Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 1431 / 89 / 2
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dibenzepina
C18H21N3O
Lek TPLD, mający fajną cechę bycia podobne w budowie do benzodiazepiny.Ale dlaczego jest brak sedacji w opisie substancji?
action movie:gun:
  • 84 / 80 / 0
Cytat z wiki. Czasami warto po prostu poszukać.

"Posiada wyraźne działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe przy niewielkiej sedacji, podobnie jak imipramina. Czas półtrwania dibenzepiny wynosi około 9 godzin, wiąże się ona silnie z białkami osocza (w 80%).

Jest pochodną dibenzodiazepiny, ma strukturę zbliżoną do benzodiazepin oraz niektórych neuroleptyków (olanzapina, klozapina, kwetiapina). Różni się strukturalnie od większości trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych, będących aminami czwarto- lub drugorzędowymi."

Sedacja występuję, ale niewielka. Jest podobna w budowie do benzodiazepiny, ale benzodiazepiną NIE JEST i tu jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Proszę bardzo i pozdrawiam.
Gorszy niż reszta...
  • 1431 / 89 / 2
@DobryTemat A jak wpływa na sen i rytm dobowy?
action movie:gun:
  • 810 / 189 / 0
@DobryTemat Wyjąłeś mi to dosłownie z ust. :)

Do powyższego posta - wysęp, weź to się dowiesz, ewentualnie zapoznaj się z treścią ulotki dołączoną do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami

W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.

[img]
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie

Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.