Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 6 / 1 / 0
Witam! Założyłem ten temat bo zastanawia mnie działanie przeciwdrgawkowe alkoholu i czy w ogóle takie występuje? Jak wiadomo oddziałuje on na receptor benzodiazepinowy lecz czy z tego powodu alkohol miałby zastosowanie w zapobieganiu napadom drgawkowym? Jeśli nie mamy dostępu do benzodiazepin, czy taki kieliszek wódki/słabe piwo dorzucone do tramadolu mogłoby zabezpieczyć przed ewentualnym napadem drgawkowym u osób ze skłonnościami i które są na wysokich dawkach? Czy ktoś kto jest chory na padaczkę zamiast leków używał zamiennie alkoholu?
  • 6168 / 434 / 12
Przeniosłem temat dopóki nie będzie jasnych konkluzji, bo zaraz ludzie tramal będą wódką zapijać "bo ktoś na forum polecił".

alkohol ma inny profil działania niż benzo. Benzodiazepiny są zaawansowanymi lekami "wycelowanymi" w receptory GABAA (czy też raczej BZ sites – nie wszystkie podtypy GABAA przyjmują benzo, natomiast wszystkie przyjmują alko). alkohol natomiast jest wysoce nieselektywny* – atakuje także receptory NMDA i dopaminowe.

Oddziaływanie na daną rodzinę receptorów – jeśli się nie mylę – jest też zmienne w proporcji do dawki, tj. GABAA zaczynają "chwytać" alko znacznie później, niż DOPA czy NMDA: z tego powodu padaka może zajść bo "za mało wypiłeś". (patrz: post @kofel poniżej) No i samo działanie na te dwa pozostałe może obniżać próg drgawkowy.

Nie mam czasu na grzebanie w literaturze teraz, ale niech ktoś to sprawdzi. Dzięki.

* — jeśli benzo są jak karabin snajperski, to alkohol jest jak granat… morfina jak miotacz ognia, amfetamina jak taser, a LSD jak bukiet kwiatów
hera, koka, hasz, LSD – ta zabawa po nocach się śni
LSD, hera, koka i haszpodziel się z kolegami czym masz

Obejrzyj hyperreal.at/pelna-legalizacja na HyperTubie!
  • 1290 / 366 / 0
alko i tramadol zwiekszaja ryzyko padaczki

ps. tramca z niczym sie nie miesza
  • 2394 / 653 / 0
Mieszałem Tramca z tym i z tamtym i zawsze wiązało się to z takim dzwinym uczuciem że coś jest nie tak a ja zaraz mogę jebnąć. Jak pisze kolega powyżej to jest jedyny opiat który najlepiej stosować bez żadnych miksów co najwyżej benzo w małej ilosci
  • 712 / 83 / 2
alkohol początkowo wpływa na GABA A, ale ma działanie jednocześnie glutaminergiczne. Z powodu tego drugiego może pobudzać mózg i obniżać próg drgawkowy. Zwłaszcza na kacu. Jedyne kiedy alkohol działa przeciwdrgawkowo to kiedy jesteś w ciągu na alko i jest ryzyko padaczki alkoholowej.
Uwaga! Użytkownik kofel nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.

[img]
Medyczna marihuana kolejnym krokiem rozwoju karaibskiej Dominiki?

Dominika to niewielka karaibska wyspa, często mylona ze względu na podobną nazwę z o innym, większym państwem – Republiką Dominikany. Niemniej jednak, w obszarze legislacji konopnej to właśnie Wspólnota Dominiki zdaje się wytyczać kierunek dla wielu okolicznych państw.

[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.