamy liczące się publikacje dotyczące uzależnień w prasie specjalistycznej.
Rokrocznie zespół autorów projektu zdobywa wiedzę dotyczącą uzależnień od wybitnych specjalistów w tej dyscyplinie ze Świata a członkowie Stowarzyszenia przedstawiają rokrocznie wyniki prac na konferencjach międzynarodowych i są zapraszani do wygłaszania wykładów w międzynarodowych gremiach. Stowarzyszenie prowadzi aktywną działalność naukową dotyczącą badań uzależnień. Konsultujemy też projekty regulacji prawnych dotyczące uzależnień oraz wydajemy opinie dotyczące uzależnień.
Tak to zatem wygląda. Sądzimy, że powyższe informacje są na tyle wyczerpujące, że będziecie mogli podjąć świadomą decyzję o ewentualnym uczestnictwie w projekcie. Istnieje też możliwość, że
1) Pojawi się wkrótce w tym wątku ktoś z zespołu badawczego
2) Będziemy podsyłać propozycje współpracy konkretnym osobom wskazanym (po nicku) przez badaczy
edit stteetart
Dane kontaktowe.
Skype: medsystem,
e-mail: medsystem@medsystem.com.pl
W pierwszym mailu piszemy swój nick.
W odpowiedzi dostajemy ankietę i kilka pytań.
Do wypełnionej ankiety załączamy całą dokumentację medyczną (leki, badania, wypisy ze szpitali itd).
Całość kończymy rozmowa na Skypie lub innym komunikatorze.