Wątroba po opioidach

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Użytkownik zbanowany
  • 2679 / 355 / 0

Biorę morfinę i heroinę od kilku lat, robię badania wątroby co 3 miesiące. Jest w porządku, czasami pojawia się wzrost enzymów, ale wtedy zmniejszam dawki na tyle ile mogę i wraca do normy.
  • 259 / 2 / 0

Ja sobie lubie ostatnio dbać o takie rzeczy dlatego polecam omeprazol
Jest bez recepty w postaci leku Bioprazol/Polprazol, natomiast możesz iść do lekarza po recke na to bo wtedy będziesz miał zniżkę :)

Zazwyczaj jak masz dziadka lub babcie która zażywa dosyć sporą dawkę przeróżnych leków - lekarze przepisują im kartonami takie osłaniacze

Jak działają dopalacze?

Dobrze wiedzieć przed Sylwestrem ;) Dość obszerny i w większości całkiem do rzeczy artykuł z periodyku „Służba Zdrowia”.

Narkotykowa afera w Anglii. Piłkarz klubu Premier League zażywał kokainę

Angielskie tabloidy ujawniły, że reprezentant Anglii i piłkarz jednego z klubów Premier League podczas świątecznego spotkania z kolegami zażywał kokainę.
  • 1865 / 44 / 0

Takie leki też osłabiają opio brane p.o.
Rzołondek
  • 845 / 56 / 0

Z pewnych powodów muszę sobie regularnie robić próby wątrobowe i powiem wam, że opio nigdy mi nie podwyższały wyników. Mówię o sytuacji, w której dzień/kilka dni przed oddaniem krwi brałam opio, tak jednorazowo. Z opio żyję od paru lat, ale bez jakiegoś większego zaangażowania, ot spotykamy się co jakiś czas.
  • 35 / / 0

2 dni po thio ALAT I ASPAT >120
Po 5 dniach kolejny test i <50

Od 2 lat nie badałem, bo się zwyczajnie boję, ale będę musiał się przełamać.
  • 845 / 56 / 0

alat i aspat powyżej 100? Polecam iść zrobić sobie badania anty-hcv i anty-hbv. Nie powinieneś mieć takich wyników jeśli bierzesz tylko kodeinę (chyba, że bierzesz coś jeszcze, może amfetaminę? coś hepatotoksycznego?).
PS jak nie chcesz się badać to chociaż kup sobie sylimarol i/lub esseliv.
  • 59 / 1 / 0

U mnie z watroba wszystko w porzadku. Napierdalam od 5 lat thiocodiny, przepluczki, tramale i zawsze jako antyhistaminy uzywam apap noc ktory zawiera paraceramol. Aspat - 15
a1at - 21
  • 34 / 1 / 0

Paracetamol? A ile masz lat jeśli można spytać, [mention]butyrfent[/mention] ? Przynajmniej orientacyjnie. Bo coś czuję że Twoją wątrobę "w porządku" trzyma tylko i wyłącznie wiek.
  • 59 / 1 / 0

[mention]Ouahn[/mention] 24 lata mam. Ten paracetamol to w dawce 1g do kazdego opio czyli tak ze 4 razy w tygodniu by wychodzilo. Dochodzi do tego smieciowa dieta polegajaca na jedzeniu fastfoodow i slodyczy. Obiadu normalnego to od tygodnia nie widzialem. Wiem ze takie "dbanie o siebie" predzej czy pozniej skonczy sie kiepsko ale życie na ten moment to tylko egzystencja, nie robie nic po za cpaniem ;(

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 34 / 1 / 0

@up Okeeej. To bardzo dobrze jak na ten wiek. Ja postępuje i egzystuję podobnie (może prawie bez fastfoodów) ale 21 lat here :( I czasem poczuję jak coś zbyt ciężkiego zjem, jak przesadzę z czymś naprawdę złym to zdarzy się zgaga.
Ale opowiedz, bo nadal nie rozumiem czemu wybierasz paracetamol (o antidolu mówimy?). Są lepsze opcje, trzeba minimalizować straty :-/
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata