Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 3497 / 742 / 9
Wrzucamy fotkę interesującej nas rośliny i oczekujemy na odpowiedź kogoś kto ją zna i miał z nią styczność.

Zdjęcia wrzucamy jako załącznik do posta.
roslinka.jpg
Czy to aronia, nie mylę się?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Uwaga! Użytkownik Zgienty jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1100 / 273 / 0
aronia
Uwaga! Użytkownik 3ldritch nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 224 / 25 / 0
Ja nie mam zdjęcia ale mam cały krótki filmik z YT gdzie roślina jest pokazana. Gość ( ponoć znany i szanowany zielarz ) twierdzi że po zjedzeniu paru liści jest śmiechawka i że niby tylko starzy zielarze ją znają, jak dla mnie to prawdopodobnie sobie jaja robił a sama roslina przypomina odrobinę miętę ale może ktoś z forum ją zna. Na FB w grupach zielarskich temat często się powtarza ( tam też psychonauci są jak widać )ale nikt nie rozpoznaje. Może ktoś z was kojarzy i ostatecznie utwierdzi mnie w przekonaniu że to działa albo wyprowadzi z błędu. Oto link https://youtu.be/WbqCtUqsErA
  • 1037 / 245 / 0
Mam sporo soku z tej roślinki, cierpki w smaku, ale bardzo zdrowy, żeby się pozbyć tej cierpkości trzeba owoce najpierw zamrozić, jest to w 100% aronia
  • 51 / 7 / 0
Dokładnie. To aronia. Moja babcia robiła pyszne soki z aronii. Sok w połączeniu z wodą dawał słodki napój z delikatnym cierpkim posmakiem na języku
Cyrkiel
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Po zjedzeniu tego grzyba zaczniesz widzieć „malutkich ludzi”. A nawet nie zawiera psychodelików

Wyobraź sobie, że po zjedzeniu dziko rosnącego grzyba nagle zaczynasz dostrzegać wokół siebie… miniaturowe postaci. To jednak nie wina znanych substancji psychodelicznych – przypadek Lanmaoa asiatica całkowicie przeczy chemicznej logice.

[img]
Naukowcy ostrzegają: „pożycza energię” kosztem nocnej regeneracji i napędza błędne koło

Kofeina wpływa na jakość nocnego wypoczynku i może skracać sen lub utrudniać zasypianie - wynika z badań. Jednak nawet przy pozornie prawidłowej długości snu może zmniejszać aktywność wolnofalową i przesuwać obraz EEG w stronę bardziej czuwającego mózgu – oceniła ekspert prof. Donata Kurpas.

[img]
Policjanci z warszawskiej Woli udaremnili przemyt narkotyków z Hiszpanii do Polski

Policjanci z warszawskiej Woli udaremnili międzynarodowy przemyt narkotyków i zabezpieczyli ponad 10 kg czystej kokainy ukrytej w specjalnych skrytkach pojazdu. Dzięki funkcjonariuszom narkotyki nie trafią na warszawski rynek, a osoby biorące udział w tym procederze, usłyszały zarzuty w prokuraturze i zostały tymczasowo aresztowane. Zatrzymanym mężczyznom może grozić kara do 20 lat więzienia.